Pravdivý príbeh: S dcérou sú jej partneri len pre peniaze, čo s tým?

Muž

thinkstockphotos.com

Každý rodič je rád, keď sa jeho dieťa vydarí. Naša Katka bola príkladom toho, že odhodlanie, tvrdá práca a podpora blízkych, skôr či neskôr prinesie žiadané ovocie. Katka si po škole založila vlastnú firmu. Vstupný kapitál sme zabezpečili ja s manželom, pracovnú silu na začiatku tvorila značná časť našej rodiny, od mladších bratov až po sesternice.

Katka bola po pár rokoch samostatná, na seba si zarábajúca mladá žena. Chýbal jej už len niekto, s kým sa bude deliť o radosti a starosti aj v súkromnom živote. Dala sa dokopy s jedným z jej dodávateľov. Obaja boli z fachu, rozumeli si po každej stránke. Z ich manželstva vzišli dve dcérky. Žiaľ, ani tie vzťah svojich rodičov nezachránili. Braňo až príliš zle znášal, že sú s Katkou, čo sa peňazí týka seberovnými, z jeho pohľadu ale nespravodlivými partnermi. Katka zarábala o dačo viac, nikdy to ale Braňovi nedala nijako pocítiť. Braňo sa aj tak po piatich rokoch zaplietol so študentkou, stážistkou, ktorá brigádovala u neho vo firme. Samozrejme mu imponovalo, že na neho mladá vzhliada ako na svätý obrázok a dáva mu dostatočne pocítiť jeho mužnosť. Dcéra sa s Braňom rozviedla. Kvôli deťom všetko prebehlo rýchlo, aj keď Katka bola z celej veci veľmi nešťastná. Sľúbila si, že si dá s mužmi určite na nejaký čas pokoj. Ak by sa v jej živote mal ešte niekto objaviť, tak len niekto, kto je vyrovnaný s jej úspechom a peniazmi.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Zásady som vymenila za manželove peniaze – a je mi celkom fajn


Katka po čase natrafila na Tomáša. Ten s jej peniazmi bol stotožnený viac ako dosť. Od začiatku nám všetkým bolo jasné, prečo sa na Katku zavesil. Hovoril si finančný poradca, ale jediná vec, ktorú očakával bola, že Katka zainvestuje do neho. A Katke akoby prestali fungovať všetky radary. Tomášovi nakúpila nové veci, nový telefón aj notebook. Po pár mesiacoch už býval pod jednou strechou s ňou aj s deťmi. Mne sa to teda nepáčilo. Pre mňa bol Tomáš darmožráč, ktorý nič poriadne nerobí. Asi aby Katka dokázala mne aj okoliu, ako sa v ňom mýlime, zamestnala si Tomáša u seba vo firme. A dala mu síce bezvýznamnú, ale za to skvele znejúcu pozíciu manažéra. Bezvýznamnú preto, lebo prakticky celý deň nerobil nič, len vybavoval Katkine žiadosti. Zariadiť to, či ono, zaviesť deti na krúžky, nakúpiť.

Našťastie aj Katka po roku pochopila, že Tomáš nie je niekto, na koho sa dá spoľahnúť a oprieť ako o chlapa a vo vzťahu skôr dávala ona ako on. Ukončila to celé rýchlo a rázne. Ešte rýchlejšie a s väčšou vervou si do svojho života vpustila ďalšieho chlapa. Ďalší finančný, tentokrát analytik. V preklade to bolo to isté ako s Tomášom. Katka si dotyčného zavesila na krk a hradila mu réžiu. Ešte predtým, ako ho stihla rovno aj zamestnať u seba vo firme, sa k nej ale donieslo, že si rád uhne. To bola dostatočná výstraha, aby ho poslala kade ľahšie.

Mysleli sme si, že to bol len skrat, že Katka chcela len zabudnúť na bývalého a s mužmi si dá po týchto skúsenostiach pokoj. Svoj čas delila medzi prácu a deti. Aj keď nejakí muži sa okolo nej stále točili, boli to skôr typy príživníkov a na tie si už dávala dobrý pozor. Kým nestretla Marka. Južanský typ. Mama pochádzala zo Slovenska, otec bol Španiel. Podnikal so značkovými oblekmi. Konečne niekto, kto si na seba sám zarobí, potešili sme sa s mužom. Katka sa tešila, že konečne sa na ňu usmialo šťastie, dokonca aj deti si ho obľúbili.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéra si necháva platiť mužmi – a manželka ju v tom podporuje!


Marko vzbudzoval dojem, že si žije na vysokej nohe. Vždy pekne upravený, oblečený, vozil sa na drahom aute a patrila mu aj vila v Španielsku. Skrátka niekto solventný, koho som si vedela predstaviť po Katkinom boku. Dá sa povedať, že nás s mužom oblbol. Spozornela som vo chvíli, keď mi Katka prezradila, že Marko musel podnikanie odložiť nabok, pretože ho oklamal kamarát. Dcéra ho hneď zamestnala u seba. Samozrejme si ho aj nasťahovala k sebe. A ďalej to už išlo tak ako aj predtým. Financovanie Markových koníčkov, výlety a nepotrebné výdaje, ktoré platila Katka. Pretože aj keď Marko tvrdil, že má dom v Španielsku, nikdy tam na dovolenku nešli. To boli samé výhovorky, prečo nie. Popravde som si myslela, že dom patrí jeho otcovi, ktorý tam býval so svojou novou manželkou a deťmi. Snažili sme sa jej naznačiť, že niekto, kto bude žiť len na úkor jej bankového konta, asi nie je ten pravý.

Dúfali sme, že Marka postihne taký istý osud ako aj tých predtým a keď Katka zistí čo je zač, s Markom sa rozíde a nenechá sa ďalej vyciciavať. Omyl. Dcéra Marka vychvaľovala kde sa dalo, brala ho všade so sebou a on sa len spokojne tváril, ako dobre sa mu pritrafilo. Viem, že je to dcérin život a hlavne jej peniaze, ale ide ma rozhodiť, keď všetci okolo vidíme, že je s ňou Marko z vypočítavosti a ona jediná to nevidí.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, RP
Odporúčame