Vylepšite si sexuálny život cez chuťové poháriky: Týchto 10 prírodných afrodiziák stojí za to

Prírodné afrodiazaká a čokoláda

Čokoláda ako dezert pri večeri patrí k obľúbeným afrodiziakám na rozprúdenie vášne v posteli (Zdroj: GettyImages)

Nie je nijakým tajomstvom, že s pribúdajúcimi rokmi v nás túžba po milovaní postupne klesá. Sú za to zodpovedné hormóny, ale aj vonkajšie faktory, ktoré môžu viesť až k sexuálnej dysfunkcii. To však rozhodne nie je ideálny scenár pre zachovanie si funkčného partnerského vzťahu. Prebuďte v sebe aj v partnerovi zabudnutú vášeň pomocou afrodiziák.

Niektoré prírodné látky sú už po stáročia používané na zvýšenie sexuálnej túžby. Tieto prirodzené afrodiziaká nielenže podporujú intímne vzťahy, ale tiež prispievajú k celkovej pohode a harmonickému životnému štýlu. Dôvod je jednoduchý – spomínané látky sú často bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály.

V článku sa dočítate:

Afrodiziaká v minulosti zahŕňali aj tigrie penisy, dnes majú vedecký základ

Prírodné afrodiziaká majú bohatú históriu. Poznala ich už aj tradičná čínska medicína, ajurvéda a ďalšie staroveké liečebné systémy. Práve tie v čase absencie rôznych liekov zahŕňali množstvo bylín a potravín, ktoré sa považovali za stimulujúce libido. Viaceré pramene tiež naznačujú, že ľudia v minulosti verili v rozličné bizarnosti. K lepšiemu sexuálnemu apetítu si chceli dopomôcť napríklad konzumáciou prášku z nosorožca alebo tigrími penismi.

Sex a sexuálne zdravie bolo nielen pre bežných ľudí, ale aj pre lekárov zaujímavom témou, ktorej chceli bližšie porozumieť. Koniec koncov, práve vďaka sexu rastie ľudská populácia. V 20. storočí začali vedci systematicky a do hĺbky skúmať účinky látok s cieľom podporiť libido. Predmetom mnohých výskumov bolo identifikovať bioaktívne zložky v týchto rastlinách alebo potravinách a tiež vykonať klinické skúšky, ktoré by preukázali účinok jednotlivej rastliny či potraviny.

Rozprúdiť sexuálnu túžbu dokážu viaceré prostriedky z lona prírody (Zdroj: unsplash.com/We-Vibe Toys)

Ako fungujú prírodné afrodiziaká

Vedeli ste, že slovo afrodiziakum je odvodené od Afrodity, gréckej bohyne lásky? Vždy záleží od konkrétnej rastliny či potraviny, no tieto látky pôsobia rôzne. Niektoré zvyšujú prietok krvi do genitálií, iné podporujú a stimulujú určité miesta v mozgu či dokonca zlepšujú hormonálnu rovnováhu.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
10 prirodzených spôsobov, ako zvýšiť chuť na sex: Deviatka je tutovka!

Existujú však aj také, ktoré pozitívne ovplyvňujú reakcie tela na stres a zmeny prostredia. Napríklad ženšen je známy svojimi účinkami na zvýšenie prietoku krvi a zlepšenie energetickej hladiny. Maca zase môže ovplyvňovať hormonálnu rovnováhu a zlepšovať náladu.

Afrodiziaká ukryté v prírode

Prírodné afrodiziaká majú značný potenciál na podporu sexuálneho zdravia. Existuje niekoľko možností, ktorými môžete naštartovať svoje pudy. Dôležité je ale pristupovať k nim s opatrnosťou. Platí totiž, že to, čo funguje u jedného človeka, u druhého už nemusí.

1. Maca peruánska

Vyskytuje sa aj pod názvom žerucha peruánska, odborne Lepidium meyenii. Ide o jednu z najstarších rastlín vôbec. Jej sila spočíva v optimalizovaní hormonálnej hladiny u mužov aj u žien. Podporuje tiež plodnosť a vitalitu.

2. Damiána

Jej názov v latinčine znie Turnera diffusa. Spoznali by ste ju pomerne rýchlo, keďže vôňou pripomína harmanček. Obsahuje množstvo látok, avšak nejedná sa o univerzálne afrodiziakum. Damiána je vhodná najmä pre ženy, ktoré majú problémy s dosiahnutím orgazmov. Dnes je dostupná napríklad vo forme tabletiek alebo aj sušených a drvených listov.

