Pomocníka z kúpeľne využijete na viac spôsobov: 5 tipov ako využiť kondicionér v celej domácnosti

Pozrite sa na nasledujúcich 5 tipov, kde všade ho môžete zužitkovať (Zdroj: Freepik/avistock)

Takmer v každej kúpeľni sa nájde fľaštička kondicionéru. Produkt, ktorý patrí do vlasovej rutiny mnohých z nás má však aj iné využitie. Všestranná fľaštička so zázračnou zmesou sa hodí aj na miesta v domácnosti, o ktorých by ste si to nepovedali. Pozrite sa na nasledujúcich 5 tipov, kde všade ho môžete zužitkovať. Využitie je naozaj široké – od upratovania až po ošetrenie rastlín!

Pomocník pri praní

Hravo si poradí so suchými vlasmi bez života, preto mu neurobí problém zaskočiť aj v oblasti obnovy textilu. Z nepríjemne hryzúceho svetru v priebehu jedného prania vykúzli mäkučký svetrík, ktorého sa nebudete vedieť vzdať. Postačí, ak čerstvo vyprané oblečenie ponoríte na pár minút do kúpeľa s vodou a kondicionérom. Po chvíľke oblečenie len zľahka preperte v čistej vode a môžete sa tešiť z mäkučkých kúskov.

Box na topánky

Ak si pravidelne boxujete topánky, skúste využiť aj silu kondicionéru. Svojou schopnosťou výživy dokáže pomôcť každej pravej koži – oceníte to nielen pri oživení kožených topánok, ale aj pri reparovaní kabeliek či opaskov. Stačí malé množstve kondicionéru, ktoré zľahka zaleštíte do koženého povrchu jemnou handričkou. Výsledok je ohromujúci!

Pomoc pri holení

Kondicionér sa dá pri sprchovaní použiť aj inak, než len na vlasy. Ak ste si chceli pri sprchovaní oholiť pokožku, no zistili ste, že vám došla pena na holenie, privolajte si na pomoc kondicionér. Nielenže chĺpky pekne zjemní a obmäkčí, ale vám aj zaručí menšie riziko nehody – vďaka dokonalej hydratácií a štruktúre produktu sa bude žiletka po pokožke len tak kĺzať.

Refresh rastlín

Preberte svoje izbové rastliny k životu. Ak sú listy kvietkov povädnuté a pôsobia smutno aj napriek pravidelnej starostlivosti, skúste ich trochu osviežiť. V prípade, že nepomôže klasické sprchovanie listov od prachu (mimochodom, to by ste mali zaradiť do rutiny aspoň raz za mesiac, aby kvietky prosperovali), skúste siahnuť po kondicionéri. Na vlhkú handričku naneste kvapku produktu a listy jemne zaleštite.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Trávite veľa času pred obrazovkou? Vaša pleť rýchlejšie starne - ochráňte ju špeciálnou kozmetikou

Zatočte s hrdzou

Kondicionér je skvelou pomocou aj pri čistení spotrebičov v kuchyni. Ak ste objavili stopy hrdze, nemusíte hneď utekať do drogérie a nakúpiť kopec chémie. Opäť vám postačí tento zázračný produkt, ktorý bude fungovať rovnako dobre ako prípravok na hrdzu, len vám ponúkne pridanú hodnotu – ošetrený povrch sa bude nádherne lesknúť.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame