7 seriálových lahôdok na leto: S našimi tipmi sa rozhodne nudiť nebudete

Obývačka, TV

Filmový priemysel nikdy neprodukoval toľko zábavného obsahu ako v súčasnosti (Zdroj: Unsplash/Mollie Sivaram)

Ak si neviete vybrať zo súčasnej ponuky slovenských či českých televízií, nezúfajte. V ére streamovania máte k dispozícií toľko hodín seriálovej tvorby, koľko len zvládnete. Ktoré projekty sa oplatí vidieť?

Hollywood nikdy neprodukoval toľko zábavného obsahu ako v súčasnosti a streamovacie služby ako Netflix, HBO Go či Disney+ sa rýchlo udomácňujú aj na našom trhu. Mnohé z nich uviedli výborné seriálové projekty len nedávno, ďalšie sa dočkajú premiéry už čoskoro.

Vtipné a romantické seriály

Ak ste videli Ženu cestovateľa v čase, asi už viete, čo očakávať od jej seriálovej verzie Zakliati v čase (The Time Traveler’s Wife, premiéra 15.5., HBO Max). Romantická sci-fi sleduje príbeh Clare a Henryho a ich láskyplného manželstva, ktoré komplikuje jediná drobnosť — Harryho časté a nedobrovoľné potulky v čase. Seriál dostal príjemné recenzie, no ďalších sérií sa pravdepodobne nedočkáme.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pam & Tommy (@pamandtommyonhulu)

Píšu sa 90. roky, do obchodov dorazil Sony Discman, v čiernobielych televízoroch beží Baywatch a na verejnosť uniká nahrávka erotických hrátok sexbomby Pamely Anderson a bubeníka skupiny Mötley Crüe Tommyho Lee. Komediálna dráma, natočená podľa skutočných udalostí, vtipne rozpráva príbeh slávnej videokazety, ktorá nemala nikdy uzrieť svetlo sveta. Pri minisérii Pam & Tommy (premiéra 2.2., Hulu) vás chytí silná nostalgia, navyše sa zaručene pobavíte.


Mohlo by vás zaujať: Najlepšie seriály 21. storočia: Na svoje si prídu milovníci humoru aj akcie


Historické lahôdky

Pre tých, čo majú radi niečo sofistikovanejšie, Netlix už v novembri uvedie v poradí 5. sériu Koruny (The Crown). Ak vás tento seriál o dynamickom živote kráľovnej Alžbety II. dodnes obchádzal, je najvyšší čas dať mu šancu. Aj vďaka hereckým koncertom Imeldy Staunton či Heleny Bonham-Carter zistíte, prečo je Koruna jednou z najkvalitnejších produkcií súčasnosti.

Famózny seriál Peaky Blinders tvorcovia ukončili ešte začiatkom roka poslednou sériou a fanúšikovia smútia dodnes, že sa museli s epickou anglickou gangsterskou rodinou rozlúčiť. Túto seriálovú kriminálnu pochúťku si rozhodne nenechajte ujsť, aktuálne je dostupná aj na Netflixe.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peaky Blinders (@peakyblindersofficial)

Ešte na jar uviedlo HBO prehliadanú historickú drámu Pozlátený vek (The Gilded Age), ktorej príbeh sa odohráva koncom 19. storočia v Amerike sužovanej hospodárskymi zmenami. Osirelá mladá žena sa sťahuje k svojim staromódnym tetám do honosného newyorského domu a nevedomky sa zapletie do sporu medzi jej tetou a nechutne bohatými susedmi. Ako to celé dopadne, uvidíte v seriáli, ktorého druhú sériu už štúdio, mimochodom, natáča.

Rok plný fantasy seriálov

Fanúšikovia fantasy si tento rok prídu na svoje hneď dvakrát. Seriál Rod draka (House of Dragon, premiéra 21.8., HBO) sa odohráva dvesto rokov pred udalosťami obľúbenej Hry o tróny a predstaví udalosti, ktoré povedú k občianskej vojne známej ako „Tanec drakov“ a napokon ku koncu vlády rodu Targaryenovcov. Seriál natáčali v Británii, Španielsku, Portugalsku aj neďalekom Chorvátsku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa House of the Dragon (@houseofthedragonhbo)


Jedným z najočakávanejších počinov roka je seriálový Pán prsteňov s podtitulom Prstene moci (The Lord of the Rings: The Rings of Power, premiéra 2.9., Amazon Prime). Príbeh nás zavedie do Druhého veku Stredozeme, tisíce rokov pred udalosťami z filmovej trilógie — no aj napriek tomu sa môžete tešiť na starých známych Galadriel či Elronda. Tvorcovia sľubujú sofistikovanú zábavu pre dospelých so všetkým, čo k tomu patrí.

Účet za prvú sériu sa pri ôsmich epizódach vyšplhal na rekordných 465 miliónov dolárov. Od najdrahšieho televízneho projektu v histórii majú veľké očakávania nielen fanúšikovia, ale aj štúdio, ktoré už v Londýne horúčkovito natáča ďalšiu sériu. Dokopy by ich malo vzniknúť (minimálne) päť.


Hľadáte zaujímavé čítanie? Objavte 55 pravdivých príbehov v skvelej knihe!

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame