Telové mlieko, ktoré je tuhé? Vyrobiť si ho môžete aj doma, zaručene neoľutujete!

tuhé telové mlieko

Vyrobte si doma tuhé telové mlieko (Zdroj: Freepik/pink1unicorn)

Vedeli ste, že telové mlieko môže byť aj v tuhej forme? Dokonca si ho môžete vyrobiť aj doma! Stačiť vám budú tri ingrediencie a vaša pokožka bude zaručené hebká. Postup nižšie by mal stačiť na šesť mesiacov, no je to individuálne podľa toho, ako často budete telové mlieko používať.

Potrebujeme:

  • 1/4 pohára včelieho vosku
  • 1/2 pohára kokosového oleja
  • 30-40 kvapiek éterických olejov

Postup:

Nasekajte včelí vosk na malé kúsky, pridajte kúsky do kokosového oleja a vložte zmes do hrnca alebo misky vhodnej do mikrovlnnej rúry. Vložte do mikrovlnnej rúry, zohrejte 30 sekúnd a nechajte 1 minútu odstáť. Opakujte, kým sa všetko neroztopí. Trvá to asi 6 minút alebo zohrievajte na nízkom až strednom stupni na ťažkej panvici. Trvá asi 30 minút.

vyrábanie tuhého telového mlieka
(Zdroj: Freepik/dragonimages)

Pridajte 30-40 kvapiek vami vybraných esenciálnych olejov. Dobre premiešajte. Nalejte do zvolených foriem alebo nádob a nechajte vychladnúť, kým vosk nebude tuhý. Pre urýchlenie procesu ich môžete umiestniť do chladničky alebo mrazničky.

príprava tuhého telového mlieka
(Zdroj: Freepik/dragonimages)

Povyberajte telové mlieko z formy. Skladovať ho môžete v chladničke alebo mrazničke. Pri použiťí ho len nechajte chvíľu pri izbovej teplote na použitie a jednoducho ho podržte, kým vosk nezmäkne a použite podľa potreby.

vyberanie tuhého telového mlieka
(Zdroj: Freepik/dragonimages)

Hľadáte zaujímavé čítanie? Objavte 55 pravdivých príbehov v skvelej knihe!

Zdroj: plnielanu.sk, instructables.com
Odporúčame