Príďte si na výstavu pozrieť nevšedné ilustrácie: Múzeum predstaví diela oceňovanej slovenskej autorky

ľudia na výstave

Výstavy sú zaujímavým kultúrnym zážitkom (Zdroj: Freepik/rawpixel.com)

Ak máte radi diela s fantastickou tematikou, nenechajte si ujsť príležitosť vidieť tvorbu renomovanej slovenskej autorky, ktorej diela už návštevníci ocenili aj v Glasgowe, Londýne, Los Angeles, Chicagu či San Diegu. Vy môžete túto výstavu teraz navštíviť v Lučenci.

V Novohradskom múzeu a galérii (NMG) budete môcť obdivovať autorskú výstavu Martiny Pilcerovej s názvom Slnečný pútnik. Autorka, ktorá sa v tomto meste narodila, vytvára najmä vedecko-fantastické ilustrácie a je držiteľkou viacerých medzinárodných ocenení v oblasti výtvarníctva. TASR o tom informovala kurátorka výstavy Renáta Murgaš Banášová.

Vernisáž výstavy Slnečný pútnik sa konala v priestoroch NMG 25. októbra, no pre verejnosť je dostupná až do 11. decembra 2022. Dovtedy si tak môžete urobiť výlet obohatený o tento kultúrny zážitok.

Medzi autorkine diela patria najmä obaly na knihy. Okrem maľovania pre slovenských autorov, sa podieľa na tvorbe obalov pre autorov z celého sveta. Ilustruje aj karty pre spoločnosti vydávajúce zberateľské kartové hry. „Venuje sa tiež vizuálnym návrhom pre zahraničné filmové projekty. Výstava bude predstavovať celkový prierez tvorby ilustrácií a voľnej tvorby autorky za posledných 30 rokov jej pôsobenia,“ priblížila Banášová.

Martina Pilcerová sa narodila v roku 1973 v Lučenci. Za svoju doterajšiu kariéru získala Cenu Akadémie sci-fi, fantasy a hororu v kategórii Najlepší výtvarník za roky 1998, 2000 a 2001, cenu Istron za najlepšieho výtvarníka fantastiky na Slovensku. V Bostone získala Cenu Jacka Gaughana pre najperspektívnejšieho umelca a v roku 2010 bola ocenená ako najlepšia európska sci-fi výtvarníčka.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame