TEST aviváže skončil prekvapením: Získal si nás najlacnejší výrobok

Ktorá aviváž si zaslúži prvé miesto? (Zdroj: Plnielanu.sk/Mz)

Aviváže na pranie bielizne sú obľúbenou súčasťou domácností. Oblečenie, uteráky či obliečky sú totiž vďaka nim nielen oveľa mäkšie, ale navyše dlhšie voňajú. Na výber máme zo širokého množstva značiek, ktoré ponúkajú bohaté možnosti výslednej vône – od kvetinovej, cez sviežu až po exotickú. Aj to nás motivovalo k tomu, aby sme aviváže podrobili nášmu testu.

Rozhodli sme sa pre značky, ktoré sú bežne dostupné v drogériách či supermarketoch. Podmienkou bolo, aby sme našli podobné vône. Zamerali sme sa tak na tie, ktoré niesli na obale slovo „fresh“, čiže sľubovali sviežu vôňu čisto vypratej bielizne. Následne sme produkty hodnotili v šiestich kategóriách. Ako to dopadlo?

LENOR

• Orientačná cena: 8,49 €
• Množstvo: 770 ml

Po otvorení obalu a následnom privoňaní k aviváži nás prekvapila príjemná a svieža vôňa. Najviac nám pripomína vypratú bielizeň, ktorá schne vonku na letnom slnku. Po obratí bielizne a jej následnom vysušení však z vecí aviváž cítime málo, čo je škoda. Do práčky sme pri každej várke testovaných aviváží dali plnú odmerku.

(Zdroj: Plnielanu.sk/Mz)

Obal je vizuálne dobre spracovaný, pričom mu dominujú modré tóny. Uvádza aj množstvo produktu – aviváž by mala vystačiť na 55 praní. V rámci obalu oceňujeme tiež dobre tvarovaný vrchnák, vďaka ktorému je preliatie do práčky bezproblémové. Cenovo išlo o najdrahší produkt, no nie sme si istí, či je hodný tejto sumy.

Vôňa pred vypraním: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa na bielizni: ⚫⚫⚫⚫⚪
Množstvo: ⚫⚫⚫⚫⚫
Tvar vrchnáka: ⚫⚫⚫⚫⚫
Obal:⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

Coccolino

• Orientačná cena: 5,09 €
• Množstvo: 975 ml

Aviváž Coccolino nesie na obale nápis „Fresh“. Vďaka priesvitnému obalu tiež vidíme, že nielen polep, ale aj samotná tekutina je modrej farby. Obal patrí medzi tie klasické a ničím sa neodlišuje od toho, na čo sme bežne zvyknutí. O vrchnáku platí to isté. Ak ho však porovnáme s predošlým produktom, zistíme, že tento vrchnák už nemá „zobáčik” na ľahšie preliatie.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST Vyskúšali sme tuhý šampón: Milo nás prekvapil, ale jednu vec výrobca podcenil
(Zdroj: Plnielanu.sk/Mz)

Po otvorení nám samotná aviváž až tak sviežo nevonia. Intenzita vône nie je silná. Cítime navyše akúsi horkosť, a to aj napriek tomu, že výrobca uvádza, že vôňa je zložená z jablka, ruže a santalového dreva. Do prania sme tak, ako aj v predchádzajúcom prípade, dali plný vrchnák aviváže. Jeden vrchnák obsahuje 50 ml a odporúča sa na 6 – 7 kg bielizne.

Aj keď balenie obsahuje až 975 ml, toto množstvo by malo vydržať iba na 35 praní. Platí to v prípade, že práčku naplníme maximálne 4 – 5 kilami bielizne.

Vôňa pred vypraním: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa na bielizni: ⚫⚫⚪⚪⚪
Množstvo: ⚫⚫⚫⚫⚫
Tvar vrchnáka: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal:⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

Kuschelweich

• Orientačná cena: 2,65 €
• Množstvo: 750 ml

Na túto pre nás neznámu značku sme natrafili iba náhodou v sieti dm-drogerie. Aj keď obal pôsobil najmenším dojmom zo všetkých hodnotených produktov, tak trochu zvonku klame. Vo vnútri sa totiž nachádza 750 ml aviváže. Vystačiť by to malo na 28 praní. V rámci obalu sme našli tiež dostatočný slovenský preklad.

