Top udalosti na apríl: Kto oslavuje narodeniny a na ktorý dátum pripadá najhorší deň v roku?

Prehľad udalostí apríl

Medzi aprílové top udalosti patria aj sviatky (Zdroj: GettyImages)

Apríl nie je iba o Veľkej noci. Tento mesiac má pre nás pripravených množstvo zaujímavých dní, ktoré stoja za povšimnutie. Tiež vám v závere článku prinášame krátky prehľad meninových oslávencov. Vybrali sme mená, o ktorých si myslíme, že ich má vo svojom okolí nejeden z nás. Ktoré to sú?

5. apríl: Narodeniny oslavuje speváčka skupiny ABBA

Vymenovať mená členov skupiny ABBA dokážu zrejme iba tí najskalnejší fanúšikovia. Vedzte však, že 5. apríla 1950 sa narodila Agnetha Fältskogová. Ako si už môžete domyslieť, spolu s manželom, hudobníkom Björnom Ulvaeusom a ďalším párom, tvorili legendárnu skupinu ABBA. Tá sa rozpadla v roku 1982, napriek tomu je dodnes považovaná za jednu z tých najlepších vôbec.

Máte radi skupinu Abba? (Zdroj: unsplash.com/Andrew Ebrahim)

7. apríl: Veľký piatok

Tento deň oslavujú najmä kresťania. Veľký piatok je známy aj ako Piatok utrpenia Pána. Práve v predveľkonočný piatok si veriaci pripomínajú smrť Ježiša Krista na kríži. Je to pre nich tiež deň prísneho pôstu.

10. apríl: Veľkonočný pondelok

Deň, bez ktorého by žiadna Veľká noc ani nebola sviatkom, ako ho poznáme. Žiaľ, tradície sa pomaly z našich životov vytrácajú. Práve počas Veľkonočného pondelka chodili chlapci šibať a oblievať dievčatá studenou vodou. Verilo sa, že vďaka tomu budú krásne a zdravé po celý rok.

15. apríl: Dávajte si na seba pozor

Možno iba málokto tuší, že 15. apríl je podľa štatistík považovaný za najhorší deň v roku. V tento deň sa udialo množstvo zlých a prelomových udalostí. Spomenúť môžeme výročie atentátu na Lincolna, ktoré sa odohralo v roku 1865. O niekoľko desaťročí neskôr, 15. apríla 1912 sa potopil legendárny parník Titanic. Z tých aktuálnejších udalostí stojí za zmienku rok 2019. Ničivý požiar zachvátil katedrálu Notre-Dame v Paríži.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Interaktívny program v múzeu nadchne malých aj veľkých: Spoznajte tradície Veľkej noci
Príbeh Titanicu láka aj po rokoch (Zdroj: wikipedia/Francis Godolphin Osbourne Stuart)

19. apríl: Doprajte si banán

Vedeli ste, že aj banány majú svoj deň? Je to úsmevné, ale je to tak. Ten ich pripadá na 19. apríla. Presný dôvod, prečo vznikol Deň banánov známy nie je. Isté však je, že banány obsahujú množstvo telu prospešných látok. Napríklad, meď, železo, zinok, sodík, selén, fluorid, omega 3, omega 6 kyseliny a ďalšie. Oslávte tento deň niektorým z banánových receptov z našej stránky.

24. apríl: Narodeniny oslavujú tieto hviezdy

Dnes budú narodeniny oslavovať dve osobnosti. Tou prvou je Barbra Streisand. Speváčka, herečka a producentka sa narodila 24. apríla 1942. Napriek tomu, že v tento deň sfúkne na torte až 81 sviečok, vyzerá stále výborne. Ďalšou známou tvárou je francúzsky módny návrhár Jean Paul Gaultier, ktorý sa narodil v roku 1952. Patrí k najvýznamnejším módnym návrhárom sveta a jeho diela s hrdosťou nosia mnohé známe osobnosti.

29. apríl: Deň stromov

Aký by to bol život bez prírody? Jej neodmysliteľnou súčasťou sú aj stromy. Za presadením tohto dňa, ako malého a neoficiálneho sviatku, stojí americký novinár Julius Sterling Morton. Cieľom tohto dňa je podporiť záujem spoločnosti o stromy a o ich význame. Oslávte tento deň napríklad tým, že posadíte strom. Vybrať si môžete zo širokej ponuky tradičných slovenských drevín, siahnuť však môžete aj po exotickejších druhoch, ktorým sa bude dariť najmä na južnom Slovensku.

Stromy skrášlia každý priestor (Zdroj: unsplash.com/Jan Huber)

Meniny, na ktoré by ste nemali zabudnúť: 

 • 5. 4. – Miroslava
 • 3. 4. – Richard 
 • 10. 4. – Igor
 • 11. 4. – Július
 • 16. 4. – Dana
 • 17. 4. – Rudolf 
 • 20. 4. –Marcel
 • 23. 4. – Vojtech
 • 24. 4.– Juraj
 • 25. 4. – Marek
 • 27. 4. – Jaroslav 
 • 28. 4. – Jarmila

Ako sa vám páči náš magazín? Podeľte sa s nami o svoj názor


Odporúčame