Recept na dnes: Mrazený jogurt je zdravý dezert pripravený za 5 minút – poteší všetky maškrtné jazýčky!

ovocný mrazený jogurt

Len štyri ingrediencie a zdravá maškrta je na stole (Zdroj: Freepik/freepik)

Sladký dezert môže byť aj zdravý – toto tvrdenie platí pre mrazený jogurt, ktorý sa v poslednom období stal hitom letných dní. Jednoduchý a rýchly postup vás presvedčí, že ovocnú maškrtu môžete mať na stole už za pár minút. Môžete použiť akékoľvek ovocie, aké máte radi alebo máte v mrazničke. Zakaždým získate inú príchuť, ale vždy rovnaké a chutné osvieženie.

Na mrazený jogurt potrebujeme

  • 4 šálky ľubovoľného mrazeného ovocia (jahody, maliny, broskyne, marhule, banány)
  • ½ šálky bieleho jogurtu gréckeho typu
  • 2 ČL vanilkového extraktu
  • 3 PL medu

Postup

  1. Vo výkonnom kuchynskom robote zmiešame mrazené ovocie, jogurt, vanilkový extrakt a med. Zmes miešame 5 minút, až kým nezíska krémovú konzistenciu.
  2. Hotový mrazený jogurt podávame ihneď alebo ho uskladníme v uzatvárateľnej nádobe a dáme do mrazničky. Spotrebujeme do 1 mesiaca.
  3. Druh a veľkosť mrazeného ovocia určí dĺžku miešania v robote. Napríklad mäkkým banánom budú stačiť 2 až 3 minúty, ale mango sa bude miešať aj dlhšie ako 5 minút.

Pokiaľ ide o druh jogurtu, môže sa použiť aj jeho ochutená verzia. Mala by chuťovo ladiť s ovocím, prípadne je vhodné prispôsobiť množstvo medu. Do mrazeného jogurtu sa môže primiešať aj arašidové maslo, kakaovo-liesková nátierka alebo kúsky čokolády.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, justataste.com
Odporúčame