(Zdroj: Plnielanu.sk/Mz)

V slovenskom popise sa uvádza, že vôňu vytvorili poprední svetoví parfuméri. Ide o technológiu Neofresh, ktorá má zabezpečiť dlhodobý pocit čistej bielizne. Vrchnák zároveň slúži ako odmerka a má obsah 35 ml. Nie je nijako špeciálne tvarovaný.

Pred vypraním nás síce vôňa nijako neohúrila, no o to väčšie prekvapenie nás čakalo. Do prania sme taktiež pridali 1 plnú odmerku aviváže. Po vypraní cítime z oblečenia aviváž a vôňa na nás pôsobí veľmi dobre – je svieža, ale má sladký podtón. Toto je rozhodne najkrajšia vôňa, akú z bielizne v rámci tohto testu cítime. Najpríjemnejším zostáva zistenie, že aviváž Kuschelweich je suverénne najlacnejšou spomedzi testovaných a rozhodne sa oplatí.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST ovsených vločiek: Ktorú značku by sme si už znova nekúpili?

Vôňa pred vypraním: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa na bielizni: ⚫⚫⚫⚫⚫
Množstvo: ⚫⚫⚫⚫⚪
Tvar vrchnáka: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal:⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

Silan

• Orientačná cena: 5,69 €
• Množstvo: 1408 ml

Posledným testovaným produktom je aviváž Silan. Ide o pomerne známu a rozšírenú značku. Produkt s nápisom Fresh Sky na obale sľubuje dlhotrvajúcu sviežosť oblečenia. Obal je modrej farby s vyobrazenou modrou kvetinou. Rovnako aj samotná tekutina je modrej farby. Vrchnák je úplne obyčajný, nakoniec však zisťujeme, že o čosi iný ho mal iba prvý testovaný produkt.

(Zdroj: Plnielanu.sk/Mz)

Vôňa po otvorení vrchnáka je naozaj príjemná. Neohúri, ale zároveň sa ňou nič nepokazí. Dávame jednu odmerku do prania. Po opraní bielizne a jej následnom vysušení však zostávame sklamaní. Aviváž takmer vôbec nie je cítiť. Aby sme sa uistili, skúsili sme aviváž Silan použiť ešte niekoľkokrát, no výsledok bol stále rovnaký.

Vôňa pred vypraním: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa na bielizni: ⚫⚪⚪⚪⚪
Množstvo: ⚫⚫⚫⚫⚫
Tvar vrchnáka: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal:⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚪⚪⚪

Vyhodnotenie

Bolo pre nás zaujímavé porovnávať podobné, no vo výsledku úplne odlišné produkty. Po ukončení testu môžeme zhodnotiť, že ak sa pozrieme iba na samotné bodovanie, tak najlepšie obstála značka Lenor. Vôňu je z oblečenia dobre cítiť a potešil nás aj vhodne tvarovaný vrchnáčik. Na druhej strane, bola to tá najdrahšia aviváž vôbec.

Veľmi dobrou alternatívou sa tak javí pre nás doteraz neznáma značka Kuschelweich, ktorú sme na pultoch drogérie objavili iba náhodou. Očarila nás nielen samotná vôňa po vypraní, ale najmä cena. Tá totiž bola oproti Lenoru o viac ako polovicu nižšia. Aj vďaka tomu sa pre nás v tomto teste stala favoritom.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Na žiarivo čistú toaletu potrebujete kvalitný prostriedok: Ako obstáli čističe v našom TESTE?
(Zdroj: Plnielanu.sk/Mz)

*Názory prezentované v uvedenom teste sú výlučne subjektívnym hodnotením redakcie a nepodliehajú komerčnej spolupráci. Hoci sa snažíme v každom teste obsiahnuť čo najviac produktov, článok nemusí obsahovať všetky výrobky dostupné na trhu v čase realizácie testu. Čitatelia môžu rovnako vyjadriť svoj názor na produkty v záverečnej ankete či v komentári.

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame