Vianočné nákupy bez stresu: S týmito radami sa v obchodoch nezbláznite

nákupy

SITA

Hoci o Vianociach sa hovorí ako o najkrajších sviatkoch v roku, príprava na ne častokrát predstavuje hotový blázinec. Neodmysliteľne sa k nim viaže nakupovanie, ktoré každý rok pripomína tvrdú previerku našej trpezlivosti. Ak aj vy patríte k tým, čo si vymetanie obchodov nechali na poslednú chvíľu, zrejme vás čaká nepríjemná tortúra. Prinášame vám preto zopár tipov, ako hodiny strávené medzi regálmi zvládnuť v pohode.

Logistika nadovšetko

Predtým, ako sa vyberiete na náročnú túru do obchodných centier, všetko si do detailov naplánujte. Či ide o nákup dobrôt na vianočný stôl alebo o výber samotných darčekov, pripravte si podrobný zoznam v pohodlí domova. Nielenže tak môžete o potrebných veciach pouvažovať aj s partnerom, no navyše si ušetrite množstvo času. Nie vždy sa to síce dá, no vaše nakupovanie by sa malo podobať na nasledovný scenár: prísť, vybrať, zaplatiť a pohnúť sa ďalej. Zdĺhavým premýšľaním sa totiž nákupy raz-dva premenia v nikdy nekončiacu nočnú moru!


Tiež by vás mohlo zaujať: Výsledky prieskumu ukázali: Slováci vedia, ako šetriť


Dámy, partnera na nákupoch neignorujte

Ak ste sa rozhodli nákupnej horúčke podľahnúť vo dvojici, mali by ste si navzájom dopriať čo najviac tolerancie. V prípade žien všetko začína správne zvoleným outfitom. Oblečte sa tak, aby vám vo vykúrených obchodoch nebolo horúco a doprajte si pohodlnú obuv. Celodenné pobehovanie vo vysokých podpätkoch totiž znepríjemní nakupovanie nielen vám, ale aj vašej polovičke. Ak ste sa už rozbehli po butikoch, dajte svojmu partnerovi občas vydýchnuť. Skočte si spolu na kávu, osviežujúci nápoj, či ľahký dezert. Nerobte z neho nosiča tašiek, ale spoločníka, ktorého názor vás zaujíma. Venujte mu patričnú pozornosť a za žiadnych okolností ho nenechajte o hlade. Vyberanie dekoratívnej kozmetiky či iných babských záležitostí si vychutnajte s kamarátkami. So svojím miláčikom riešte iba tie položky zo zoznamu, ktoré sa týkajú vás oboch (prípadne len jeho). Odmenou vám bude jeho úsmev a možno aj večerná masáž unavených chodidiel.


Tiež by vás mohlo zaujať: Výsledky novej štúdie: Málo darčekov svedčí o šťastnom vzťahu!


Páni, zapojte sa do hry

Tajomstvo úspechu dokonalého partnera na nákupoch spočíva v „hre na džentlmena“. Odbremeňte svoju polovičku čo najviac a buďte jej vždy k dispozícii. Postrážte jej kabelku, podajte správny vešiak či sortiment z vrchného regála, do ktorého nedočiahne. Ak ste sa však vybrali len na nákup potravín a vaša gazdinka obsah nákupného vozíka vyberá sama, pokojne si so sebou vezmite obľúbený časopis. Namiesto nervózneho podupkávania a prešľapovania na mieste môžete listovať v tom, čo vás zaujíma. „Ja si pred každým väčším nákupom zaobstarám čerstvé číslo rybárskeho magazínu. Žena tak môže vyberať, čo len chce. Ja sa opriem o vozík, pomaly ho tlačím a relaxujem. Čakanie, kým všetko nahádže do vozíka, už nie je celá večnosť,“ pochvaľuje si takéto netradičné riešenie čitateľ Augustín (56). V prípade, že sa zvládnete vyhýbať ostatným nakupujúcim, zrejme naozaj nemáte čo stratiť.


Tiež by vás mohlo zaujať: Darčeky z pohodlia domova: Nákup cez internet sa oplatí


Zopár rád na záver

  1. Platba – drobnosti a tovar menšej hodnoty sa snažte platiť v hotovosti. V čase platobnej špičky totiž komunikácia karty s terminálom trvá neuveriteľne dlho a častokrát samotná transakcia ani neprebehne.
  2. Správne načasovanie – ak vám to pracovná doba dovolí, vyhnite sa obchodom v popoludňajších hodinách, kedy sú ulice a shoppingové kolosy doslova preplnené. Ideálny čas je hneď o deviatej ráno, tí odvážnejší z vás si však na nákupy potravín môžu odskočiť aj po desiatej večer. Vtedy obchodné reťazce s nonstop prevádzkou už zvyčajne nepraskajú vo švíkoch.
  3. Buďte obozretní – pri nosení osobných vecí zostaňte maximálne ostražití. Nič vám náladu nepokazí viac ako zistenie, že vám zmizla peňaženka s vysokou finančnou hotovosťou.
  4. Nestrácajte čas darčekovým balením – kúpte si balík papiera s motívom, ktorí sa vám páči a darčeky pre svojich blízkych zabaľte vlastnoručne. Získate tak priestor na vlastnú kreativitu a výsledok bude pôsobiť oveľa osobnejšie.
Zdroj: SITA, photl.com, Emma
Odporúčame