Schudnúť do plaviek ešte stále stíhate: Stavte na tieto diéty!

Muž

thinkstockphotos.com

Skončila sa zima a s ňou aj obdobie dlhých večerov strávených pri otvorených dverách chladničky. Onedlho nastanú horúce letné dni, kedy oblečenie odhaľuje všetky nedostatky na tele.Väčšina ľudí túži byť počas leta a dovoleniek fit a v najlepšej forme, preto vám prinášame tipy na diéty, ktoré určite nesklamú. Nezabúdajte, že počas všetkých z nich by ste sa mali vyhýbať alkoholu, cigaretám a mali by ste si nájsť čas na pravidelný pohyb – len tak vám prinesú želaný účinok.

Zeleninová diéta

Táto diéta je veľmi zdravá, treba však dodržiavať isté zásady – pestrosť zeleniny, pitný režim a absolútny zákaz vyprážaných jedál, chleba a mäsa. S pomocou zeleninovej diéty môžete údajne schudnúť až 5 kilogramov za jeden týždeň. Musíte si ale dávať pozor na to, akú zeleninu jete. Existujú totiž dva druhy zeleniny – škrobová a neškrobová. Prvá spomínaná obsahuje viac cukru a patrí medzi ňu napríklad kukurica, hrášok a zemiaky. Všetky ostatné druhy zeleniny sú neškrobové. Pri tejto diéte si môžete dopriať aj ovocie, no jej základ by mali tvoriť veľké množstvá listovej zeleniny. Jediným rizikom, ktoré táto diéta so sebou prináša je nedostatočný prísun bielkovín. Preto túto diétu nedržte príliš dlho a po zhodení kilogramov zaraďte do jedálnička chudé druhy mäsa – králičie, kuracie, ryby.


Mohlo by vás zaujať: Zbavte sa posledných kíl navyše: Vylúčte z jedálnička tieto 4 potraviny


Delená strava

O tomto druhu diéty ste už určite počuli, je totižto jednou z najobľúbenejších metód ako rýchlo schudnúť. Je však náročná na dodržiavanie, pretože sa pri nej treba pridŕžať prísnych pravidiel – jesť musíte často a v malých dávkach a podľa skupiny potravín, do  ktorej patrí. Týchto skupín je päť:

  • rastlinná strava (celozrnné pečivo, zemiaky, strukoviny, ryža, cestoviny)
  • živočíšna strava (mliečne výrobky, mäso, vajcia)
  • ovocná strava (čerstvé ovocie)
  • zeleninová strava (čerstvá zelenina)
  • neutrálna strava (orechy, káva, čaj).

Pri delenej strave platí, že jedlá z rastlinnej a živočíšnej skupiny nemožno konzumovať spolu, rovnako ako ovocie a zeleninu. Rastlinnú stravu, tak ako aj živočíšnu však môžete jesť so zeleninou, no a neutrálne potraviny môžete jesť so všetkým ostatným. Pri delenej strave je extrémne dôležitý pitný režim a to hlavne v podobe čistej vody.


Mohlo by vás zaujať: Zatočte s tukom na bruchu: Stačí dodržať päť jednoduchých krokov!


Ovocná diéta

Vynikajúco sa hodí na letné obdobie, kedy máte k dispozícii množstvo čerstvého sezónneho ovocia, čiže táto diéta nezvýši vaše výdavky na stravu. Jej základ tvorí, samozrejme, ovocie, ktoré obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny. Hlavne preto je táto diéta vhodná aj na celkové prečistenie organizmu. Mali by ste pri nej skonzumovať až 1 kilogram ovocia denne a to rôzne druhy. Vhodné sú napríklad jahody, hrozno, melóny, broskyne, ananásy, jablká, grepy alebo banány v prípade, že potrebujete doplniť energiu. Ideálne je ovocie rozmixovať a vytvoriť si tak osviežujúci nápoj smoothie. Sušené ovocie sa pri diéte neodporúča, pretože obsahuje priveľa cukru. Hoci vám táto diéta pomôže rýchlo schudnúť, nemali by ste ju dodržiavať dlhšie ako týždeň. Ovocie má totiž ten istý problém ako zelenina – obsahuje málo tukov a bielkovín, preto môžete počas tejto diéty pociťovať únavu alebo malátnosť. Ovocná diéta sa teda viac hodí pre ľudí, ktorým stačí schudnúť iba niekoľko kíl, alebo na prečistenie organizmu.


Mohlo by vás zaujať: 25 tipov, ktoré pomôžu schudnúť aj vám: Začnite strácať kilá ešte dnes!


Kapustová diéta

Ďalšia z rýchlych diét, keď potrebujete zhodiť zopár kíl do plaviek pred odchodom na dovolenku. Môžete pri nej jesť kapustu v neobmedzenom množstve, nezáleží na tom, či bielu alebo červenú, čo si vyžaduje kus odhodlania. Odmenou vám však bude vytúžená postava už o niekoľko dní, keďže s pomocou tejto diéty schudnete až 5 kíl za týždeň. Na kapuste je skvelé to, že obsahuje vápnik, draslík, železo, celý rad vitamínov a tiež antioxidanty. Navyše napomáha tráveniu. Najvhodnejším spôsobom, ako jesť kapustu počas tejto diéty, je navariť si kapustovú polievku. Samozrejme, môžete ju jesť aj surovú, alebo spolu s inou zeleninou. Táto diéta je ale opäť chudobná na bielkoviny a tuky, preto sa neodporúča držať ju dlhšie ako 5 dní.


Viac tipov, trikov a rád ako schudnúť nájdete na portáli Feminity.sk


Aké diéty ste už vyskúšali? Ktoré z nich sa vám osvedčili ako najlepšie? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Eva S.
Odporúčame