Aj chodidlá si zaslúžia starostlivosť: Pripravte svoje chodidlá na letnú sezónu!

Upravené nechty či hladká a hydratovaná pokožka nôh by mali byť samozrejmosťou nielen pred letom (Zdroj: Freepik/freepik)

Slnečné počasie si priam pýta sandále či šľapky. To by malo byť najväčšou motiváciou na to, aby ste venovali svojim chodidlám zvýšenú pozornosť. Po zime, a dlhom čase v uzavretej obuvi, si ju určite zaslúžia! Upravené nechty či hladká a hydratovaná pokožka nôh by mali byť samozrejmosťou nielen pred letom.

Komplexná starostlivosť

Staráte sa o svoje nohy samy, alebo sa zveríte odborníkom? Aspoň párkrát do roka je dobré zveriť sa do rúk profesionálom, a absolvovať odbornú pedikúru.

Okrem času a námahy, ktoré ušetríte, si aj perfektne oddýchnete! Vaše nechty a nohy budú vyzerať dokonale – zbavíte sa stvrdnutej kože, upravia vám nechty a nechtové lôžka, poriadne vám hydratujú nohy, a na záver si užijete príjemnú masáž. Stojí to za to, no nie?

(Zdroj: Freepik/zinkevych)

Hydratácia je základ

Vaše nohy sú denne namáhané. To platí aj pri otvorenej obuvi, pri ktorej sú navyše vystavené aj pohľadom okolia, odieraniu bosej nohy, poteniu a prachu. Tieto faktory môžu nepekne vplývať na pokožku chodidiel.

Tie budú namáhané, škaredé a vysušené. Každodenná hydratácia je teda základom! Večerné krémovanie je to najmenej, čo môžete pre svoje nohy urobiť nielen počas leta.

Pozornosť obráťte aj na nechty

Upravené a nalakované nechty vyzerajú žensky a sexy. Či už zvolíte jemné farby, alebo sa necháte strhnúť letnou farebnosťou, necháme na vás.

Ak predsa len nepreferujete lakovanie nechtov, a uprednostníte prírodný vzhľad, venujte sa nechtom aj tak. Párkrát do týždňa ich vyživte pomocou pár kvapiek prírodného olejčeka, vďaka ktorému ich udržíte pevné, zdravé a lesklé.

A nezabudnite ani na nechtovú kožtičku! Jej ošetrenie, a starostlivosť o ňu, sú rovnako dôležité ako pri ošetrovaní kožtičky na rukách.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pestrá výstava očarí deti aj milovníkov umenia: V známom múzeu uvidíte nádherné bábky
(Zdroj: Freepik/kukuruzaphoto)

Exfoliujte

Tak, ako doprajete peeling svojej pleti na tvári, či pokožke na celom tele, nezabúdajte ani na túto (napohľad nedôležitú) časť tela.

Peeling chodidiel vás zbaví odumretej kože, nečistôt a dokonale zjemní tvrdú kožu, ktorá vzniká na najviac namáhaných častiach nôh.

Maska na nohy

Ak sú vaše nohy príliš suché, stavte na hydratačnú masku na nohy, alebo na ne naneste poriadnu dávku krému a na nohy si následne dajte špeciálne ponožky vďaka ktorým bude hydratačný efekt oveľa silnejší.

 

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame