Pravdivý príbeh: Bojím sa, že ak nebudem zarábať dosť, opustí ma

pravdivý príbeh

Pre zabezpečenie životného štandardu mladej priateľky začal Vladimír robiť aj nemožné (Zdroj: GettyImages)

Príbeh Vladimíra môže byť ponaučením pre ostatných. V snahe udržať si mladú atraktívnu priateľku, ktorá si zvykla na určitý luxus, musel nájsť spôsob, ako začať zarábať viacej peňazí.

„Nikdy som si nemyslel, že sa dostanem do takejto situácie,“ priznáva v úvode Vladimír (54), ktorý už dlho nežije na Slovensku. Ako mladý sa spolu s vtedajšou manželkou a jedným dieťaťom odsťahoval do Veľkej Británie. Chceli tam začať nový, lepší život, než aký sa im núkal na Slovensku. S manželkou sa rozviedli pred 4 rokmi v dobrom, pretože sa rozhodla vrátiť na Slovensko a on chcel ostať žiť tam.

Za viac ako 20 rokov, čo žije v zahraničí, sa uchytil naozaj dobre. V istej účtovnej firme zastával dokonca pozíciu tím lídra. Nebyť toho momentu, keď sa jeho exmanželka rozhodla odísť, zrejme by sa mal tak dobre aj dodnes. Ktovie. Vladimír sa po krachu manželstva začať cítiť nepotrebný a neatraktívny. To sa však zmenilo, keď po rozvode spoznal s Gabriellou. Iba 29-ročná atraktívna brunetka s dlhými mihalnicami a pevnými prsiami, by dokázala poblázniť hlavu hocikomu. Vladimír nebol výnimkou. Bezhlavo sa do Gabrielly zamiloval. Sám priznáva, že mu asi úplne počarovala. Sú spolu tri roky a vraj je to viac-menej fajn vzťah. Až na jednu vec.

Keď prišla korona, všetci vo firme dostali najskôr na prvé tri mesiace o štvrtinu menšie výplaty, neskôr o 15 %. Život, aký viedli s Gabriellou, však ledva stíhal pokrývať, keď mal plný plat, nieto ešte teraz. Nechcel jej o tom povedať, bál sa jej reakcie. Gabriella sa totiž ani počas najhorších mesiacov nevzdala svojho štandardu.

Keď nemohla navštevovať fitness centrum, objednala domov posilňovacie stroje. Luxusné koktejlové šaty vymenila za značkové teplákové súpravy a jedlo zásadne objednávali len z tých najlepších reštaurácii, keďže Gabriella variť nevedela a Vladimír to popri práci nestíhal. Keď raz skúsil navrhnúť, či neskúsia nejakú inú reštauráciu, Gabriella mu iba odsekla, že nebude jesť odpadky, to nie je vraj život a štandard pre ňu. Po tom, čo však objednala interiérové štúdio v zápale chuti prerábania ich bytu, došlo mu až nevoľno. Gabriella vôbec netušila, že má už dlhšie znížený plat.

Vladimír raz náhodou zachytil rozhovor svojej mladej partnerky s jej kamarátkou. Hovorila jej, že vedie pomerne luxusný život, aký vždy chcela. Vlado bol pre ňu fajn spoločník, nemiluje ho, ale za ten štandard s ním jej to vraj stojí. Sex s ním ju vraj nebaví, ale zažila už aj horšie. Zatiaľ čo sa rehotala do telefónu, Vladimír stál za dverami a počul to. Tuho premýšľal, čo s tým. Pri jednej prechádzke centrom Londýna uvidel pouličného umelca. Ulice, ktoré ani zďaleka neboli preplnené tak ako kedysi, mu vnukli perfektnú myšlienku. Aj on, zdatný v hre na gitaru, skúsi túto činnosť. A tak sa aj stalo.

Vytipoval si miesta, ktoré sú ďaleko od jeho príbytku a zároveň, kde sa pohybuje dosť ľudí. Našiel svoje staršie oblečenie a vydal sa na cestu pouličného umelca. Nezarobil si síce veľa, no pokrylo to rozdiel vo výplate a zarobil aj čosi navyše. Vďaka tomu mohol pokojnejšie spávať. Hoci pred každým vystúpením si v hlave pre istotu pripravoval výhovorky, keby raz jeho tajomstvo prasklo. Keby ho niekto známy videl a povedal o tom Gabrielle.

Gabriella sa nevypytuje, prečo chodí neskoro domov z práce alebo kam tak často vo voľnom čase uteká. Vlado takto žije už takmer rok. Poneviera sa, snaží sa privyrobiť aby nebolo cítiť výpadok jeho príjmu. „Asi sa spýtate, prečo to robím, však?“ Na túto otázku odpovedal úplne úprimne. Gabriellu miluje a nechce o ňu prísť. Uvedomuje si, že je zvyknutá na istý štandard a bojí sa, že ak by ju oň pripravil, nezostala by s ním. „Slepá láska starého muža,“ dodáva na záver.

Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok


Zaujal vás pravdivý príbeh? Prečítajte si ďaľších 55 v novej knihe, ktorá je ideálnym darčekom aj na Vianoce!

“Kniha Kniha 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás (Zdroj: Plnielanu)

 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame