Vyrobte si omladzujúcu masku na tvár: Stačia 2 prísady a pleť zažiari!

žena si natiera masku na tvár

Vyrobte si doma jednoduchú masku na tvár (Zdroj: Freepik/nataly-ka)

Starostlivosť o seba a oddych dokážu v našich životoch zázraky, najmä v tomto období plnom stresu, súťaživosti a hľadania „efektívneho“.

Zistila som, že cítiť svoju pleť sviežu, žiarivú, zdravú a ak mám byť úprimná, cítiť sa krásne, je pre mňa veľkým potešením a s touto maskou tento pocit dosahujem, okrem potešenia z toho, že naozaj na chvíľu prestanem vykonávať svoju činnosť. zatiaľ čo a len odpočívam s ním na mojej tvári.

Túto masku som začala používať v puberte, keď sa na mojej pleti začalo objavovať akné (a spomedzi niekoľkých masiek, ktoré som mala možnosť vyskúšať, sa stala mojou najobľúbenejšou) momentálne mám 28 rokov a občas ju používam aj naďalej a výsledky pokračujú aby ma zaujal.

Dúfam, že vám pomôže dodať vašej pleti lepší vzhľad a pocítiť šťastie, ktoré cítim pri jeho používaní.

Potrebujeme:

  • 2 lyžice mlieka (približne)
  • 2 lyžice droždia (približne)

Postup:

Mlieko zohrejte, ale pozor, aby nebolo horúce. Pri dotyku by nemalo páliť, ale príjemne hriať. Následne ho zmiešajte so sušeným droždím. Vznikne vám pomerne hustá masa.

mlieko v miske
(Zdroj: Gettyimages)

Umyte si tvár vlažnou vodou a pomocou kozmetického štetca naneste masku na tvár. Pokiaľ štetec nemáte, môžete ju naniesť aj rukou.

žena si natiera masku na tvár
(Zdroj: Freepik/nataly-ka)

Masku nechajte zaschnúť na tvári 15 až 20 minút. Následne ju z tváre zmyte teplou vodou. Očistenú tvár si opláchnite ešte vlažnou vodou na osvieženie.

žena si oplachuje tvár
(Zdroj: Freepik/
pvproductions)


Zdroj: plnielanu.sk, instructables.com
Odporúčame