3. Kórejský ženšen

Známy tiež ako Panax ženšen je prírodným afrodiziakom vhodným pre obe pohlavia. Zistilo sa, že prispieva k uvoľneniu svalstva a následne k lepšiemu prietoku krvi v genitáliách. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že ženšen konzumoval aj cisár Shen-Nung, známy ako otec čínskej medicíny.

Ženšen prekrvuje pohlavné orgány (Zdroj: unsplash.com/本草圈)

4. Šafran

Určite aj vy viete o tom, že získať šafran nie je úplne jednoduché. Ide o pomerne drahé korenie, ktoré sa využíva najmä v kuchyni. Šafran je však známy aj svojimi pozitívnymi účinkami na  podnietenie sexuálnej túžby. Prispieva tiež k väčšej psychickej pohode a uvoľneniu sa. Mimochodom, účinky šafranu na sexuálne zdravie sa testovali aj na myšiach, pričom bolo zistené, že to posilnilo ich erekciu.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
10 prirodzených spôsobov, ako zvýšiť chuť na sex: Deviatka je tutovka!

5. Kotvičník zemný

Ak nemáte chuť na sex, pomôcť dokáže kotvičník, čiže Tribulus terrestris. Ide o nenáročnú a na prvý pohľad celkom nenápadnú bylinu. Skrýva však v sebe pomerne veľkú silu, ktorou je látka protodioscín. Ten vedie k posilneniu túžby po milostných radovánkach.

Na týchto afrodiziakách si zaručene pochutnáte

Okrem afrodiziák, ktoré sú ukryté v rastlinách a bylinách, sú známe aj tie, ktoré nájdeme v kategórií potravín či pochutín. Treba sa však na to pozerať s nadhľadom. Pri jedle totiž môže jeho vôňa, textúra, tvar a dokonca aj farba vyvolať vzrušenie. Berie sa pritom do úvahy, že na to reaguje náš mozog. Práve ten je takpovediac najväčším a najsilnejším sexuálnym orgánom tela.

1. Škorica

Afrodiziaká sa skrývajú aj v našich kuchyniach. Z voňavých prísad netreba podceňovať najmä škoricu. Práve tá totiž podnecuje v ľuďoch túžbu po sexe. Podobné účinky však má aj vanilka.

2. Čokoláda

Stavíme sa, že aj vy ste už počuli o tom, že čokoláda je afrodiziakum. Áno, je to pravda. Najmä však tá horká. Konzumácia čokolády tiež stimuluje produkciu endorfínu. Rozhodne ide o najchutnejšie prírodné afrodiziakum zo všetkých.

3. Datle

Na oko nenápadné datle dokážu v oblasti sexuálneho života poriadne zamiešať kartami. Táto sladká maškrta je bohatým zdrojom estradiolu a flavonoidu. Obe z týchto látok pozitívne ovplyvňujúcich kvalitu a počet spermií. Datle sú preto odporúčané mužom, ktoré majú problém s počatím.

Figy ocenia muži, ktorí túžia po dlhšej výdrži v posteli (Zdroj: unsplash.com/Quin Engle)

4. Figy

Datliam vo veľkom konkurujú aj figy. Obsahujú totiž aminokyseliny, ktoré podporujú produkciu pohlavných hormónov. Odporúčané sú najmä mužom v prípade, že majú problém s výdržou pri sexe. Konzumovať by sa mali, samozrejme, čerstvé a nie sušené. Figy okrem iného pozitívne vplývajú na celkové zdravie a srdcovo-cievny systém.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
10 prirodzených spôsobov, ako zvýšiť chuť na sex: Deviatka je tutovka!

5. Ustrice

Ďalším mimoriadne chutným afrodiziakom sú ustrice. V porovnaní s inými morskými plodmi totiž v sebe ukrývajú veľké množstvo zinku. Práve zinok je potrebný pre produkciu zdravých spermií. Predstavuje tiež základnú mikroživinu pre produkciu testosterónu. Ku konzumácii týchto morských plodov presvedčí aj fakt, že sú takisto prospešné pre mužov na zvýšenie ich libida.

Stáva sa vám, že dlhšie obdobie nemáte chuť na sex?

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: plnielanu.sk, byrdie.com
Odporúčame