Hľadáte niečo nové na raňajky? Vyskúšajte tieto chutné nepečené sušienky plné bielkovín!

sušienky

(Zdroj: Freepik/ededchechine)

Tieto zdravé nepečené sušienky sú bez lepku, rafinovaného cukru, bez mliečnych výrobkov a navyše jednoduché na prípravu. Urobíte ich za menej ako 5 minút a čo je na tom najlepšie – skladovať sa môžu až dva týždne!

Ingrediencie:

  • 3/4 šálky krémového arašidového masla
  • 2 až 4 polievkové lyžice medu, viac podľa chuti
  • 1 čajová lyžička vanilkového extraktu
  • 1 až 3 polievkové lyžice chia semienok
  • 3/4 šálky ovsených vločiek, v prípade potreby viac
  • Voliteľné: 1/4 šálky mini čokoládových lupienkov, nasekané mandle, hrozienka, tekvicové semienka, proteínový prášok, ľanové semienka

Postup:

Vložte arašidové maslo, med a vanilkový extrakt do misky a okrejte ich mikrovlnnej rúre na 20 sekúnd. Ochutnajte a pridajte viac medu alebo vanilky, aby ste dosiahli požadovanú chuť.

Zmes miešajte, kým sa dobre nespojí, potom pridajte zvyšné ingrediencie (a ďalšie voliteľné prísady podľa výberu). Dobre premiešajte a uistite sa, že je všetko dobre zapracované. Ak je zmes príliš tekutá, pridajte viac ovsených vločiek. Ak je zmes príliš suchá, pridajte viac medu a arašidového masla.

Zo zmesi potom vyvaľkakte 8 guľôčok a poukladájte ich na plech vystlaný papierom na pečenie. Guľôčky mierne pritlačte a ak chcete, posypte ich ďalšími prísadami na dochutenie. Umiestnite ich do chladničky alebo mrazničky na 30 minút alebo 1 hodinu, až kým nestuhnú.Zdroj: plnielanu.sk, iheartnaptime.net
Odporúčame