Pre krajšie vlasy či proti páchnucim nohám: Na čo všetko sa ešte hodí vodka?

Vodka

thinkstockphotos.com

Skúšali ste už niekedy využiť vodku inak ako samostatný alkohol či prísadu do miešaných nápojov? Nie? Mali by ste, v tejto tekutine sa toho totiž skrýva oveľa viac. Nenechajte sa núkať a vyskúšajte jej účinky v domácnosti, určite vás prekvapí. Nepotrebujete žiadnu značkovú a drahú vodku, ako účinný pomocník vám vystačí aj ta najobyčajnejšia.

Zbaví bolesti zubov

Bolesť zubov dokáže poriadne znepríjemniť život, a to najmä vtedy, ak viete, že v najbližších dňoch sa vám nepodarí dostať k zubárovi. Vtedy si potrite boľavé miesto vodkou alebo naň priložte tampón v nej namočený a nechajte účinkovať. Tá dokáže ranu vydezinfikovať a zároveň zmenší bolesť v ďasnách. Neopomínajte však čo najskôr navštíviť lekára.

Kvety budú žiť dlhšie

Vodku môžete využiť aj v prípade, že chcete, aby vám kvetiny vo váze dokázali rozveseľovať priestor čo najdlhšie. Stačí do vázy s vodou pridať lyžičku cukru a pár kvapiek tohto alkoholu. Nezabúdajte však takúto vodu každodenne vymieňať.

Osvieži použité oblečenie

Mali ste na sebe dnes na pár hodín svoje obľúbené tričko a chceli by ste si ho vziať aj na ďalší deň? Nemusíte hneď zapínať práčku a narýchlo sa ju snažiť doplniť inými kúskami oblečenia. Na druhý deň si ho totiž môžete obliecť bez akéhokoľvek zápachu práve s pomocou vodky. Tričko ňou jemne pokropte a nechajte vysušiť na vzduchu. Vodka hravo zničí baktérie spôsobujúce zápach a zároveň sama po sebe nezanechá žiadne stopy.

Vlasom dodá lesk

Často sa stretávame s humorným výrokom, že po pár pohárikoch sa nám ľudia zdajú krajší, ako v skutočnosti sú. Vodka však naozaj pomáha aj v oblasti krásy. Ak chcete mať rozžiarené vlasy, pridajte do 3 dcl šampónu pohárik vodky a niekoľko dní si týmto prípravkom vlasy umývajte. Budú pevnejšie a lesklejšie.


Mohlo by vás zaujať: Vodka v domácnosti: Poradí si s plesňou, zvyškami lepidiel a dodá lesk zrkadlám


Odstráni leukoplast aj papierové štítky

Kto si pravidelne musí meniť na rane leukoplast, vie, že ide o celkom nepríjemnú záležitosť. Podráždenej pokožke a sprievodnej bolesti sa môžete zbaviť, ak priložíte na leukoplast vo vodke namočený tampón. Po chvíľke jednoducho odstránite oboje. Výborný pomocníkom je aj pri odstraňovaní zvyškov samolepiek či papierových štítkov z čohokoľvek. Takisto stačí len potrieť a všetko pôjde hravo dole.

Nohy s vodkou budú bez zápachu

Ak patríte medzi tých, čo bojujú s nepríjemným zápachom nôh, máme pre vás overené riešenie. Nohy si potrite vodkou alebo si pre ne pripravte vodný kúpeľ s pridaním vodky a zbavíte svoje nohy nielen potenia, ale aj zápachu.


Mohlo by vás zaujať: Aj alkohol treba vedieť vyberať: Rozoznajte kvalitu, ktorá vám ulahodí!


Zbaví buriny

Máte dosť buriny vo vašej záhradke? Vyrobte si domáci nezávadný postrek. Z vody, vodky a kvapky saponátu sa vám určite podarí vytvoriť účinný postrek proti burine.

Nebojí sa ani popálenín medúzy

Práve v aktuálnom čase dovoleniek keď sa veľa z vás vyberá na oddych k moru, môžete vodku využiť tiež. Ak vás popŕhli medúza, nie je to síce nič príjemné, no s trochou tohto alkoholu na bolesť čoskoro zabudnete. Postihnuté miesto stačí len potrieť vodkou, tá ho dezinfikuje a nepríjemnú bolesť zmierni.

Otrava jedom bude minulosťou

Stromy z čeľade obličkovcovitých u nás síce bežne nerastú, no mnohí ich pestujú v záhradách ako okrasné dreviny. I keď sú skutočne krásne, sú aj prudko jedovaté. Ťažko hojiteľné rany či vyrážky sa na tele objavia aj pri jemnom kontakte s kmeňom, listami či kvetmi. Ak však na postihnuté miesto nalejete vodku, odstráni aj pichľavé čiastočky, aj jedovatý olej z drevín.


Vyskúšali ste už využiť vodku inak ako len na pitie? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mária
Odporúčame