Vyhrievaná bunda, rukavice či paplón: Vďaka moderným vychytávkam budete vždy v teple!

vychytávky ktoré zahrejú

Poznáme vychytávky, ktoré vás zahrejú (Zdroj: GettyImages)

Vonku úraduje zima. Či už máte namierené na turistiku po zasnežených chodníčkoch alebo vám postačí čaj pri knihe a pod dekou, pripravili sme si pre vás zopár zaujímavých doplnkov, ktoré vás zahrejú, nech ste kdekoľvek.

Vyhrievaná počítačová myška

Vyhrievaná myška vám spríjemní prácu na počítači v ktorúkoľvek hodinu a zabudnete s ňou na studené ruky počas práce. Dokáže sa zahriať na 38 °C, no vybrať si môžete aj nižšiu teplotu. Zohrieva sa nielen telo myšky, ale aj plocha na klikanie.

Najlepšie však je, že nepotrebuje žiadne zbytočné batérie. Myška sa zohrieva priamo z USB kábla, ktorým ju máte pripojenú k počítaču alebo k notebooku. V Amerika sa predáva už od 23 dolárov a veríme, že ak by sme podobné zariadenie našli aj na slovenskom trhu, tešilo by sa v zimných mesiacoch obrovskej obľube.

Bunda, ktorá skutočne zahreje

Poznáte aj vy tie nekonečné minúty, keď si v zime nasadíte kabát a musíte čakať, kým vám v ňom bude skutočne teplo? Bunda Mercury, ktorú vytvorili absolventi univerzity v Massachusetts, toto čakanie skracuje. Inteligentná vyhrievaná bunda má totiž zabudované dve výhrevná telesá.

Vďaka umelej inteligencii si bunda zapamätá teplotu, ktorú preferujete a podľa toho sa vyhreje. Upravovať teplotu môžete pomocou špeciálnej aplikácie. Šialený a zaujímavý nápad zároveň, čo poviete. Nakoľko však ide o nový projekt a vyrobil sa len limitovaný počet kusov, zaplatili by ste za ňu takmer 500 eur.


Mohlo by vás zaujímať: Hľadáte správny darček pre mužov vo svojej rodine? Dajte na nás a potešíte brata, manžela aj otca!


Termopás na zimné športy

Aby ste sa cítili v zime pohodlne, nemusíte míňať veľa peňazí. Skúste sa poohliadnuť po termopáse, ktorý je vhodný pod oblečenie. Ohrievač Torch 2.0 je v Amerike obrovským hitom. Ide o štandardný pás, aký poznáme aj my, no tento má na svojich koncoch tepelnú plochu, ktorá sa vyhrieva. Je vhodný aj počas zimného športovania. Vybrať si môžete medzi tromi rôznymi typmi aj stupňami ohrievania a na jedno nabitie vás bude príjemne hriať až 4 hodiny.

Inteligentný paplón, ktorý hreje aj chladí

V dnešnej dobre prišli vedci aj s inteligentným paplónom. Výrobok Smartduvet je veľký paplón na manželskú posteľ, ktorý sa skladá z dvoch spojených častí – na výber máte dokonca z dvoch veľkostí. Obsahuje množstvo malých tepelných snímačov a samostatnú stanicu o veľkosti knihy, ktorú umiestnite napríklad pod posteľ.

Pokyn priamo z mobilu zohreje každú časť paplóna inou teplotou, stačí si len vybrať, aká vám a vášmu partnerovi či partnerke vyhovuje. To je však len začiatok. Paplón nielenže zohrieva, ale v lete dokáže aj chladiť. Navyše sa sám narovná a ustelie. Ak si ho objednáte z Ameriky, pripravte asi aspoň 400 eur.

Sušič oblečenia pre zimomravých

Toto netradične vyzerajúce zariadenie, ktoré pripomína stredovekú pevnosť v zmenšenej verzii, má skutočne všestranné využitie. Na sušiacich vežičkách si môžete nechať usušiť topánky, čiapky, rukavice, ponožky či iné oblečenie. Sušením to však nekončí. Ak sa chystáte na zimnú turistiku, určite oceníte, ak vkĺznete do vyhriateho oblečenia. Hodinku pred odchodom z domu si predhrejete ponožky, topánky alebo rukavice. Za oceánom ponúkajú toto zariadenie za 80 dolárov.


Mohlo by vás zaujímať: Radi platíte kartou? Podľa nového prieskumu to robí čoraz viac ľudí, dôvod je prostý


Vyhrievaná čapica a rukavice

O týchto dvoch vychytávkach zrejme nepočujete po prvýkrát. Ak ste aj vy ten typ človeka, ktorému je zima na uši aj po nasadení čiapky, jednoznačne vám vyhrievaná pokrievka hlavy padne vhod. Dve tepelné telesá sú umiestnené práve v oblastiach, kde máte uši.

To ale nie je všetko. Okrem tepelného telieska má čiapka aj dva menšie reproduktory, ktoré spárujete so svojím mobilom a môžete počúvať obľúbenú hudbu. K tomuto výrobku dostanete aj rukavice – tie majú na brušku prstov špeciálnu plochu, ktorou viete ovládať smartfón. V predaji nájdete dámske aj pánske vzory.

(Ne)falšovaný krb pre pocit tepla

Ak máte v interiéri stále pocit chladu, nemusíte to riešiť ohrievačmi vzduchu. Falošný krb od výrobcu Touchstone je digitálny panel, ktorý sa vyrába v rôznych veľkostiach. Môžete ho zabudovať priamo do obývačkovej steny alebo ho na stenu len zavesiť. Nielenže simuluje zapálený krb, ale skutočne slúži aj ako ohrievač vzduchu. Pomocou aplikácie si viete nastaviť teplotu ohrevu, ale aj farbu plamienkov či dokonca pustiť romantickú hudbu na príjemný večer vo dvojici.Zdroj: plnielanu.sk, pcmag.com, weather.com, ticktocktech.com
Odporúčame