Hľadáte účinný spôsob, ako bojovať proti vráskam? Skúste metódu kinezio tape

Okrem toho, táto procedúra skvelo pôsobí aj ako prevencia proti vráskam (Zdroj: Freepik/freepik)

Tejpovanie je známa technika, ktorú využívajú najmä športovci na preťažené svaly. Pri bolestiach chrbta, krku či končatín po nich čoraz častejšie siahajú aj bežní ľudia. Ich aplikácie je vhodná takmer pre každého a nie je podmienená ani vekom. Vedeli ste však o tom, že tieto veselé farebné pásky sa dajú využívať aj v sfére skrášľovania?

Omladenie pleti okamžite

Ak si pribúdajúcim vekom klesá vaša spokojnosť so zovňajškom, nezúfajte. Ide o prirodzený proces straty kolagénu v pleti, ktorá už nikdy nebude tak pružná, ako tomu bolo kedysi. Ak si netrúfate na zásah do tela v podobe botulotoxínu či iných invazívnych metód, existujú aj oveľa šetrnejšie (a rovnako efektívne) formy úpravy vzhľadu.

Jednou z nich je aj trend face tapingu, teda tejpovanie tváre. Prvé výsledky sa dostavia takmer okamžite a vy si môžete už po prvom aplikovaní užiť vypnutejšiu pleť. Okrem toho, táto procedúra skvelo pôsobí aj ako prevencia proti vráskam. Najlepšie na tom je, že to (na rozdiel od tejpovania bolestivých miest na tele) zvládnete aj v pohodlí domova.

Skvelý pomocník

Tejpovanie je účinným spôsobom ako zabojovať proti mimickým vráskam. Za pomoci farebných pásikov im dokážete predchádzať alebo aspoň čiastočne zjemniť už tie, ktoré máte. Pásky svalstvo takpovediac obmedzia a vy sa vďaka tomu môžete naučiť kontrolovať tvárovú mimiku. Prejaví sa to tým, že svaly v takmer nečinnom stave vrásky pekne vyhladia. Najväčšie pokroky môžete sledovať najmä na čele, okolo očí, ale tiež úst. Rovnako si ich však môžete aplikovať na dekolt, ktorý tiež rokmi ochabuje.

Vyberajte správne

Tejpovanie tváre si vyžaduje obrovskú dávku pozornosti. Nejde o klasické pásky, ktoré sa dávajú na telo. Ak sa rozhodnete skúsiť túto metódu vyskúšať, kúpte si pásky, ktoré sú navrhnuté pre tieto účely. Našim odporúčaním je, aby ste toto ošetrenie absolvovali aspoň raz odborne a až neskôr sa do neho pustili svojpomocne.

Rovnako nešetrite a kupuje si ich výhradne od overených predajcov. Pri kúpe z pofidérnych zdrojov by ste mohli riskovať alergickú reakciu a napáchať si na tvári viac škody ako osohu. Vsaďte na osvedčené e-shopy, kde zoženiete všetko potrebné aj pre domácu aplikáciu.

Účinný lifting

Pri súperení s vráskami to nekončí – face tape dokáže pozdvihnúť líčka či zostriť kontúry tváre. V ideálnom prípade je vhodné tejpovanie doplniť o masáž tváre, ktorú môžete praktizovať pomocou špeciálnych prístrojov na domáce použitie, kameňa gua-sha alebo za pomoci vlastných rúk. Skvelým doplnkom je aj bankovanie, ktoré dodáva pleti mnohé benefity.

Pre čo najlepšie výsledky v domácom prostredí je vhodné, aby ste absolvovali aspoň krátke školenie u lektorov, ktorý vám poradia partie na vašej tvári, ktoré by ste mohli tejpovaním vylepšiť. Ak však túto možnosť nemáte, vzhliadnite si aspoň nejaké videá na internete, aby ste odpozorovali techniku a tejpy založili účinne.

Ideme na to!

Ak ste sa odhodlali, nakúpili potrebný materiál a preskúmali nejaké tie tutoriály, je čas otestovať taping (doslova) na vlastnej koži. Aplikujte ich na miesta, kde sa vyskytuje najviac vrások – nalepením nenápadnej pásky aktivujete svaly a tkanivá, ktoré doslova samostatne robia svoju prácu za vás. Okrem toho, založením pásky si vylepšíte aj prúdenie lymfy, čo v praxi znamená, že sa môžete celkom účinne zbaviť opuchov tváre a detoxikovať si vybrané oblasti pleti.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame