Pravdivý príbeh: Môžno som staromódna, počkať so sexom až po svadbe sa mi však vyplatilo

Príťažlivá zrelá žena

Ilustračné foto (Foto: GettyImages)

So sestrou sme si vždy rozumeli. Medzi nami bol len dvojročný rozdiel. Možno aj preto sme sa jedna druhej dokázali zdôveriť takmer so všetkým. Steny našej detskej izby by vedeli rozprávať, čo všetko sme si s Dášou porozprávali. Boli sme si sestrami aj dôverníčkami zároveň.

Naše vzťahy sa začali meniť v období dospievania. Tu bolo vidno, že hoci sme si blízke, naše povahy sú úplne iné. Dáša bola väčší extrovert a vyhľadávala spoločnosť. Ja som mala v triede jednu kamarátku. Táňa bola z veriacej rodiny a bolo vám to jasné hneď pri vstupe do bytu.

Pravidelne chodili celá rodina do kostola a boli aktívni aj v ich komunite, čo bolo pre mňa veľkou neznámou. My sme so sestrou neboli ani pokrstené a naši rodičia mali na vieru svoj názor. Moji ani Tánini rodičia však neriešili, kto sme aký a dovolili nám sa spolu navštevovať a priateliť.

Moja kamarátka ma občas vzala so sebou do ich voľnočasového centra. Stretávalo sa tam viacero mladých ľudí a preberali sme veci a otázky o živote a rôznych témach. Doma som nemohla nič povedať, rodičom by sa to nepáčilo. Vždy som sa zdôverila len sestre a spolu sme rozoberali, čo som počula na týchto stretnutiach. Dáša ma väčšinou vždy vysmiala. Jej svetom boli vtedy diskotéky a starší chlapci. Mňa podpichovala, že skončím ako stará panna obklopená mačkami.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Môj manžel je posadnutý sexom


Mne sa páčila predstava, že prvú sexuálnu skúsenosť budem mať až so svojím manželom. Náhodné známosti neboli pre mňa. Ak už mať nejakého frajera, tak jedine takého, ktorý si ma vyberie za manželku. Táňa mi v tomto dávala úplne za pravdu, sestra len prevracala očami.

Paradoxne to bola moja sestra, ktorá doma oznámila, že sa bude vydávať. Priala som jej to, hoci trochu mi bolo ľúto, že na svadbu nemám mužský doprovod. To sa vyriešilo mesiac pred svadbou. Na jednom z komunitných stretnutí mi Táňa predstavila Petra. Páčil sa mi, ja jemu evidentne tiež. Bola som pyšná, že na sestrinu svadbu prídem s mojím prvým priateľom.

Vzťah nám však dlho nevydržal. Každý sme mali inú predstavu. Peter nebol nakoniec taký trpezlivý, ako na prvý pohľad vyzeral. Nebolo ľahké mu odolať, ale moje presvedčenie bolo silnejšie. Žiadosť o ruku nechodila, zato prišiel rozchod z mojej iniciatívy. Odvtedy som s Táňou do centra chodila veľmi sporadicky, až napokon vôbec. Povedala som si, že ak si mám niekoho nájsť, kto bude mať na intímnosti rovnaký názor ako ja, nájde si ma hocikde.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Krutá facka od života – manžel ma nakazil pohlavnou chorobou


Čas plynul a ja som bola stále sama. Prišlo mi, že muži o úprimnú čistú lásku ani nemajú záujem. Dáša so svojimi bohatými skúsenosťami mi dala za pravdu. Moja sestra sa stihla medzitým rozviesť a opäť sa zasnúbiť. Začala som o sebe pochybovať. Cítila som sa nechcená, neatraktívna. Moje chmáry sa rozplynuli, keď som spoznala Dominika. Amorov šíp mieril presne a zasiahol nás oboch rovno do srdca. Vedela som, že Dominik bude ten pravý.

Našťastie, naše pocity boli vzájomné a ja som sa vznášala meter nad zemou. Keď ma Dominik požiadal o ruku, bolo to len prirodzené vyústenie nášho vzťahu. Na našu svadobnú noc sme sa tešili ako malé deti. Bola nádherná, taká, akú som si mnohokrát predstavovala. Dominik ma nikdy predtým do ničoho netlačil. Činmi potvrdzoval svoje slová, a tak ako on bol môj prvý, ja som bola jeho prvá.

Známi nám veľakrát povedali, že naše manželstvo s Dominikom je ukážkové. Ja si myslím, že bolo a je ako mnohé iné. Máme svoje starosti, ale aj radosti, a dve krásne zdravé deti. Aj po rokoch spolu radi trávime čas, no nechávame si priestor aj na naše koníčky. Som rada, že som počkala práve na neho a snažím sa viesť podobne aj moje dcéry. Nechcem, aby dopadli ako moja sestra. Hoci sa tvári, že je šťastná, už je trikrát rozvedená a niekedy mám pocit, že mužov strieda podľa nálady. Podľa nej treba z bonboniéry ochutnať všetky príchute. Ja som si radšej počkala na ten najlepší a dnes môžem povedať, že mám vďaka tomu sladký život.


Kniha Bez hanby o ohanbí je o všetkom, čo ste sa doteraz ostýchali opýtať: Kúpite ju na Martinus.sk

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame