Horúce trendy tohto leta: Urobte miesto pre ľan či slamu, sú must have každej ženy!

Letné trendy móda

Ktoré módne trendy budeme v lete vídavať častejšie? (Zdroj: GettyImages)

Po dlhých mesiacoch trvania pandémia sa ľudia dočkali uvoľnenia opatrení. Slnečné lúče a radosť z týchto dní sa odrazili aj v módnych trendoch. Ak sa chystáte nakupovať, máme pre vás tip na päť kúskov, ktoré by nemali chýbať v šatníku žiadnej modernej ženy.

Ľanový kostým aj do práce

Ľan a prírodné materiály predstavujú nevyhnutnosť počas leta. Vďaka nim pokožka dýcha, menej sa potíte a, povedzme si na rovinu, ak sa aj spotíte, v porovnaní s umelými materiálmi pach nie je takmer vôbec cítiť.  Veľkou výhodou je tiež, že aktuálna móda toleruje takéto pokrčené kúsky. Pri ľanovom kostýme siahnite po zemitých odtieňoch. Nohavice voľte v dĺžke jemne nad kolená a rozšíreného strihu. Vrch doplňte ľahkou vestou. K tomu stačia už iba vhodne zvolené doplnky a outfit ako z katalógu je na svete.

Masívnejšie šľapky pre spokojné chodidlá

Konečne! Asi tak by sme opísali tento trend, ktorý súvisí s masívnejšími šľapkami a sandálmi. Vďaka nemu nebudú toľko trpieť  chodidlá, keďže ich podrážka je o niečo vyššia. Navyše, množstvo modelo z týchto masívnych topánok má náznak ortopedickej vystielky, za čo sa vám chodidlá tiež poďakujú. Paradoxne, aj keď je leto plné farieb, tieto topánky sa nosia najmä v čiernej farbe.

Madeirové šaty omladia

Nežný a romantický vzhľad vyčaríte madeirovými šatami. Dámy so štíhlejšou siluetou si môžu dovoliť krašie šaty, ideálne strihané do A-čka. Naopak, dámy v rokoch alebo tie so silnejšou postavou by mali siahnuť po midi až dlhých bielych šatách. Vedzte, že vás omladia. Ich nespornou výhodou je aj fakt, že sa hodia k plátenným teniskám, masívnejším sandálkam i topánkam na opätku. Je iba na vás, aký konečný vzhľad nimi chcete dosiahnuť.

Tip: Ak máte postavu typu hruška, nezabudnite si zvýrazniť pás! To docielite rôznymi opaskami. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Varga Dóra (@dorothy_v94)

Slamená kabelka ako symbol leta

Zabudnite na kožu či plátenku, v lete sa priam výhradne nosia slamené kabelky. Pokojne môžete siahnuť po veľkej, ktorú viete zároveň využiť ako plážovú. Štýlové a také praktické! Tieto kabelky bývajú doplnené výšivkami, nalepenými mušľami a veľmi trendy je aj to, ak pôsobia priam nedokončene.

Farby vás rozžiaria

Nič vás v lete nerozžiari viac ako farby. Dôkazom toho sú aj obchody, ktoré priam hýria tými najpestrejšími farbami. Pusťte ich do svojho šatníka. Pred samotnou kúpou však odporúčame zistiť si, aké konkrétne odtiene sa vám hodia a či ste studený alebo teplý typ.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fiona Colwell (@simplystylebyfi)Zdroj: www.plnielanu.sk
Odporúčame