Pripravte svojmu psíkovi zdravé a mrazené pochúťky: Počas horúcich letných dní sa schladí, aj si zamaškrtí!

mrazené pochúťky pre psa

Počas horúceho dňa nejeden psík ocení studené maškrty (Zdroj: Pexels/Jack Geoghegan

Horúce letné dni a mrazené pochúťky k sebe jednoducho patria. My ľudia si radi doprajeme porciu osviežujúcej zmrzliny, ale pre našich psíkov to nie je tak vhodná pochúťka, ktorou by mohli pocit horúčosti aspoň trocha zmierniť. V zmrzline sa často nachádzajú suroviny, ktoré psíky nemôžu konzumovať vôbec a tiež býva zvyčajne plná cukru alebo iných sladidiel.

Ponúkame vám dva tipy na mrazené pochúťky pre vašich psích miláčikov, ktoré sú zdravé a zároveň jednoduché na prípravu. Dajte im šancu, odmenou vám bude radosťou vrtiaci chvostík vášho miláčika.

mrazené pochúťky pre psa
Vyrobiť mrazené pochúťky pre psa trvá len pár minút (Zdroj: Freepik/freepik)

Zdravé a mrazené pochúťky pre psa sú len doplnkom stravy

Chladivé pochúťky psíka určite potešia, rozhodne však nezabudnite na dostatočný príjem čerstvej a čistej vody, aby sa mohol napiť, kedykoľvek to potrebuje. A potom ho môžete odmeniť a potešiť vlastnoručne vyrobenou dobrotou.

Osviežujúce mätovo – jogurtové kúsky

Dokážu osviežiť psíka, ale aj jeho dych. To najmä vďaka mäte a petržlenovej vňati, pričom petržlenová vňať napomáha tráveniu a môže znižovať zápal. Mäta zas bráni množeniu baktérií v ústnej dutine psa a tiež je to protiplesňová a antibakteriálna bylinka. Biely jogurt má vysoký obsah proteínov a vytvára prostredie pre rast probiotických baktérií v čreve.

Na mrazené jogurtové pochúťky potrebujeme

  • 1 šálka bieleho jogurtu
  • malá hrsť posekaných mätových lístkov
  • malá hrsť posekanej petržlenovej vňate

Do mixéra dáme jogurt, mätu a petržlenovú vňať a dobre pomixujeme. Ak je treba, pridáme trochu čistej vody pre redšiu konzistenciu. Hotovú zmes naplníme do formičiek na ľad a necháme zmraziť.

Jahodová dobrota s arašidovým maslom

Táto dobrota je inšpirovaná americkou klasikou – toastovým chlebom s jahodovým džemom a arašidovým maslom. Pri výbere arašidového masla si dajte pozor, najlepšia verzia je tá, ktorá pochádza len z arašidov. Väčšina arašidových masiel v obchodoch obsahuje v zložení xylitol a ten je pre psíky nebezpečný. Dôsledne si preto prečítajte zloženie.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Rýchle a jednoduché pesto z červenej repy: Túto zdravú pochúťku zvládne pripraviť naozaj každý!

Na mrazené jahodové pochúťky potrebujeme

  • 1 šálka očistených jahôd
  • ¼ šálky čistej vody
  • pár naberačiek arašidového masla bez xylitolu

Jahody a vodu dáme do mixéra a pomixujeme na jemné pyré. Toto pyré nalejeme do formičiek na ľad, naplníme asi do ¾ každej formičky a do každej ešte vložíme kúsok arašidového masla. Necháme zmraziť.

A nezabúdajte, že ideálne mrazené osvieženie pre psíky je plné vitamínov, minerálov a vody, prípadne jogurtu, ktoré ich počas vysokých teplôt osviežia a extra hydratujú.


Ako pomáhate svojmu psíkovi osviežiť sa počas horúcich dní?

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, rover.com
Odporúčame