Týždeň vedy a techniky bude tento rok iný: Vychutnajte si desiatky podujatí z pohodlia domova

Laboratórium

Týždeň vedy a techniky bude tento rok online (Zdroj: Freepik/freepik)

Desiatky prednášok, festivalov, workshopov a ďalšie podujatia po celom Slovensku prinesie 18. ročník Týždňa vedy a techniky 2021, ktorý sa koná od 8. do 14. novembra. Hlavnými organizátormi sú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Centrum vedecko-technických informácií SR a spoluorganizátorom je AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku.

„Keďže sa TVT koná počas tretej vlny pandémie nového koronavírusu, aj tentoraz sa forma prispôsobuje situácii. Väčšina podujatí bude preto opäť online,“ informovali organizátori. V mestách po celom Slovensku sa však budú konať aj špecifické akcie. Všetky podujatia nájdete TU.

Cieľom TVT je zlepšiť vnímanie vedy a techniky a spopularizovať ich v rámci spoločnosti. Aj pandémia nového koronavírusu ukázala podľa organizátorov TVT, že na Slovensku pracujú výnimoční vedci, ktorí pomáhajú krajine v ťažkej situácii. „Vedecké a technické disciplíny sú veľmi dôležité nielen pre hospodársky či spoločenský pokrok, ale umožňujú pomáhať aj pri riešení celosvetových problémov a výziev,“ uviedli. Slovenská republika má podľa nich silný vedecký potenciál, ktorý sa musí využiť, aby sa stal konkurenčnou výhodou krajiny.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: TASR
Odporúčame