Vlasový trend v štýle hereckej ikony: Retro účes vás omladí, nič ženskejšie nejestvuje

Brigitte Bardot udáva vlasové trendy aj dnes (Zdroj: Instagram/brigittebardotbb)

Nemusíte žiť na slnkom zaliatej riviére na to, aby ste vyzerali ako pravá Francúzka. Stačí, ak odpozeráte najnovšie trendy a zakomponujete ich do svojej vizáže. V prípade koruny krásy je v kurze retro klasika ako vystrihnutá z filmového plátna. Ako si vytvoríte účes v štýle Brigitte Bardot?

Herecká ikona stále hýbe svetom

Brigitte Bardot sa narodila 28. septembra 1934 v Paríži. Preslávila sa najmä ako herečka a modelka, pretože počas svojej mladosti žala úspechy oslnivou krásou. Snívali o nej muži po celom svete a vďaka svojmu zovňajšku aj štýlu obliekania predstavovala vzor pre mnohé ženy.

Nežná blondínka bola tiež synonymom dokonalo upravených vlasov. Tie sú v kurze aj v súčasnosti, no účes v štýle Bardot boduje ešte o niečo viac. Móda a vizáž sa aktuálne teší veľkému návratu populárnych 70. rokov. Čoraz väčšiemu počtu vyhľadávaní v Googli podlieha tiež slovné spojenie „ofina Bardot“. Čo to vlastne znamená?

Zvládnete to aj doma

K tomu, aby ste mali perfektne upravené vlasy, nemusíte ísť nutne ku kaderníkovi. Je však pravda, že jari sa viac hodia jemne presvetlené pramene. Gro pritom spočíva v zdravých vlasoch, ktorým by nemali chýbať ostrihané končeky a tiež skrátená ofina. Následne na vytvorenie spomínaného účesu treba iba trochu času a cviku. Vlasy si umyte a nezabudnite použiť aj kondicionér alebo masku. Potom si ich rozčešte a vyfúkajte do polosucha.

Vlasy dofúkajte za pomoci veľkej okrúhlej kefy, až kým nebudú úplne suché. Extra pozornosť si zaslúži ofina, ktorú by ste mali natočiť na stredne veľkú suchú natáčku. Takto nastajlované vlasy pomôžu zjemniť črty ženskej tváre a zároveň vám dodajú upravený vzhľad. Môžete ich nechať voľne rozpustené alebo ich zopnúť do nedbalého copu. Namiesto gumičky však zvoľte hodvábnu šatku. Vyskúšate to?

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame