Snívate o pár centimetroch navyše? Poznáme tipy, vďaka ktorým vyrastiete!

Usmiata žena v slnečných okuliaroch

Usmiata tvár a iskričky v očiach odpútajú pozornosť od akéhokoľvek nedostatku (Zdroj: GettyImages)

Vyzerať o niečo vyšší ako v skutočnosti, je snom mnohých žien aj mužov. Zatiaľ čo dámy nosia podpätky, páni tento malý deficit často kamuflujú účesom. Existujú však aj iné spôsoby, ako opticky predĺžiť postavu. Základ spočíva v správnom držaní tela a v šatníku. Spoznajte triky, s ktorými získate pár centimetrov navyše.

Vystrite sa

Správne držanie tela je dôležité pre chrbticu a zároveň zalichotí každej postave. Obzvlášť, ak na svet pozeráte z nižšej perspektívy. Chrbát držte vystretý, ramená zatlačte dozadu, brucho mierne stiahnite a hlavu noste sebavedomo vzpriamenú. S takýmto postojom budete okamžite vyzerať vyššie a štíhlejšie.

Voľte správne farby

Tmavé farby majú zoštíhľujúci efekt a štíhla postava pôsobí automaticky vyššie. Noste odtiene čiernej, tmavosivej, tmavomodrej, či tmavozelenej. Vyhnite sa kontrastným farbám a outfit laďte v jednotnom tóne. Jednofarebné oblečenie vytvára ilúziu celistvosti a okolie nebude upriamovať pozornosť na jednotlivé časti tela ale vnímať vás, ako celok. Skvelý efekt dotvoria aj topánky vo farbe nohavíc, ktoré nohy opticky predĺžia.


Mohlo by vás zaujať: Šatník ženy po štyridsiatke: Zvýraznite svoje silné stránky


Klaďte dôraz na strih oblečenia

Noste oblečenie, ktoré vám dokonale sedí. Voľný odev je síce pohodlný, no opticky uberá na výške. Naopak, topy a tričká, kopírujúce postavu, centimetre pridajú. Nohavice s rovným strihom a vyšším pásom sú pre nízku postavu viac ako lichotivé. Ženy môžu siahnuť aj po rozšírených nohaviciach, ktoré sa opäť vracajú do módy.

Muži by mali nosiť saká s optimálnou dĺžkou. Sako má siahať tam, kde začínajú nohy. A keď je reč o sakách, musíme spomenúť ramenné vypchávky. Rozšíria ramená, postavu vytvarujú do tvaru písmena V, a tá bude pôsobiť vyššie a vyšportovane.

Zamerajte sa na detaily

Nenápadné detaily na oblečení dokážu zázraky. Už len zdvihnutý golier na kabáte či košeľa, zapravená za pásom nohavíc, vytiahnu postavu dohora. Osvedčeným trikom nižších ľudí sú pozdĺžne prúžky. Avšak dajte pozor aby ste oblečenie neprekombinovali. Vyhnite sa priečnym pruhom, ktoré postavu rozširujú. Pre uspokojivý efekt postačí tričko, alebo nohavice s vertikálnymi prúžkami.

Výšku môže pridať aj kabelka. Zatiaľ, čo obľúbené kúsky tipu over – size nositeľa vizuálne zmenšujú, malá kabelka postavu zvýrazní. Klobúk je taktiež módny a praktický doplnok. Zdôrazní ženskú eleganciu, pánom dodá šmrnc a v oboch prípadoch predĺži postavu.

Extra tip na záver

Nech už použijete akýkoľvek trik, nezabudnite na úsmev. Usmiata tvár a iskričky v očiach totižto odpútajú pozornosť od akéhokoľvek nedostatku.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame