Spánok v jaskyni, rúre či na strome: Objavte tie najčudnejšie hotely na svete

hotel

venere.com

Počas každej dovolenky máte azda najviac starostí s výberom vyhovujúceho ubytovania. Niekto uprednostňuje hotely, niekto apartmány, iný zase súkromné chatky. Ak sú vaše predstavy ešte extrémnejšie a chceli by ste naozaj neobvyklé ubytovanie, z nocľahu sa môže stať zážitok sám o sebe.

Zaplatiť za noc koľko len chcete

Existuje hotel, ktorý vám to umožní. Nejde však o hotel v pravom slova zmysle. Jedná sa o veľké betónové odvodňovacie rúry pri rakúskom Linzi. Ich interiér obsahuje strešné okienko, lampu a posteľ. Nič extra, avšak za noc zaplatíte koľko si len želáte. V blízkom parku nájdete aj sociálne zariadenie, takže s očistou problémy nebudú.

Niečo pre klaustrofobikov

Bojíte sa malých priestorov? Predstavte si „izbu“ o rozmere 1x1x2 metre. Ide v podstate o akúsi kapsulu mnohým pripomínajúcu mraziaci box na patológií. Presne takýto štýl ubytovania poskytuje hotel Capsule Inn v Japonsku. Nájdete tu však všetko potrebné. Lampu, posteľnú bielizeň, rádio, budík aj televíziu. O súkromie sa postará roletka na každej z obytných kapsúl. Určite zážitok na veľmi dlhú dobu.

Hotel Capsule Inn nie je nič pre klaustrofobikov

Mohlo by vás zaujímať: Zastavte čas a relaxujte: Špeciálne pobyty pre ľudí nad 55 rokov sú tu aj pre vás


Najmenší hotel na svete

2,5 metra na šírku je dosť málo aj na hotelovú izbu. V tomto prípade je však 2,5 metra šírka celého hotela. Hotel Eh´häusl v Bavorsku je najmenším na svete a jeho služby môže využiť len jedna dvojica hostí. Neobávajte sa stiesnenosti, váš apartmán sa rozkladá na niekoľkých podlažiach. Hotel vznikol tak, že sa vymuroval priestor medzi dvoma budovami. Originálny nápad. Celý domček sa predával manželským párom, ktoré na uzavretie manželstva museli mať spoločný majetok no nemohli si dovoliť väčší dom. Dnes v ňom môžete stráviť jedinečnú noc aj vy.

Najmenší hotelík na svete

Vitajte v ľadovom kráľovstve

Hotely z ľadu sú obľúbené na viacerých miestach. Tie najznámejšie sú asi vo Švédsku. Po príchode vás privítajú na ľadovej recepcií, ponúknu drinkom z ľadového pohára a zavedú do ľadovej izby. Nemusíte sa obávať prílišnej zimy, teplota tu vystúpi na približne -5 stupňov Celzia. Navyše vás celú noc budú hriať teplé kožušiny. Výhodou samozrejme je, ak sa na návštevu odhodláte vo dvojici, tepla bude zaručene viac.


Mohlo by vás zaujímať: Tip pre všetkých dobrodruhov: Vyskúšajte noc v ľadovom hoteli!


Chcete do basy?

Môže sa vám to splniť aj v prípade že nespáchate žiadnu výtržnosť. V meste Kaiserslautern prerobili bývalú väznicu na obľúbený hotel. Vaša izba bude vyzerať ako skutočná cela, okná budú zamrežované, aby ste náhodou neutiekli. Dostanete elegantné pruhované pyžamo a budete musieť zabudnúť na záchody na izbe. Tie sú spoločné pre celú chodbu. Má to však aj jednu svetlú stránku. Ráno beztrestne môžete ujsť a nikto sa vás nebude snažiť zastaviť.

Alcatraz hotel - ako v base

Ako Tarzan

Ak vás fascinovalo drevené Tarzanovo obydlie, čosi podobné si môžete dopriať aj pri návšteve Nemecka, konkrétne republiky Sasko. Nájdete tu hotel s 5 izbami s kompletným elektrickým osvetlením. Bývať budete vysoko v korune stromov, vo výške 9 metrov nad zemou v štýlovej drevenej chatrči. Určite zaujímavý zážitok.


Mohlo by vás zaujímať: Viac o cestovaní čítajte na www.dromedar.sk


Hotel v skale

V Turecku sa v minulosti s obľubou budovali jaskynné obydlia, predovšetkým kvôli stálej klíme. K takejto filozofii sa vrátil aj hotel Gamirasu. Celý leží pod zemou, ide teda o naozaj netradičnú formu ubytovania. Nájdete tu 18 komfortných izieb, ktoré sú vytesané vo vulkanickej hornine. Teplota je príjemná bez ohľadu na ročné obdobie. Počas celého roka sa pohybuje na úrovni tesne pod 20 stupňov Celzia.

Jaskynná izba v Gamirasu hotel

Na svete nájdete mnoho ďalších zaujímavých hotelov. Spomenieme ešte hotel v jadrovom kryte, ktorý sa hrdí tým, že má 0 hviezdičiek. Zaujímavé sú aj tematické hotely. Hotel pre fyzikov s izbami plnými vzorcov a čísel, hotel pre fanúšikov skupiny Beatles, či Hviezdnych vojen. Dnes po svete nájdete hotel naozaj pre každého. Nemusí ísť pritom o najdrahšie 5 hviezdičkové hotely, stačí len, aby ste sa v ňom dobre cítili.


Prežili ste noc v niektorom zo spomínaných hotelov? Ako sa vám tam páčilo? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie.

Zdroj: venere.com, gamirasu.com, venere.com, agoda.com, huffingtonpost.com, David
Odporúčame