Túžite chudnúť bez námahy? Toto sú spôsoby, ktoré vám pomôžu spáliť kalórie aj bez väčšej námahy!

Aj bežné a banálne činnosti vášho klasického dňa vám napomôžu k tomu, aby ste nejaké tie kalórie spálili (Zdroj: Freepik/freepik)

Kto by nechcel spaľovať prebytočné kalórie bez driny? Existuje spôsob, ktorým sa to naozaj dá! A pritom vám stačí sedieť na gauči alebo v obľúbenej kaviarni. Aj bežné a banálne činnosti vášho klasického dňa vám napomôžu k tomu, aby ste nejaké tie kalórie spálili. Myslíte si, že to je nereálne? Pozrite sa na naše tipy, vďaka ktorým uvidíte samy!

Využite reklamy!

Ak túžite po dokonalom brušku, skúste radu, ktorej sa drží aj známa bývalá modelka a návrhárka Victoria Beckham. Tá totiž vraví, že za svoje vypracované bruško vďačí 200 sed-ľahom denne.

Neľakajte sa, nie je to až také desivé, ako sa to môže na prvý pohľad zdať. Stačí, ak počas reklamných blokov vo vašom obľúbenom večernom programe spravíte 20-30 brušákov. Budete mať ploché bruško skôr, než si to stihnete nejako viac uvedomiť.

Výbornou obmenou sed-ľahov sú aj drepy alebo výpady, ktorými tiež budete hravo formovať určité partie tela.

Upratujte!

Nemáte radi upratovanie, a doma či v práci by to už bolo potrebné? Skúste si to prekalkulovať do chudnutia. Ak si uvedomíte, že k štíhlym stehnám či spevneným ramenám stačí tak málo, hneď vás to „nakopne“.

Už za 10 minút vysávania alebo 20 minút leštenia okien dokážete spáliť približne 100 kalórií. Na to, že vlastne robíte službu samy sebe tým, že udržiavate poriadok, je to slušný výsledok.

A nezabúdajte na to, že čím intenzívnejšie niečo robíte, tým lepší efekt to bude mať. Pol hodinka intenzívneho umývania podláh sa dokáže kalorickým deficitom vyrovnať bežeckej 15 minútovke!

Prebuďte svoj metabolizmus!

Stačí k tomu úplné maličkosti. Vystúpte o 2 zastávky do práce skôr (alebo cestou domov) a doprajte si rýchlu a intenzívnu chôdzu! Zahrejete sa, trošku sa spotíte, a čo-to spálite. Už 20 minút takejto rýchlej chôdze vám dokáže krásne spaľovať ruky, čím donútite spomalený metabolizmus k tomu, aby sa opäť krásne naštartoval.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
VIDEOTIP 3 osvedčené cviky na brucho od trénerky: Pomôžu vám spevniť aj vyrysovať

Smiech (nie len) lieči!

Smejte sa od srdca! Je to liekom pre telo aj dušu. Za približne pol minúty smiechu spálite toľko ako za 3 minúty na rotopede.

Nielen že si smiechom udržíte kondíciu v tvári a svaloch v hrudníku, ale pomáha aj k spaľovaniu tukov! Je to vynikajúci aeróbny kardio tréning, pri ktorom ani neviete, že niečo robíte. Takže nezabudnite na to, keď sa budete najbližšie s kamarátkou smiať pri káve… Môžete spáliť až 500 kalórií bez mihnutia oka!

Prekrvte pokožku!

Skúste si každý večer kefovať pokožku. Stačí aj 5 minút denne na to, aby sa vám dokonale prekrvilo telo. Táto procedúra pôsobí na telo podobne ako beh. Takzvaný „dry brushing“ aplikujte najmä na stehnách a lýtkach. Uvidíte rozdiely po pár dňoch!

 

Sledujte nás aj na Facebooku

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame