Zvíťazte nad nedokonalosťami: Poradíme vám, ako si správne čistiť pleť

Najlepšie produkty na čistenie pleti sú také, ktoré sú k pleti jemné a šetrné. Objavte luxusnú prírodnú pleťovú kozmetiku Solution by Kvitok®, ktorá pleť nedráždi, nevysušuje, ale zachováva ju zdravú, krásnu a dokonale hydratovanú.

Najlepšie produkty na čistenie pleti sú také, ktoré sú k pleti jemné a šetrné. Objavte luxusnú prírodnú pleťovú kozmetiku Solution by Kvitok®, ktorá pleť nedráždi, nevysušuje, ale zachováva ju zdravú, krásnu a dokonale hydratovanú. (Zdroj: Kvitok)

Naša pleť je dennodenne vystavovaná rôznym nástrahám, ako je znečistené mestské prostredie, stres alebo UV žiarenie. Všetky tieto faktory negatívne ovplyvňujú aj zdravie našej pokožky, ktorá sa môže cítiť, akoby mala na sebe neustále hrubú vrstvu mastnoty a špiny. Základom správnej starostlivosti o pleť je preto kvalitné čistenie a odličovanie pleti.

Čistenie pleti je zároveň najdôležitejším krokom v starostlivosti o pleť. Bez neho žiadny ďalší krok beauty rutiny nemá zmysel. Jedine čistá a zdravá pleť vie absorbovať účinné látky z kvalitnej prírodnej pleťovej kozmetiky. Doprajte si aj vy jemné a šetrné prírodné čistenie pleti, ktoré pokožku nezaťažuje a podporuje jej prirodzené funkcie. 

Spolu s na slovo vzatou odborníčkou, skúsenou chemičkou, tvorkyňou receptúr a zakladateľkou kozmetickej značky Kvitok®, Ing. Martinou Dudovou, PhD. vám v dnešnom článku poradíme, ako si rýchlo a jednoducho vybrať tie najlepšie prírodné prípravky na čistenie pleti. Priblížime si tiež, prečo je poradie pri ich používaní dôležité, a ako aj domáce čistenie pleti pomôže dosiahnuť vytúžené výsledky.

Najrýchlejší spôsob, ako si vybrať prírodnú pleťovú kozmetiku

Stále viac ľudí uprednostňuje čisto prírodnú kozmetiku a prírodné čistenie pleti. Na to, aby sme si ale svoju beauty rutinu vedeli prispôsobiť na mieru, potrebujete podľa Ing. Martiny Dudovej, PhD., poznať svoj typ pleti.

Najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, akým pani Dudová pomáha svojim zákazníkom a zákazníčkam určiť typ pleti predstavuje dotazník Kvitok® pre zistenie typu pleti. V okamihu, keď poznáte svoj typ pleti, prichádza čas zvoliť si základnú starostlivosť. Na začiatok stačia štyri základné produkty, a to produkt na šetrné odlíčenie a čistenie pleti, produkt na tonizáciu, produkt na hydratáciu a ochranu a produkt na ochranu pred UV žiarením s SPF aspoň 30.

Základ starostlivosti o pleť tvorí čistenie, tonizácia pleti, hydratácia a ochrana. Prémiová prírodná kozmetika Solution by Kvitok® poskytuje v porovnaní s bežnou prírodnou kozmetikou komplexnejšiu hydratáciu, anti-pollution ochranu a ochranu pred škodlivým modrým žiarením.
Základ starostlivosti o pleť tvorí čistenie, tonizácia pleti, hydratácia a ochrana. Prémiová prírodná kozmetika Solution by Kvitok® poskytuje v porovnaní s bežnou prírodnou kozmetikou komplexnejšiu hydratáciu, anti-pollution ochranu a ochranu pred škodlivým modrým žiarením. (Zdroj: Kvitok)

Výber kvalitných prírodných pleťových produktov môže byť poriadna výzva. Našťastie, Martina Dudová pozná trik, ako rýchlo a jednoducho nájsť to pravé pre váš typ pleti. 

„Ušetrite čas a nechajte si poradiť s výberom toho najlepšieho, presne pre vás. Okamžite a bez čakania. Kvitok® poradca pri výbere vám odporučí vhodnú starostlivosť na mieru, podľa veku, pohlavia, typu pleti a aktuálneho stavu pokožky,“ prezrádza.

Pani Dudová dodáva, že kozmetiku, ktorú vám Kvitok® poradca odporučí, je potrebné používať aspoň štyri až šesť týždňov a pritom dôsledne sledovať reakcie pleti. Počas tejto doby sa však neodporúča používať ďalšie kozmetické produkty, ako sú peelingy, séra, masky či oleje.

„Počkajte na reakcie pleti. Ak ani po 4-6 týždňoch nezbadáte zmeny k lepšiemu, vymeňte jeden zo štyroch základných produktov. Pokračujte, kým nenájdete tú správnu zostavu,“ vysvetľuje správny postup beauty rutiny pani Dudová.

Keď ste našli správny základ, nastáva čas zaradiť do svojej beauty rutiny ďalšie produkty, ako je peeling, maska, sérum alebo olej. Pokojne ich v rutine môže byť viacero naraz, mali by byť však zamerané na riešenie jedného konkrétneho pleťového problému.
Keď ste našli správny základ, nastáva čas zaradiť do svojej beauty rutiny ďalšie produkty, ako je peeling, maska, sérum alebo olej. Pokojne ich v rutine môže byť viacero naraz, mali by byť však zamerané na riešenie jedného konkrétneho pleťového problému. (Zdroj: Kvitok)

Pre dosiahnutie krásnej a žiarivej pleti potrebujete poznať aj správne poradie používania týchto produktov. Martina Dudová totiž upozorňuje, že ani ten najkvalitnejší a najdrahší pleťový krém nefunguje, ak ho nanesieme na nevyčistenú pleť. Ušetrite si starosti aj peniaze a objavte základné princípy domáceho čistenia pleti.

Domáce čistenie pleti: Jednoduché kroky ku krajšej pleti

Vo všeobecnosti rozlišujeme povrchové čistenie pleti, známe aj ako jednokrokové a hĺbkové čistenie pleti nazývané aj dvojkrokové či dvojfázové čistenie pleti.

Dvojfázové čistenie pleti s pleťovou kozmetikou Kvitok®

Dôkladné, hĺbkové čistenie pleti je podľa Martiny Dudovej dôležité najmä večer. Kvalitná prírodná pleťová kozmetika Kvitok® a Solution by Kvitok® odstráni nielen makeup a nečistoty z vonkajšieho prostredia, ale čistí aj póry do hĺbky, čím pleť dokonale pripraví na príjem vzácnych „živín” z tonizačných vôd, olejov, krémov, masiek či sér.

Čisté ruky sú pri čistení pleti samozrejmosť, ale krémy a peelingy si aj tak nenaberajte mokrými či vlhkými prstami. Vždy použite radšej špachtličku na naberanie.
Čisté ruky sú pri čistení pleti samozrejmosť, ale krémy a peelingy si aj tak nenaberajte mokrými či vlhkými prstami. Vždy použite radšej špachtličku na naberanie. (Zdroj: Kvitok)

Dvojfázové čistenie pleti sa skladá z dvoch jednoduchých krokov.

1. Krok: Odstráňte dekoratívnu kozmetiku a SPF krém pomocou odličovacieho mlieka

Na výber máte dva spôsoby odlíčenia pleti:

  1. Naneste 12 pumpičky priamo na pleť, premasírujte a zotrite krúživými pohybmi, pomocou navlhčenej konjac hubky, bavlnených tampónov alebo uteráčika. Opláchnite pleť vlažnou vodou.
  2. Naneste 12 pumpičky priamo na navlhčený bavlnený kozmetický tampón a pleť vyčistite krúživými pohybmi. Opláchnite pleť vlažnou vodou.

2. Krok: Pre intenzívnejšie prečistenie použite čistiaci olej podľa typu vašej pleti

Naneste 23 pumpičky oleja na suchú pleť a premasírujte cca jednu minútu čistými, umytými rukami. V prípade použitia čistiaceho hydrofilného oleja od Kvitku s názvom Čistá pleť  môžete olej odstrániť viacerými spôsobmi.

Prvý spôsob je, že si navlhčíte umyté ruky a premasírujte pleť, aby olej zemulgoval. Inými slovami, na pleti sa vám vytvorí mliečna emulzia. Následne ju len opláchnete vodou. Druhý spôsob, ako odstrániť hydrofilný olej spočíva v premasírovaní pleti vlhkou konjac hubkou a opláchnutí vodou. Pleť môžete samozrejme premasírovať aj vlhkým bavlneným kozmetickým tampónom alebo uteráčikom a opláchnuť vodou.

Na odlíčenie očí naneste odličovacie mlieko na navlhčený tampón, priložte na oko, nechajte chvíľu pôsobiť a zotrite nečistoty jemným stiahnutím smerom dole. Nešúchajte do strán, aby ste očné okolie nedráždili, a aby sa vám dekoratívna kozmetika nedostala do oka.
Na odlíčenie očí naneste odličovacie mlieko na navlhčený tampón, priložte na oko, nechajte chvíľu pôsobiť a zotrite nečistoty jemným stiahnutím smerom dole. Nešúchajte do strán, aby ste očné okolie nedráždili, a aby sa vám dekoratívna kozmetika nedostala do oka. (Zdroj: Kvitok)

Keď voda na domáce čistenie pleti nestačí

Pani Dudová prezrádza, že aj keď sa môže zdať, že dvojfázové čistenie pleti je vhodné len večer, alebo len ak sa líčite, opak je pravdou. Počas dňa sa na pleti usádzajú nečistoty z vonkajšieho prostredia zmiešané s produktami, ktoré ste na pleť použili. Ráno na pleti zas nájdete mnoho nečistôt, ktoré organizmus pomocou pokožky vylúčil ako odpadové produkty pokožky. Takisto sa tam nachádzajú zvyšky kozmetických produktov, ktoré ste si na pleť naniesli pri večernej rutine.

Inými slovami, ranné čistenie pleti je rovnako dôležité ako večerné. Preto, ak chcete nechať prírodné kozmetické produkty plné aktívnych látok na pleti pôsobiť tak, ako by mali, doprajte si aspoň jednokrokové čistenie pleti. 

Na povrchové čistenie pleti si vyberte ktorýkoľvek čistiaci produkt od Kvitok® odličovacie mlieko, čistiaci olej alebo 2fázový multifunkčný čistič 3v1. Čistiacu emulziu dôkladne pretrepte, naneste 12 pumpičky na navlhčený bavlnený kozmetický tampón a pleť vyčistite krúživými pohybmi. 

Zdravá pleť je cesta, nielen cieľ

Krásna a zdravá pleť je niečo, po čom túži každá žena. Nestačí si však kúpiť drahé prípravky na čistenie a odličovanie pleti. Ak chceme, aby naša pleť bola ako z časopisu, mali by sme si osvojiť niektoré základné návyky. 

Martina Dudová hovorí, že najdôležitejší návyk zo všetkých je venovať čisteniu pleti dostatok času, a to nielen večer, ale aj ráno. Pravidelnosť, dôslednosť a správne poradie používania produktov je kľúčové.

Aby to pani Dudová svojim zákazníkom a zákazníčkam čo najviac uľahčila, pribaľuje ku všetkým kitom, ktoré má v portfóliu aj rýchly návod s poradím, v akom produkty správne použiť.
Aby to pani Dudová svojim zákazníkom a zákazníčkam čo najviac uľahčila, pribaľuje ku všetkým kitom, ktoré má v portfóliu aj rýchly návod s poradím, v akom produkty správne použiť. (Zdroj: Kvitok)

Zároveň, pani Dudová čitateľkám odporúča, aby domáce čistenie pleti nevnímali ako povinnosť, ale ako čas pre seba. „Vychutnávajte si tieto skrášľujúce rituály. Luxusnú starostlivosť si môžete dnes dopriať aj v pohodlí domova, či už sama alebo v spoločnosti vašich najlepších priateliek,“ dodáva s úsmevom.

Zdroj: PR článok
Odporúčame