Veľký TEST hydratačných krémov na ruky do 5 eur: Vaša pokožka už nikdy nebude suchá a popraskaná!

Krém na ruky test

Ktorý krém najlepšie hydratuje ruky? (Zdroj: plnielanu.sk/MZ)

Mať čisté a upravené ruky patrí k tým najzákladnejším bodom v starostlivosti o svoje telo. Naše ruky prichádzajú každý deň do kontaktu s množstvom predmetov, baktérií a sú vystavované aj výkyvom počasia. Starostlivosť o ne by mala byť samozrejmosťou.

Začínať by sa mala pravidelnou hygienou a vhodne zvoleným produktom na ruky. Aj v závislosti od toho sme sa rozhodli otestovať 5 rôznych krémov na ruky. Našou podmienkou bolo, aby išlo o ľahko dostupné značky s cenou do 5 eur za kus. Kto sa stal víťazom?

Kneipp Sekunden Handcream

  • Orientačná cena: 3,95 €
  • Množstvo: 75 ml

Prvým testovaným produktom bol ten od spoločnosti Kneipp. Značka je na trhu už od roku 1891 a za ten čas uviedla na trh množstvo zaujímavých produktov.

Značku založil Sebastian Kneipp (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Testovaným produkt je krém na ruky, ktorý sa už na prvý pohľad odlišuje od konkurencie výraznou žltou farbou na obale. Samotný obal je však štandardný, musíme zdôrazniť, že by sme čakali inovatívnejšie balenie, či už obal z recyklovaného materiálu, kartón alebo iné. Po nanesení nás príjemne prekvapila vôňa. Bola svieža, citrónová a naše zmysly okamžite dostali malý impulz pre pozitívnejšiu náladu. Výborne.

Konzistencie bola príjemná, štandardná. Krém sa dobre nanášal a rozotieral. Nemali sme pri ňom pocit vytvorenia hydratačného filmu na pokožke, ako pri iných značkách. Jeho vstrebanie do pokožky bolo tiež dlhšie, ako by sme chceli. Oceňujeme však, že sme pri ňom nemali pocit mastných rúk.

Plusom pri zložení je, že neobsahuje konzervačné látky, silikóny ani parafíny či minerálne oleje. Možno aj preto je nutné krém spotrebovať do troch mesiacov od otvorenia.

Naše hodnotenie 

Zloženie: ⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫
Konzistencia: ⚫⚫⚫⚫⚫
Rýchlosť vstrebania krému: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫

Vôňa tohto krému bola famózna (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Indulona Aloe Vera

  • Orientačná cena: 1,95 €
  • Množstvo: 50 ml
👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST slaných čipsov: Jedna značka nepoužíva ani skutočné zemiaky, zloženie bolo šokujúce!

Indulona patrí dlhé roky medzi stálice kozmetických produktov v slovenských rodinách. Často je kúpa tohto produktu stávkou na istotu. Ako však obstál v porovnaní s konkurenciou?

Indulona je legendárny československý krém na ruky (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Konzistencia Indulony nám bola veľmi sympatická. Krém pôsobil ľahko a jemne. Jeho vôňa bola menej výrazná, avšak príjemná. Nevedeli  sme však identifikovať, k čomu má vôňa najbližšie. Po rozotretí sa krém takmer okamžite vpil do kožky. Rýchlosť vstrebania bola teda výborná.

Tento produkt sme však testovali viacerí a zatiaľ čo niektorým úplne sadol, iní mali pocit, že po zdanlivom uschnutí sa krém z rúk akoby drobil, vytváral drobné žmolky. Pocit hydratácie bol iba priemerný.

Mrzí nás, že obal je obyčajný a nie je vyrobený z už recyklovaného materiálu. Rovnako smutný je aj fakt, že nejde o vegánsky produkt a nevieme, či bol alebo nebol testovaný na zvieratách. Zároveň mal tento krém najmenší objem, iba 50 ml. Ostatné testované produkty mali 75 až 100 ml. Aj kvôli tomu sme mu ubrali body v parametri Cena vs. kvalita.

Naše hodnotenie 

Zloženie: ⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫
Konzistencia: ⚫⚫⚫⚫⚫
Rýchlosť vstrebania krému: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫

Indulona nás trochu sklamala (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Balea Handcreme Sensitive

  • Orientačná cena: 1,25 €
  • Množstvo: 100 ml

Balea je vlastnou značkou dm drogérie. Už neraz sme sa stretli s ich produktami a výrobkami, ktoré oslovujú zákazníkov najmä kvôli svojej priaznivej cene. Vybraný krém je určený pre citlivú pokožku rúk a mal by intenzívne hydratovať. Krém je vyrobený v Nemecku. Potvrdí sa staré známe o nemeckej kvalite?

Vôňa bola veľmi jemná, až nevýrazná. Nevadilo nám to, práve naopak. Máme totiž za to, že tam aspoň neboli pridané látky navyše. Na obale je uvedené, že obsahuje 20 ingrediencií, pričom najvýraznejšiu zložku tvorí aloe vera. Konzistencia krému bola jemná, príjemná. Nebol mastný, napriek tomu sme mali pocit, že ruky boli po rozotretí krému perfektne premastené. Aj po niekoľkých minútach sme mohli skonštatovať, že rýchlosť vstrebávania je priemerná a krém ešte nebol úplne vpitý do pokožky.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST Známe mliečne čokolády do eura päťdesiat: Ktorá z nich má najviac kakaa a chutí najlepšie?

Na druhej strane, mali sme po celý čas pocit absolútnej hydratácie. Bonusom je, že ide o vegánsky produkt. Oceňujeme aj fakt, že aj keď je obal vizuálne nevýrazný, tuba pochádza zo 60 % recyklovaných materiálov s výnimkou uzáveru.

Naše hodnotenie 

Zloženie: ⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Konzistencia: ⚫⚫⚫⚫⚫
Rýchlosť vstrebania krému: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

Balea krém na ruky prekvapil mimoriadnou hydratáciou (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Neutrogena Hydro Boost

  • Orientačná cena: 3,95 €
  • Množstvo: 75 ml

Produkt má výrazný modrý obal, ktorým sa odlišuje od konkurencie. Aj vďaka tomu nezapadá do priemeru. Škoda, že nevieme, či je tuba recyklovateľná alebo, naopak, vyrobená z už zrecyklovaných materiálov. Krém je vyrábaný vo Francúzsku.

Krém Neutrogena má bledomodrú farbu (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Ako deklaruje výrobca na obale, krém bol vyrobený v spolupráci s dermatológmi, čo mu pridáva na dôveryhodnosti. Na obale je tiež uvedené, že obsahuje kyselinu hyaluronovú, ktorá patrí medzi jednu z najobľúbenejších molekúl kozmetického priemyslu vôbec. Navyše, práva táto kyselina má schoposť viazať na seba až tisícnásobok  svojej váhy. Stačí to ale na to, aby bol krém perfektný?

Krém bol oveľa viac parfumovaný ako predošlá testovaná Balea. Vôňa bola ale jemná, nevtieravá. Konzistenciu hodnotíme ako ľahkú, krém nebol vôbec mastný. Už po chvíľke sa vsiakol a zanechal jemný film na rukách. Napriek tomu sme z neho nemali pocit, že by ruky dostatočne hydratoval. Cena je pri Neutrogene vyššia a mínusom je aj fakt, že produkt má iba 100 ml.

Naše hodnotenie 

Zloženie: ⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫
Konzistencia: ⚫⚫⚫⚫⚪
Rýchlosť vstrebania krému: ⚫⚫⚫⚫⚫
Obal: ⚫⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Nová nebezpečná kozmetika na trhu: Odborníci ju radia nepoužívať, môže spôsobiť alergické reakcie
Neutrogena svojím modrým obalom vyčnieva (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Garnier Hand Superfood

  • Orientačná cena: 3,95 €
  • Množstvo: 75 ml

Garnier Hand Superfood má rovnakú veľkosť a aj obstarávaciu cenu ako testovaný produkt od značky Neutrogena. Napriek tomu už v úvode badať veľký rozdiel.

Veľmi sa nám páči samotný obal, ktorý by mal byť z integrovanej lepenky. Značka čoraz viac deklaruje svoj prístup k planéte a myslíme si, že je to v dnešnej dobe absolútna samozrejmosť a niečo, na čo by mali dbať nielen obrovské korporácie. Poďme ale späť k samotnému produktu.

Krém na ruky od značky Garnier má krásnu vôňu (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Konzistencia krému bola tuhšia, v prvých sekundách sme si mysleli, že je podobný vazelíne. Po rozotretí sme však stratili akúkoľvek pochybnosť. Krém sa ľahko naniesol na ruky a vytvoril na pokožke skvelý hydratačný film. Rýchlosť vstrebania bola veľmi rýchla a po ošúchaní rúk sa krém nijakým spôsobom nestratil, nezošuveril alebo neotlačil.

Môžeme tak potvrdiť vyhlásenie výrobcu, ktorý na obale uvádza, že krém odoláva aj umytiu rúk. Stále bola navyše zabezpečená dostatočná hydratácia. Milým bonusom je aj vôňa, ktorá je výrazná, ale nevtieravá. Vyššie uvedené pozitíva možno doplniť ďalším. Krém neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu. Ide tak o mimoriadne vydarený vegánsky produkt.

Naše hodnotenie 

Zloženie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Konzistencia: ⚫⚫⚫⚫⚫
Rýchlosť vstrebania krému: ⚫⚫⚫⚫⚫
Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

Garnier prekvapivo zabodoval na plnej čiare (Zdroj: Plnielanu.sk/MZ)

Ako by sme zhrnuli naše testovanie krémov na ruky?

Testovali sme 5 rôznych krémov na ruky, ktoré spájalo to, že ich hlavnou funkciou bolo hydratovať pokožku. Ku každému testovanému produktu sme pristupovali svedomito a udeľovali body podľa nášho najlepšieho vedomia a svedomia. Niektoré krémy mali perfektnú hydratačnú vlastnosť, iné si svojou vôňou podmanili naše zmysly.

Keďže sme však hodnotili až 6 atribútov, nároky na perfektný krém na ruky boli naozaj veľké. Aj na základe toho môžeme určite, že víťazom sa stal produkt Garnier Hand Superfood. V našom teste získal plný počet bodov!

Ktorý z testovaných krémov na ruky je váš favorit?

Zdroj: plnielanu.sk/MZ
Odporúčame