Program na piatok, sobotu aj nedeľu: Tieto filmové trilógie musíte vidieť

Lord Of The Rings

facebook.com/lordoftheringstrilogy

Milujete filmy, no jeden diel vám nestačí? Pozrite si čosi dlhšie. Väčšie. Zaujímavejšie. Trilógie sú na to ako stvorené. Nemusíte si ich pozrieť naraz, aspoň sa tak budete môcť dopredu tešiť na ďalšiu časť. Mnoho trilógií má zásadnú vadu. Pokračovania takmer nikdy nie sú takú dobré ako prvé časti. Ukážeme vám však niekoľko výnimiek.

Krstný otec: Najväčší mafián všetkých čias

Všetky 3 časti majú 530 minút. Takmer 9 hodín napätia, ktoré vám zbehnú neuveriteľne rýchlo. Ak ste čítali knižný originál od Maria Puza, vidieť filmové spracovanie je pre vás povinnosťou. Príbeh zobrazuje osudy rodiny Corleonovcov, najväčšej mafiánskej rodiny vtedajšku. Konkrétne sa zameriava na jedného člena – Michaela Corleoneho a jeho prerodu až k obávanej hlave mafie. Prvé dva diely sú skutočným skvostom kinematografie, žiaľ posledný diel je o chlp slabší, no napriek tomu má aj on nesporné kvality.

The Godfather I,II,III, 1972,1974, 1990: réžia: Francis Ford Coppola Hrajú: Marlon Brando, Al Pacino, Robert De Niro


Tiež by vás mohlo zaujať: Najhoršie filmy histórie: Snímkam ako Catwoman či Twilight sa radšej vyhnite


Batman: Netopierí muž

Strach z netopierov. To je dôvod, kvôli ktorému si Batman vyvolil svoj vzhľad. Prekonať svoj strach a nahnať ho ostatným. A to všetko v mene dobra – taký je osud Temného rytiera. Iste, aj pôvodný Batman z dielne Tima Burtona má svoje čaro a určite si aj túto trilógiu pozrite, novodobý pohľad však ponúka režisér Christopher Nolan. Budete svedkami Batmanových začiatkov, jeho formovania, boju so zločinom, lásku a všetko, čo k dobrému filmu patrí. K tomu úchvatné vizuálne efekty a majstrovské dielo je na svete.

Batman Begins, The Dark Knight, The Dark Knight Rises, 2005, 2008, 2012. Réžia: Christopher Nolan, hrajú: Christian Bale, Michael Caine, Heath Ledger


Tiež by vás mohlo zaujať: Tieto animované filmy stoja za pozretie: Pobavia vašich potomkov, ale aj vás!


Toy Story: Hračky, zatiaľ len trilógia

Toy Story, príbeh hračiek, kedysi tá najúspešnejšia rozprávka zo všetkých. Hoci sa chystá jej pokračovanie, zatiaľ ide len o trilógiu. Pokračovania by sme sa mali dočkať v roku 2015. Príbeh hovorí o detských hračkách, hlavný hrdina je kovboj Woody. Ten je obľúbenou hračkou svojho majiteľa, no jedného dňa sa to zmení. Chlapec si nájde nového hrdinu – Buzza. Skvelú a modernú akčnú figúrku. Z Woodyho a Buzza sa stanú úhlavní nepriatelia. Zmení sa v ich vzťahu niečo počas celých troch častí? To sa dozviete keď si ich pozriete.

Toy Story 1,2,3, 1995, 1999, 2010 réžia: John Lasseter, Ash Brannon, Lee Unkirch hrajú: Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusak


Tiež by vás mohlo zaujať: Keď nie je vrahom záhradník: Tieto krimi filmy musíte vidieť


Pán prsteňov: Svet, ktorý vás vtiahne do seba

Na filmoch či knihách máte určite najradšej to, že zabudnete na okolitý svet, na starosti, na všetko. Ocitnete sa v novom rozprávkovom svete, ktorý vás úplne pohltí. Takým je aj jeden z najveľkolepejších filmových a knižných príbehov všetkých čias – Pán prsteňov. A predstavte si, že trilógia môže byť ešte dlhšia ako Krstný otec. Všetky tri diely Pána prsteňov majú 545 minút. Ak ste filmový nadšenec, určite siahnite po rozšírenej verzii, kde nájdete množstvo scén navyše. Takto sa vám trilógia natiahne na neuveriteľných 717 minút, čo je bezmála 12 hodín. O príbehu je zbytočné rozpisovať sa. Ak ste ho ešte náhodou nevideli, okamžite to zmeňte. A ak ho poznáte už naspamäť, pozrite si ho znova.

Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, The Two Towers, The Return of the King, 2001, 2002, 2003 réžia: Peter Jackson. Hrajú: Elijah Wood, Ian McKellen, Noel Appleby


Tiež by vás mohlo zaujať: Strach vo vašej obývačke: Horory, z ktorých vám budú behať zimomriavky po chrbte


Votrelec: Jedna trilógia, traja majstrovskí režiséri

Legenda svojho žánru, neuveriteľné vizuálne efekty a skutočný strach, ktorý prežívali ľudia v kinách. Takým bol v čase svojho uvedenia Votrelec. Dve prvé časti sú vynikajúce, posledná je len dobrá. To nič neuberá na kvalite celej trilógie, na ktorej bolo odchovaných niekoľko generácií. V hlavnej úlohe dôstojníčka Ripleyová a mimozemská kreatúra. Ak milujete napätie, sci-fi a horory, nič lepšie ani po rokoch nenájdete. Ako čerešnička na torte je trojica režisérov, ktorých mená majú cveng dodnes.

Alien, Aliens, Alien 3, 1979, 1986, 1992 réžia: Ridley Scott, James Cameron, David Fincher hrajú: Sigourney Weaver, Tom Skerritt, Michael Biehn

Toto nie sú všetky kvalitné trilógie, s ktorými sa môžete stretnúť. Na svoje si prídu predovšetkým milovníci akčných filmov. Pre nich tu sú lahôdky ako Terminátor, či skvelá Bournova trilógia. Svojich fanúšikov má aj Matrix. Veľmi obľúbenou trilógiou sú aj Piráti Karibiku či legendárny horor Vreskot. Na samý záver ešte dva tipy. Prvým sú kultové filmy o Indianovi Jonesovi z rokov 1981, 1984 a 1989, ktoré sú aj napriek svojmu veku dodnes atraktívne. A tým posledným je film, ktorého fanúšikovia sa počítajú na milióny. Ide o Star Wars, konkrétne pôvodnú trilógiu z rokov 1977, 1980 a 1983. Len sa pohodlne usaďte a užívajte si celé hodiny dobrodružstiev.


Najlepší televízny program nájdete na www.telkac.sk


Ktoré ďalšie zaujímavé filmové trilógie by ste odporučili čitateľom? Napíšte do diskusie pod článkom.

Zdroj: facebook.com/lordoftheringstrilogy, facebook.com/lordoftheringstrilogy, youtube, David
Odporúčame