Projekt OnkoAsist je na Slovensku novinkou: Čo ponúka a kedy bude naplno spustený?

Pravdivý príbeh

NCZI informuje o prevratnom projekte (Zdroj: GettyImages)

Projekt s názvom OnkoAsist, ktorý má pomôcť zlepšiť manažment pacientov s rakovinou, skrátiť čakacie doby a znížiť odvrátiteľné úmrtia, dostal zelenú od riadiaceho výboru Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII).

Program by mohol priniesť progres nielen v liečbe

Na sociálnej sieti o tom informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI). „Ide o jeden z kľúčových projektov NCZI a našich partnerov, ktorý prinesie zásadný pokrok v starostlivosti o onkologického pacienta na Slovensku,“ uviedlo NCZI,

Národné centrum zdravotníckych informácií zároveň aj stojí za týmto projektom. Projekt sa od 30. júna nachádza na Prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť OPII – ide o zoznam národných projektov.

V prípade úspechu dôjde k rozšíreniu

V rámci tohto projektu pôjde o ucelený systém, ktorý pacientom pomôže s manažmentom ochorenia, a to od prvých príznakov až po začiatok liečby. Cieľom tohto programu je skrátiť cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60. „Prinesie po spustení zrýchlenie návrhu a schválenia nových terapií, ako aj zníženie úmrtnosti onkologických pacientov,“ doplnilo NCZI.

Projekt sa bude v začiatkoch zameriavať zatiaľ len na tri onkologické diagnózy – rakovinu pľúc, hrubého čreva a prsníka. Ak bude daný projekt úspešný, má sa podľa NCZI rozšíriť i o ďalšie diagnózy, prípadne aj iné neonkologické ochorenia.Zdroj: TASR, plnielanu.sk
Odporúčame