Dlhé mihalnice a krásne husté obočie si vykúzlite aj doma: Pomoc nájdete napríklad u seba v kuchyni!

Foto: Gettyimages

Foto: Gettyimages

Pamätáte si na časy, kedy sme si namiesto obočia nechávali len tenkú linku? Tie sú našťastie už dávno za nami a do popredia sa opäť dostáva prirodzenosť. Aktuálnym trendom je krásne husté obočie aj mihalnice. Veríme, že to poteší mnohé dámy. Takáto úprava vyžaduje len minimálny zásah, kvôli ktorému nebudete pôsobiť umelo. Dnes si ukážeme zopár tipov, ktoré zaručene fungujú.

Vyskúšajte prírodné oleje

Ak máte v dôsledku dlhoročného intenzívneho vytrhávania obočia len tenkú čiaru, ešte máte šancu čo-to napraviť. Môžete vyskúšať napríklad ricínový olej, ktorý je bohatý na peptidy a napomáha rastu chĺpkov. Tento zázrak, ktorý sa získava z ricínu obyčajného (Ricinus communis), kúpite za pár eur. Narábať však s ním treba veľmi opatrne. Ešte predtým, než si ho aplikujete na obočie, vyskúšajte ho naniesť na pokožku rúk. Ak ani po 12-tich hodinách nebudete mať žiadnu negatívnu reakciu v podobe začervenania či svrbenia, môžete si ho naniesť aj na riasy a obočie.

Okrem toho dajte šancu aj kokosovému či olivovému oleju. Taktiež dokážu stimulovať rast chĺpkov, no pri ich výbere nezabudnite siahnuť po výrobkoch v tej najvyššej kvalite.

Umelým mihalniciam povedzte radšej nie

Dokážu spraviť femme fatale z každej ženy, no mali by sa používať skutočne len výnimočne. Inak vám môžu výrazne poškodiť vaše vlastné riasy. Začnú sa lámať a vypadávať a vy budete musieť vynaložiť veľa úsilia, aby ste ich vrátili do pôvodného stavu. To isté platí aj o metóde semi-permanentného predlžovania, ktoré sa stalo poslednú dobu veľkým hitom.


Mohlo by vás zaujať: Ošetrenie a farba vlasov bez chemických prísad: Henna stojí za pokus


Vyskúšajte hennu

V prípade, že sú vám umelé zásahy proti srsti, môžete vyskúšať prírodné prostriedky, ktoré sú ženám známe už po celé tisícročia. Mihalnice aj obočie si môžete ľahko zafarbiť doma pomocou henny, prírodného farbiva, ktoré nájdete v drogériách vo viacerých odtieňoch. Samy si môžete nájsť ten, ktorý pôsobí čo najprirodzenejšie. Aplikácia je pomerne jednoduchá, pričom výsledný efekt vás príjemne prekvapí – optické zhustnutie a zvýraznenie. farbenie opakujte podľa potreby, no väčšinu stačí raz za 4-6 týždňov.

Pri odličovaní buďte opatrné

Vedieť sa správne odlíčiť je hotové umenie. Zvyšky mejkapu nám vynikajúco pomôže odstrániť micelárna voda, ktorá je na to ako stvorená. Na výber máme viacero druhov, preto nie je ťažké vybrať si tú „svoju“. Jej výhoda spočíva v tom, že pomerne rýchlo odstráni líčidlá, pričom nepôsobí začervenanie. To sa vám hodí pri odstraňovaní maskary a tieňov z očného okolia. Pri odličovaní však príliš netlačte na tampón, pretože by ste si mohli poškodiť mihalnice. Micelárnu vodu nezabudnite následne zmyť čistou vodou.


Mohlo by vás zaujať: Väčšie a výraznejšie oči: Postačí vám len maskara a tipy na jej nanášanie


Doprajte si dostatok vitamínov

Čo napomáha rastu vlasov, je užitočné aj pre rast chĺpkov obočia a mihalníc. Zdravie, ako aj krása, začína už na tanieri. Zvýšte príjem jedál, ktoré obsahujú omega-3 mastné kyseliny, vitamín E a A. Váš jedálniček by mal obsahovať dostatok rýb, vlašských orechov, špenátu, brokolice či kapusty.

Chvíľu sa nemaľujte

Vhodný mejkap dokáže zvýrazniť krásu každej ženy. No všetkého veľa škodí, a to platí aj v prípade dekoratívnej kozmetiky. Ak ste si všimli, že vám začali viac vypadávať mihalnice,odložte maskaru na chvíľu bokom. Dajte si pauzu aspoň na pár týždňov, alebo sa namaľujte skutočne len pri výnimočných príležitostiach. Miesto klasickej špirály môžete vyskúšať priesvitnú, ktorá dodá mihalniciam potrebné živiny a zároveň ich pekne nadvihne.


Ako sa snažíte udržiavať si krásne mihalnice a obočie vy? Napíšte ostatným čitateľom tipy v diskusii pod článkom.

Zdroj: Michaela
Odporúčame