VIANOČNÝ PRIESKUM Koľko Slováci míňajú na darčeky a čo kupujeme najčastejšie? Poznáme odpoveď!

vianočné darčeky prieskum

(Zdroj: Gettyimages/Halfpoint)

Vianoce sú za rohom a nákupy darčekov sú v plnom prúde. Pred niekoľkými týždňami ste mali možnosť zúčastniť sa nášho exkluzívneho vianočného prieskumu. Zaujímalo nás, kedy najčastejšie nakupujete darčeky, komu ich dávate, aj aké vás najviac oslovia. Dokážete sa s týmito výsledkami stotožniť aj vy? Alebo to u vás väčšinou funguje inak?

Do ankety sa zapojilo takmer 250 ľudí. Najčastejšie išlo o respondentov z vekovej kategórie 60 +, prípadne v rozmedzí 50 až 60 rokov. Vo veľkej miere sa však zúčastnili aj 30- až 40-roční čitatelia. Takmer 70 percent hlasujúcich tvorili ženy.

Online obchody u vás bodujú

Prieskum ukázal, že až 45 percent zúčastnených nakupuje v online obchodoch. Kamenné prevádzky však tiež neostali na ocot, pretože ich navštevuje 42,7 percent ľudí. Niektorí radi vyrábajú darčeky vlastnoručne a najmenej z vás kupuje darčeky na trhoch.

Pri objednaných darčekoch máte najradšej, keď ich donesie kuriér priamo až k vám domov. Avšak takmer 30 percent obľubuje aj Zásielkovňu a desať percent osobný odber. Doručenie tovaru prostredníctvom pošty preferovalo len asi 10 percent respondentov.

online nakupovanie
Slováci majú radi online nakupovanie (Zdroj: Freepik/LipikStockMedia)

Na Vianoce pripravení už v predstihu

Žijeme v rýchlej dobe, ktorej súčasťou je zhon a mnohokrát aj stres. Toto pravidlo však neplatí pri nakupovaní vianočných darčekov. Viac než 50 percent zúčastnených zaobstaráva darčeky prvý decembrový týždeň alebo už počas novembra. Desať percent ľudí má zrejme rado poriadny adrenalín, pretože zháňa darčeky až týždeň pred Vianocami. Zaujímavé však je, že približne rovnaký počet ľudí nakupuje darčeky v predstihu už počas roka.

Až 80 percent opýtaných obdarúva rodinu, no len desať percent venuje darček každému jej členovi. Väčšina sa zameriava najmä na blízku rodinu. Hneď za ňou nasledujú priatelia. Počas najkrajších sviatkov v roku však nezabúdate ani na kolegov či susedov.

Slovenskú kvalitu si ceníte

Až polovica odpovedí ukázala, že slovenský ručne vyrobený výrobok darovávate pravidelne, alebo ste ho podarovali aspoň párkrát. Takmer 30 percent z vás by chcelo takýto dar vyskúšať, ale zatiaľ sa k tomuto kroku nedostali. Pokiaľ hľadáte miesto, kde získate inšpiráciu a množstvo originálnych darov, rozhodne navštívte stránku Robene.sk.

Hoci väčšina by si za skutočne originálny dar priplatila 20 až 50 eur, na tejto platforme to nebude potrebné. Nájdete tu nielen ručne vyrábané darčeky, ale aj rôzne tipy a návody, ako si vytvoriť originálnu vianočnú výzdobu. Nechýbajú dokonca ani zaujímavé rozhovory.

Robene.sk mydlo
Svojich blízkych môžete potešiť napríklad voňavým mydlom (Zdroj: Robene)

Dbáte na skúsenosti iných

Pri kúpe darčeka si najviac ceníte popis vybraného produktu a recenzie od ostatných užívateľov. Na portáli Robene.sk získate všetky informácie, ktoré potrebujete. Detailný opis, materiálové zloženie a rôzne ďalšie cenné informácie. Bonusom je kvalitne nafotený produkt, aby ste mali jasnú predstavu, čo kupujete. Na túto časť si totiž potrpí až 20 percent respondentov.

Výber toho vhodného darčeka nebýva vždy jednoduchý. Väčšina z vás preto rada staví na istotu v podobe oblečenia a kozmetiky. Obľúbené sú aj šperky, batohy a tašky, Veľmi často sa však pod stromčekom objavujú i knihy, darčekové poukážky alebo praktické darčeky. Nech už si tento rok zvolíte ktorýkoľvek dar, všetky nákupy môžete vybaviť „pod jednou strechou“.

NAVŠTÍVTE PORTÁL ROBENE.SK.

Robene.sk
(Zdroj: Facebook/Robene.sk)


Odporúčame