Stretli ste rozvedeného muža? S týmito vecami radšej počítajte vopred

Randiaci párik

Randenie s rozvedeným mužom už dnes nie je ničím ojedinelým (Zdroj: GettyImages)

Zrejme ste si nikdy nemysleli, že začnete randiť s rozvedeným, však? Miera rozvodovosti je ešte stále pomerne vysoká a týka sa nielen mladých stroskotaných manželstiev. Od seba idú aj páry, ktoré spolu prežili desiatky rokov, postavili dom a vychovali už dospelé deti. Aj rozvedený muž môže byť pre vás skvelým partnerom. Rovnako to platí aj pre rozvedené ženy.

Zodpovednosť za deti zostáva

Má váš nový partner deti? Potom počítajte s istými záväzkami – časovými aj finančnými. Deti maloleté, ale aj dospelé, predsa nemôžu za situáciu, ktorá vznikla medzi ich rodičmi. Pre vás je to zároveň príležitosť vidieť, ako sa správa k ľuďom, ktorí sú mu v živote najbližší. Chvíľu však môžu voči vám pociťovať nevraživosť. Porozvodové emócie nevyprchnú šibnutím čarovného prútika a vždy tu bude aspoň jeden človek, ktorý nesúhlasil. Vopred si preto vyjasnite, aká je vaša pozícia. Nemusíte deťom automaticky zastúpiť úlohu nového rodiča a autority.


Mohlo by vás zaujať: Randíte s niekým, kto už prekonal rozvod? Toto sa ho určite opýtajte!


Môže si niesť svoj emocionálny náklad

Porozvodové blues a “ex” faktor. Váš priateľ má možno v sebe veľa nevypovedaných emócií, ktoré potrebuje vnútorne spracovať. Niektorí ľudia sa po rozvode okamžite vrhnú do nového randenia. Cítia sa vyrovnaní, no starý život na nich vplýva viac, ako si pripúšťajú. Neustále hovoria o tom, čo sa stalo a ako im bolo ukrivdené. Ďalší si zase dajú čas a aj v tejto náročnej životnej situácii získajú nadhľad. Venujú sa sami sebe a upracú si v živote všetky nehmotné aj hmotné záležitosti. Pri rozvode sa totiž často musí riešiť otázka bývania. Preto, ak vás nový priateľ nepozval k sebe domov ani po polroku, je možné, že do bytu má stále prístup aj bývalá manželka a chce predísť konfliktom. Obrňte sa trpezlivosťou.

Stretnutie s jeho rodinou

Ste po rozvode jeho prvou priateľkou? Ak sa jeho ex nepáčila rodine (rodičom, súrodencom, atď.), získavate veľkú výhodu. Zároveň však budú do vás vkladať nemalé nádeje. Po rozvode totiž dochádza k zaujímavému javu – chyby, krivdy, emócie a aj tajomstvá, ktoré boli medzi dvojicou, sa “rozlejú” cez hranice páru. Tieto “emočné podliatiny” zasiahnu aj rodiny, z ktorých dvojica pochádzala. Nedajte sa zatiahnuť do ohovárania exmanželky. V tejto etape života ste s nimi neboli, preto môžete s čistým svedomím zmeniť tému.


Mohlo by vás zaujať: Partner z druhej ruky: Ako budovať krásny vzťah s rozvedeným či vdovcom?


Aj vaša rodina bude mať veľa otázok

S úspechom a dobrým pocitom ste absolvovali návštevu u partnerovej rodiny. Ako jeho status rozvedeného muža prijme vaša rodina? Prečo sa rozviedol? Čo vyviedol? Bol žene neverný? Má agresívne správanie? Holduje alkoholu? Kto má najväčšie maslo na hlave? Zrazu na vás môže vyskočiť veľa nepríjemných otázok, na ktoré ešte možno ani vy nemáte odpoveď. Určite už nemáte 20 rokov a v zrelom veku dokážete spoľahlivo rozpoznať kritické správanie.

Môžete získať viac, ako ste čakali

Nezostaneme len pri potenciálnych komplikáciách. Výhodou randenia v zrelom veku sú vaše životné skúsenosti. Viete, čo chcete a čo už nedokážete u partnera tolerovať. Môžete byť otvorení, uvoľnení a odhodlaní naskočiť na cestu za novým dobrodružstvom. Váš nový partner môže vykazovať veľkú dávku zodpovednosti. Hoci je to paradox, stroskotanie manželstva robí ľudí organizovanejších. Po rokoch sa opäť musia spoliehať iba na seba a prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Zlepšuje sa aj komunikácia, ktorá je jednou z príčin odcudzenia a rozvodov. Ak máte po svojom boku rozumného človeka, určite sa zo svojich minulých chýb poučil.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame