Prvá pomoc pre suché a popraskané ruky: Využite silu bežných surovín a pocítite okamžitú úľavu!

žena si hladí ruky

Vďaka týmto tipom budú suché ruky opäť hebké a hydratované (Zdroj: prostock-studio)

Chladné počasie je citlivú pokožku rúk pohromou. Aby sme zmiernili ich suchosť a podráždenie, siahame najčastejšie po kupovaných krémoch na ruky. Prekvapivú úľavu však dokážu poskytnúť aj bežné suroviny, ktoré máte doma. Vyskúšajte preto niektorý z našich tipov.

Uhorkový kúpeľ

Krúžky uhorky sa najčastejšie používajú na hydratovanie pokožky v oblasti očí. Živiny, ktoré obsahujú, pomôžu aj popraskaným rukám. Najskôr uhorku nastrúhajte na tenké krúžky, zalejte ich vodou a nechajte niekoľko hodín odstáť. Potom si do tejto vody ponorte ruky a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút. Pokožka rúk bude dokonale hydratovaná a zamatovo jemná.

Jogurt

Jogurt má chladivý efekt, preto bude na začervenanú pokožku pôsobiť ako balzam. Vaše ruky dobre hydratuje a osvieži. Vmasírujte si na ruky prírodný biely jogurt a nechajte ho pôsobiť aspoň 10 minút. Potom opláchnite.

Jogurt hydratuje suché ruky (Zdroj: Freepik/Racool_studio)

Mliečna kúra

Mlieko podporí liečbu suchých rúk nielen zvonku, ale aj zvnútra. Pitím mlieka prijímame tuky, ktoré pomôžu na pokožke vytvoriť ochrannú bariéru, vďaka čomu budú vaše ruky menej popraskané. Namáčanie rúk do mlieka pomôže suchým rukám nadobudnúť hydratáciu a zmierni šupinatosť pokožky.

Kúpeľ z ovsených vločiek

Pridajte do vlažnej vody ovsené vločky a uvidíte, že budú vaše ruky oveľa jemnejšie. Ovsené vločky majú protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým bude pokožka rúk dlhšie hydratovaná. Okrem toho s ich pomocou predídete svrbeniu a podráždeniu pokožky. Ovsené vločky rozmixujte na prášok a pridajte do misky s vlažnou vodou. Ruky si odmáčajte aspoň 10 minút.

ovsené vločky
Ovsené vločky rozmixujte a pridajte do vlažnej vody (Zdroj: Freepik/Racool_studio)

Píling z olivového oleja a cukru

Suchým rukám prospeje aj píling z olivového oleja a cukru. Zmiešajte dva diely cukru s jedným dielom oleja, kým vznikne hustá, kryštalická pasta. Tú natrite na ruky, nechajte minimálne 5 minút pôsobiť a potom opláchnite teplou vodou. Píling pomôže odstrániť odumretú pokožku a zanechá na rukách pocit hebkosti.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Neviete sa zbaviť otravného kašľa? Vyskúšajte tento nápoj a zatočte s ním za pár dní!

Med

Med je akoby prírodným zvlhčovadlom, pretože na pokožke dokáže zadržať vlhkosť. Natrite si na ruky med tak, akoby ste si natreli bežný krém. Nechajte ho pôsobiť minimálne 5 minút a opláchnite. Popraskané ruky budú hneď hebké, jemné a hydratované.

ženské ruky
Med zmierni podráždenie suchých rúk (Zdroj: Freepik/freepik)

Prehľad top kúpeľov a wellness na Slovensku: Čítajte viac!

Zdroj: plnielanu.sk, stressnomore.co.uk
Odporúčame