Pravdivý príbeh: Úraz zmenil môj pohľad na život aj cestovanie

Pravdivý príbeh cestovanie

Úraz nohy zmeny môj pohľad na to, ako som žila (Zdroj: GettyImages)

Volám sa Denisa a mám 43 rokov. Snáď to nevyznie hlúpo ak poviem, že na svoj vek nevyzerám a ani sa necítim. Mám milého priateľa, dobrú prácu a deti, tie nám žiaľ život nedoprial. Napriek tomu žijeme pekný a aktívny spoločný život.

Pozastavila by som sa práve pri slove aktívny. Niekedy som totiž ako neriadená strela. Snažím sa zo života vyžmýkať to najviac. Bojím sa, aby som niečo nezmeškala a do všetkého idem po hlave. Rada skúšam nové veci a nebránim sa ani novým adrenalínovým zážitkom. Mojou najväčšou vášňou je však cestovanie a spoznávanie nových miest, čo som preniesla aj na priateľa.

Vylihovať na pláži v drahých rezortoch nikdy nebolo pre mňa. Ja som chcela objavovať a vidieť čo najviac. Vďaka tomu som sa potápala so žralokmi, bola na vrchole neaktívnych sopiek, surfovala a mnoho iného. Všetko sa však zmenilo pred niekoľkými mesiacmi.

S priateľom sme zajednanú dovolenku na Sicíliu. Plánovali sme, ako si požičiame auto na letisku a pochodíme ostrov krížom-krážom, vrátane návštevy sopky Etny. Deň pred dovolenkou som však s kolegami bola hrať bedminton. Dnes už viem, že to nebol dobrý nápad.

Vyvrtla som si členok tak nešťastne, až mi celý opuchol a zmodrel. Stalo sa mi to po prvýkrát. Stáli sme pred rozhodnutím, čo s tým? Už keď sme mali všetko zaplatené, napriek bolesti a opuchu sme sa vybrali na dovolenku. Aj som si poplakala, že čo tam budem robiť.

Zmena itineráru bola nutnosťou. Namiesto lezenia na sopku, potápania a iných aktivít, sme sa vozili autom po ostrove. Zastavili sme na pekných vyhliadkach. Užívali si dobré reštaurácie, zmrzlinu a víno. Zistila som, že s priateľom sme sa dlho nerozprávali o vážnych témach a už sme nevedeli úplne, ako na to. Chvíľu to trvalo aby sme našli spoločnú reč a témy, ktoré sme mohli spolu riešiť. Dokonca som vylihovala aj na tej pláži, čo predtým nepripadalo do úvahy.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Našli ste na potravinách pleseň? Niektoré môžete bezpečne zjesť, toto však patrí rovno do koša!

Môj malý úraz spôsobil, že som sa na cestovanie začala pozerať úplne inak. Je dobré nastaviť si správnu kombináciu toho, ako tráviť voľný čas. Dnes beriem cestovanie ako skvelú príležitosť na oddych a utuženie vzťahu. Som oveľa spokojnejšia ako kedysi. Beriem to ako znamenie, že rovnováha medzi oddychom a pocitom ísť naplno, musí byť dodržaná stále.

Pravdivé príbehy nájdete aj v audio verzii na našom YouTube

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame