Pravdivý príbeh: Syn sa bojí, že mu žena ujde aj s dieťatom do cudziny

Pravdivý príbeh

Boris žije neustále v strese, aby sa jedného dňa nevrátil do prázdneho bytu (Zdroj: GettyImages)

Ak by ste sa ma pýtali, kde mi je najlepšie, odpoveď by bola jednoznačná. Doma je doma. Na dovolenky som chodila len občas, aj to som sa vždy tešila na návrat.

Môj syn bol z iného cesta. Ten hneď ako si mohol vybaviť pas, už mal v hlave kopec plánov, kam sa vyberie. Lákala ho exotika. Obdivoval bezstarostnosť južanských národov. Fascinovalo ho, ako to funguje od nás na západ. Boris napokon skončil v Írsku. Podľa neho dokonalé miesto pre život, až na to počasie. Mne sa tam nepáčilo, ani keď som bola za ním v najlepšom čase v roku. Chápala som ho, prečo na pár týždňov vždy plánuje utiecť do tepla. Vybral si Thajsko, kam sa pravidelne a rád vracal.

Jedenkrát sa však odtiaľ nevrátil sám. Poslal mi fotku Mary, jeho novej priateľky. Zbežne som ju poznala aj z fotiek predtým, ale vždy som si myslela, že to je len nejaká kamarátka. Nevedela som, že ide stále o tú istú ženu a ešte k tomu je to synova priateľka. Nemám nič proti iným národnostiam, ale o jej úprimných citoch k môjmu synovi som pochyboval od začiatku. Veď je to verejne známa vec, ako sa odtiaľ snažia dostať ženy i muži sobášom s cudzincom.

Syn nás všetkých presviedčal, aká je Mary dobrosrdečná, múdra a skromná. Na prvý pohľad naozaj tak pôsobila. Stále som však čakala nejaký podraz z jej strany. Keď som ich bola pozrieť, bola som príjemne prekvapená. Doma poriadok, čisto, obaja vyzerali šťastne. Povedala som si, že čas ich vzťah preverí. Ak to myslia vážne, nedajú sa odradiť všetkými papierovačkami a vybavovaniami, aby ona mohla ostať s Borisom v krajine.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Nevesta nás neznáša, skrýva pred nami aj našu vnučku!


Nebola to ľahká cesta, ale na konci bola malá svadba a po nej sa narodilo naše vytúžené vnúčatko. Premohla som svoju nechuť cestovať a keď som mohla, snažila som sa byť s malou a pomôcť, ako som mohla. Mary si materstvo príliš neužívala. Sťažovala na únavu, na veľa povinností, bolo jej smutno za domovom, hoci predtým, si naň málokedy spomenula.

Boris sa snažil, ako len vedel. Ja som nemohla ostať v Írsku donekonečna, mala som prácu doma. A tak všetky povinnosti ostali na synovi. Chcel, aby bola Mary opäť šťastná. Dohodol sa s ňou, nech si zavolá na rozptýlenie sesternicu. To synovu manželku zmenilo o stoosemdesiat stupňov. Boris mi spokojný vravel, že sa jeho Mary opäť usmieva.

Lenže Mary sa začala usmievať len vtedy, ak bolo po jej. Tvrdila, že predsa nie je len matka, ale stále aj žena a potrebuje sa z času na čas vyvetrať. Z času na čas sa stalo pravidelným a skôr ako začala vnučka začala chodiť do jaslí, vzťah Borisa s jeho manželkou bol na bode mrazu.

Pre Mary boli kamarátky, ktoré si po čase našla vo svojej komunite, a zábava viac ako spokojný rodinný život, ktorý si predtým vybrala. Ak sa Boris na niečo sťažoval, Mary mu začala dávať podmienky a vyhrážať sa, že vezme dcéru do Thajska a už ju neuvidí. Pre Borisa bola dcéra stred vesmíru. Bál sa, hoci si nemyslel, že by to jeho žena naozaj spravila. Vzadu v hlave mu ale blikala kontrolka. Toľkokrát som mala na jazyku vetu, že veď som ti to tvrdila. Zatiaľ som si doň však vždy zahryzla. Veď chudák syn má toho na pleciach viac ako dosť.

Ja však nemienim čakať so založenými rukami. Spojila som sa s bývalou kolegyňou. Jej manžel je právnik a hoci sa nevenuje priamo tomuto, má kontakty a spojil ma s kompetentnou osobou. Ak príde k najhoršiemu, musíme byť o krok vpred. Boris samozrejme nechce o rozvode ani počuť. Myslí si, že dieťa vždy prisúdia automaticky matke. Nie je tomu tak. A hlavne ak je to taká pseudomatka ako Mary, ktorá radšej ide na diskotéku ako s dieťaťom na ihrisko.

Hlavne, že sa dostala z krajiny a ulovila môjho syna, ktorý jej s tým pomohol. Nie všetko, čo je v zahraničí je lepšie. Dovolím si tvrdiť, že so Slovenkou by sa mu to nestalo. Aj keď Boris má dieťa, čo aj vždy chcel, no žije neustále v strese, aby sa jedného dňa nevrátil do prázdneho bytu.


Zaujal vás pravdivý príbeh? Prečítajte si ďaľších 55 v novej knihe, ktorá je ideálnym darčekom aj na Vianoce!

“Kniha Kniha 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás (Zdroj: Plnielanu)

 

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame