Obrovský prehľad výletov na Liptove: Ľahká turistika, cyklotrasy, malebné dedinky aj liečivé pramene

Seniorský pár so psom na prechádzke

Ilustračné foto (Foto: GettyImages)

Jeden región, no azda najväčší potenciál. Od horskej turistiky, cez vyhľadávané aquaparky, až po malebné panoramatické výhľady zo sedla bicykla na nekončiacej cyklistickej túre.

Taký je Liptov, ktorý patrí k najkrajším regiónom našej krajiny a vie vám ponúknuť v každom ročnom období množstvo zaujímavých vyžití. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, kde sa v tomto regióne vybrať na výlet, za turistikou, kultúrou či oddychom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Janka Chynoradská (@jandza),

Múzeum Liptovskej dediny

Spoznajte život našich predkov a ich tradície. Deti budú nadšené zo zoo s domácimi a hospodárskymi zvieratami, zajazdiť si môžete aj na koňoch.

Hrad Liptovský Hrádok

Milovníkov histórie poteší prehliadka tohto hradu spojená s historickým výkladom, ktorá vás prenesie do života panovníkov zo 14. storočia.

Jánošíková mučiareň a múzeum

Toto miesto nájdete v Liptovskom Mikuláši (Múzeum Janka Kráľa). Zachytáva krutý osud najznámejšieho zbojníckeho kapitána. Súčasťou expozície sú aj dobové kresby a mučiace nástroje.

Amfiteáter Východná

Majestátny drevený areál v obci Východná je dejiskom viacerých atraktívnych slávností počas roka.

Vlkolínec

Vlkolínec bol do zoznamu svetového dedičstva UNESCO zapísaný v roku 1993. V malebnej osade nájdete pozoruhodnú ľudovú architektúru, ktorá si uchováva svoj ráz bez narušenia novou výstavbou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝗗𝗲𝗻𝗻𝗶𝘀 (@ig_dadeni),

Jelení vodopád

V Čutkovskej doline neďaleko Ružomberku môžete objaviť nádherný kaskádovitý vodopád s výškou 24 m. Najkrajší je práve na jar, kedy sa príroda zobúdza a naberá na sile. Koniec koncov, celý Čutkovský kaňon ukrýva množstvo prírodných pokladov, ktoré ešte nie sú tak prebádané, ako iné lokality.

Vrbické pleso

V Demänovskej doline nájdete najväčšie prírodné jazero Nízkych Tatier. Nádherné prostredie dopĺňajú drevené lavičky a turistický chodník. Vrbické pleso je zároveň aj dobrým východiskovým bodom pre dlhšie výstupy.

Chopok

Tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier ponúka nevídanú krásu prírody a jej zvieracích obyvateľov.

Poľana

Poľana je naším najvyššie položeným sopečným pohorím. Poteší každého aktívneho turistu. Počas túry sa vám naskytnú krásne kruhové výhľady.

Kvačianska dolina

Ako z rozprávky! Presne tak by sa dalo popísať prostredie Kvačianskej doliny, kde vás uprostred prírody čaká výhľad do kaňonu, zabezpečená vyhliadka na Malom Roháči, pôvodné drevenice aj malebné vodné mlyny – Oblazy.

Prosiecka dolina

Obce Prosiek a Kvačany sú známe ako východisko do najkrajších slovenských dolín. Prosiecka dolina je dlhá 4 km a vedie ňou turisticko-náučný chodník, doplnený aj o výstupy po rebríkoch.

Svätojánska rozhľadňa

Na kopci nad obcou Liptovský Ján sa vyníma impozantná drevená dvojpodlažná rozhľadňa, ktorá ponúka krásne výhľady po okolí. Vedie k nej upravený chodník.

Demänovská jaskyňa

Ak budete v okolí Liptovského Mikuláša, nenechajte si ujsť ani našu najnavštevovanejšiu jaskyňu s bohatou kvapľovou výzdobou. Vybrať si môžete tradičný okruh (dĺžka cca 1150 m) alebo dlhý okruh (dĺžka cca 2150 m).

Hrádocké arborétum

Najvyššie položené arborétum je idylickou oázou pokoja. Nájdete to niekoľko špecifických zón, zaujímavé zbierky vzácnych drevín a podmanivú lipovú alej.

Okolie Liptovskej Mary

Vodné dielo Liptovská Mara bolo dokončené v roku 1975. Ide o najväčšiu vodnú nádrž na Slovensku. Stala sa veľkým lákadlom pre letné kúpanie, vodné športy, rybárčenie, vyhliadkové plavby a vyhľadávaná je aj pre uzavretý cyklo-okruh po jej okolí s dĺžkou 37 km.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Na Liptove Dobre (@dnesbytoslo),

Aquapark Tatralandia

Jeden z najväčších areálov vodných atrakcií a bazénov v strednej Európe sa zaručene postará o váš celodenný program plný zábavy aj relaxu.

Termálne kúpalisko Termal Raj

K dispozícii máte niekoľko vonkajších bazénov s využitím v letných mesiacoch. Počas zimy sú otvorené 2 vnútorné bazény. Termálna voda pochádza z Rudolfovho prameňa a má blahodarné zdravotné účinky.

Gino Paradise Bešeňová

Množstvo atrakcií a 9 bazénov, suché aj vlhké sauny, relaxačné procedúry. Tento aquapark sa postará o zábavu všetkých členov rodiny.

Lyžiarske stredisko Jasná

Jedno z našich najväčších lyžiarskych stredísk ponúka viac ako 50 kilometrov upravených zjazdoviek. kde si na svoje prídu začiatočníci, ale aj profesionáli.

Lyžiarske stredisko Žiarce

Toto lyžiarske stredisko majú v obľube najmä rodiny s deťmi. Medzi službami nájdete totiž aj lyžiarsku škôlku a školu.

Letná bobová dráha v Žiarcach

Strmá bobová dráha je ten pravý adrenalín na spestrenie dovtedy pokojnej dovolenky. Vhodná pre celú rodinu (min. vek dieťaťa 7 rokov).

Park Mini Slovensko

V Liptovskom Jáne nájdete vystavené pôsobivé modely slovenských historických pamiatok v mierke 1:25 s dôrazom na detail.

Galéria Ilusia v Liptovskom Mikuláši

Vyberte sa do sveta ilúzií, fantázie a optických klamov. Na tento zážitok a fotky z neho sa budete aj po rokoch radi pozerať.

Kontaktná zoo v Liptovskom Mikuláši

Pri obľúbenej Tatralandii v Liptovskom Mikuláši môžete vidieť viac ako 100 druhov zvierat. Zblízka uvidíte mláďatá šeliem, môžete si vyskúšať kŕmenie a dokonca stretnúť krotké kengury a líšky.

Escape room v Liptovskom Mikuláši

Máte radi hádanky a chcete si otestovať svoje vedomosti? Potom nepremeškajte možnosť vyskúšať si zaujímavú únikovú hru.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Domi (@dd.domidiscovers),


Spoznajte krásy Liptova: V tejto knihe nájdete fotografie, ktoré vyrážajú dych!

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame