Tieto masky na vlasy oceníte najmä v lete: Horúce počasie a intenzívne slnečné lúče ich už nezničia!

masky na vlasy

Stačí zopár surovín a vlasy dostanú extra vitamíny a minerály (Zdroj: Freepik/freepik)

Počas letných dní chránime svoju pokožku opaľovacími prípravkami, ale nemali by sme zabúdať ani na masky na vlasy, ktoré zabránia ich vysušeniu a lámaniu. Horúce a vlhké počasie, intenzívne slnečné lúče, chlórovaná alebo morská voda – to sú faktory, ktoré môžu spôsobiť niekoľko vlasových problémov. Pripravte si domáce masky na vlasy, na ktoré budete potrebovať len zopár základných surovín.

Domáce masky na vlasy z dostupných surovín

Mnohé z potrebných surovín máte isto doma v chladničke alebo v skrinke v kuchyni. Ich príprava je nenáročná a za pár minút, tak získate super výživné masky, ktoré ocenia všetky typy vlasov.

Banánovo – olivová maska

Banány majú množstvo výhod a medzi ne rozhodne patrí schopnosť hydratácie suchých a poškodených vlasov, pretože obsahujú množstvo vitamínov a minerálov, najmä draslík. Tie môžu posilniť vlasy a vyrovnať pH vlasovej pokožky. Olivový olej je zas bohatý na zdravé tuky a vitamín E, vďaka čomu budú vlasy vyzerať lesklejšie a uhladenejšie. Chráni aj štruktúru vlasov a bráni štiepeniu končekov.

Potrebujeme

  • 1 dozretý banán
  • 1 PL olivového oleja

Ošúpaný banán popučíme vidličkou a zmiešame s olejom. Získame krémovú masku, ktorú aplikujeme na jemne vlhké vlasy a vlasovú pokožku. Necháme pôsobiť 10 až 15 minút a potom umyjeme.

Jogurtová maska

Viacerí vlasoví experti sa zhodujú v tom, že jogurt je tou ingredienciou, ktorá dokáže udržať neželané krepovatenie vlasov na uzde. Nachádza sa v ňom kyselina mliečna, ktorá pomáha vlasy zvlhčiť a zabrániť tak ich krepovateniu. Maska s jogurtom tiež môže pomôcť odstrániť odumreté kožné bunky na vlasovej pokožke. Naviac, obsahuje proteíny, ktoré vlasy posilňujú a stimulujú ich rast.

Potrebujeme

  • 1 menšia šálka jogurtu (množstvo záleží na dĺžke a hustote vlasov)
  • 1 PL olivového oleja

Absolútne jednoduchý postup, kedy stačí tieto dve suroviny zmiešať a naniesť na jemne vlhké vlasy a vlasovú pokožku. Necháme pôsobiť 10 minút a umyjeme.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Ako prať plavky, aby si udržali tvar a nevybledli? Spoznajte 6 pravidiel, s ktorými sa to podarí

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, byrdie.com
Odporúčame