Renovácia kúpeľne svojpomocne a lacno? Tieto tipy vás presvedčia, že zmena interiéru závisí najmä od detailov!

renovácia kúpeľne

Renovácia kúpeľne nemusí byť žiadna veda ak stavíte na malé, no lacné detaily (Zdroj: Freepik/koldunova)

Ak patríte k šikovným ľuďom, ktorí doma stále niečo majstrujú, vyrábajú a prerábajú, no zároveň potrebujú ušetriť nejaký ten peniaz, zbystrite pozornosť. Renovácia kúpeľne sa podobne ako pri iných miestnostiach v dome môže zdať ako zdĺhavý, nákladný a náročný proces. Dnes vám však prezradíme, ako skrášliť interiér vašej kúpeľne jednoducho a najmä tak, aby ste neminuli veľa peňazí.

Pridajte ďalšiu skrinku

Kúpeľňu oživíte aj ďalším úložným priestorom, a to pomocou jednoduchej, cenovo dostupnej zmeny – novej skrinky, do ktorej môžete uskladňovať čokoľvek. Ešte lepšie bude, ak obyčajné zrkadlo vymeníte za takúto skrinku, ktorá má zrkadlo namontované priamo na sebe. Okrem nového vzhľadu získate extra priestor.

Tam môžete uložiť napríklad čistiace prostriedky alebo rôzne predmety, napríklad ako toaletný papier a podobne, ktoré by v kúpeľni nemuseli byť na očiach. Priestor tak dosiahne „čistejší“ vzhľad. Ak máte chuť zrenovovať staré skrinky, natrite ich len inou farbou alebo zmeňte rukoväte a madlá za nové – razom sa ocitnete v úplne inej miestnosti.

Vyhrajte sa s tapetami a policami

Tapeta je skvelým doplnkom interiéru a čo je lepšie, dokáže s nimi pracovať aj úplný začiatočník. Tapety sú jednoducho stvorené na rekonštrukciu domu popri nižšom rozpočte. Fantázii sa medze pri výbere tapety nekladú. Nemusíte použiť tapety na celú miestnosť – trendom dnes je tapeta len na jednej stene. V špecializovaných obchodoch dokážete zohnať aj dočasné tapety, a tak môžete vzhľad kúpeľne prispôsobovať svojím predstavám a vytvárať nové dizajny aj o čosi častejšie.

Aj tie najtenšie otvorené police ponúkajú viac než len úložný priestor. Dať na ne môžete naozaj čokoľvek – od dekorácií až po drobné predmety, ktoré budete v kúpeľni pravidelne využívať. Ďalšie možnosti skladovania potrebných predmetov či iných dekorácií sú k dispozícii v rôznych štýloch – do kúpeľne si môžete doplniť rôzne skrinky na kolieskach, koše či rôzne úložné boxy na maximalizáciu vertikálneho priestoru.

Myslite aj na bezpečnosť

Držiaky na toaletný papier či uteráky zvyčajne nie sú ničím výnimočným, no tieto dva doplnky predstavujú aj šancu urobiť si kúpeľ o niečo bezpečnejším. Viaceré spoločnosti teraz vyrábajú držiaky na toaletný papier či tyče na osušky a ďalšie príslušenstvo takým spôsobom, že môžu fungovať aj ako madlá na pridržiavanie sa.

Či už myslíte na svojich blízkych alebo na seba samých o pár rokov vpred, vždy sa to vyplatí. Taktiež môžete do kúpeľne namontovať aj rôzne kryty na elektrické zásuvky či vypínače, aby sa do nich nedostala voda. Okrem bezpečnostnej funkcie to bude mať aj tú estetickú a kúpeľňa bude mať uhladenejší a modernejší vzhľad.

Zadovážte si jednotné dávkovače kozmetiky

Ak chcete dodať kúpeľni o čosi čistejší vzhľad, dobrým a lacným tipom je aj zaobstarať si špeciálne nádoby a dávkovače na kozmetiku či čistiace prostriedky. Neverili by ste, ako takáto maličkosť dokáže zmeniť interiér kúpeľne a hlavne aj ušetriť priestor, pretože namiesto desiatich fľašiek kozmetiky budete mať po ruke len dve, prípadne tri. Dajú sa kúpiť aj také, ktoré môžete pripevniť aj na stenu.

Ďalším šikovným tipom je ladenie doplnkov do jednej, maximálne dvoch farieb. Pokúste sa vymeniť staré uteráky za nové v rovnakej farbe, prípadne v dvoch odlišných. Taktiež si zaobstarajte aj nádobku na mydlo či kefky na zuby v obdobnej farbe, do ktorej chcete ladiť doplnky v interiéri. Dobrou alternatívou je pridať aj zopár zaujímavých rastlín. Pri takýchto renováciách rýchlo zistíte, ako veľmi záleží aj na malých detailoch.Zdroj: bhg.com, plnielanu.sk
Odporúčame