Vyskúšajte voňavý čaj proti alergii: Ovplyvňuje hladinu histamínu v tele a pomáha zmierniť príznaky

čaj proti alergii v sklenenom čajníku

Bylinkový čaj proti alergii pomôže bojovať s príznakmi (Zdroj: Freepik/jcomp)

Peľová sezóna je v plnom prúde a viacerým môže pri zmiernení príznakov pomôcť aj čaj proti alergii. Možno to tiež dobre poznáte. Každú sezónu bojujete s alergickou nádchou, pálením a svrbením v očiach, zachrípnutými hlasivkami a potrebou neustále si odkašliavať. Vyskúšajte čaj, s ktorým bude obdobie jari o niečo krajšie aj pre alergikov.

Nenáročný čaj proti alergii uľaví od častých príznakov

Na prípravu čaju budeme potrebovať len 5 surovín, ktoré môžeme mať v zásobe prakticky po celý rok. Príprava je naozaj jednoduchá. Na 1 šálku čaju (250 ml) použijeme:

  • 1 ČL sušenej žihľavy
  • 1 ČL sušeného harmančeka
  • 1 ČL medu
  • 1 plátok čerstvého zázvoru
  • 1 plátok citrónu
žihľava
Žihľava dokáže blokovať produkciu histamínu (Zdroj: Pixabay/blickpixel)

Všetky suroviny, okrem medu, dáme do sitka a zalejeme vriacou vodou. Necháme lúhovať 5 až 10 minút a keď čaj mierne vychladne, osladíme ho medom a popíjame po dúškoch. Ak máte alergiu na harmanček, pokojne ho vynechajte. Aj bez neho má čaj veľa prospešných účinkov.

Alergické reakcie sa často spúšťajú, keď je telo vystavené spúšťačom alergických príznakov. A keďže strava má priamy vplyv na funkciu imunitného systému, je dôležité obohatiť ju o protizápalové suroviny. Medzi ne patria napríklad jablká, brokolica, citrusy, fenikel, červená cibuľa, ale aj bobuľové ovocie a červená kapusta. Ďalšou nevyhnutnosťou je vhodný pitný režim, správna hydratácia totiž zmierňuje histamínovú odpoveď organizmu.

Zdroj: plnielanu.sk, drkarafitzgerald.com
Odporúčame