Tipy a triky do domácnosti: Tieto kozmetické produkty z kúpeľne využijete aj inak, než len pre starostlivosť o telo

Často sa necháme zlákať reklamou alebo farebnými obalmi v drogérií (Zdroj: Freepik/freepik)

Kto by nemal rád pocit uprataného domova. Nablýskané podlahy, čisté koberce, voňavá kúpeľňa bez vodného kameňa, absencia srsti z domácich miláčikov v príbytku, či dokonale vypraná a vyžehlená bielizeň… Všetci vieme, že udržať domácnosť v takomto stave môže byť niekedy fuška, pokiaľ nechceme všetok čas venovať údržbe jednotlivých miestností.

Odložte na chvíľu čistiace prostriedky bokom

Často sa necháme zlákať reklamou alebo farebnými obalmi v drogérií. Množstvo prostriedkov, ktoré často ani nefungujú tak, ako reklamy sľubovali. A tak sa z ľahkého zotretia stáva nekončiace drhnutie. Máte v skrini slušnú zbierku takýchto produktov? Skúste ich na okamih prehliadať.

Počuli ste už o využití zubnej pasty, pleťovej vody a iných kozmetických produktov, ktoré denne používate na osobnú hygienu? Pozrite sa na tipy, ktoré vám pomôžu vyčistiť špinavé topánky, ale aj zbaviť sa otravných mušiek v domácnosti!

Sviečky, ktoré si robia čo sa im zachce

Užívate si vôňu obľúbenej sviečky, keď zrazu uvidíte vosk tečúci na nábytok. Neškrabte ho nasilu dolu! Naplňte plastové vrecko ľadom, položte na vosk, a nechajte chvíľu pôsobiť. Akonáhle vosk získa pevné skupenstvo, môžete ho jednoducho pomocou fénu a papiera na pečenie odstrániť.

Ak sa vám vosk dostal na chlpatý koberec, nezúfajte! Stačí využiť opäť trik s papierom a zľahka prežehliť naparovacou žehličkou. Para dopomôže prilepeniu vosku na papier.

Akonáhle vosk získa pevné skupenstvo, môžete ho jednoducho pomocou fénu a papiera na pečenie odstrániť. (Zdroj: Freepik/pvproductions)

Nie len na belší úsmev

Chcete ušetriť nejaké to euro, a nechce sa vám vyhadzovať peniaze za špeciálne tablety na čistenie toalety? Použite zubnú pastu! Jedna tuba pasty vám na takéto čistenie vydrží aj 3 mesiace, a ako bonus bude vaša toaleta voňať príjemnou mentolovou vôňou. Bieliaca zložka pasty sa postará o dokonalý čistiaci efekt. Balenie pasty len na pár miestach prederavte a pripevnite ho do záchodovej

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Ochutnali ste už banánový karamel? Táto poleva je ako stvorená na palacinky, lievance či wafle!
Jedna tuba pasty vám na takéto čistenie vydrží aj 3 mesiace. (Zdroj: Freepik/nensuria)

Pleťová voda ako zázrak

Má ju doma asi každá z nás. Vedeli ste ale, že ju môžete využívať aj inak, než len na čistenie a tonizovanie pleti? Tento kozmetický produkt môžete použiť aj na čistenie tenisiek či kožených topánok. Naneste trochu pleťovej vody na tampónik, a pár ťahmi prejdite špinu na obuvi. Potom stačí už len dočistiť kefkou a opláchnuť.

Naneste trochu pleťovej vody na tampónik, a pár ťahmi prejdite špinu na obuvi. (Zdroj: Freepik/KamranAydinov)

Žehlenie odevov bez žehličky?

Áno, dá sa to. Vezmite 1 PL kondicionéru na vlasy, 1 PL octu a 2 poháre vody. Túto zmes nastriekajte na oblečenie, uhlaďte ho rukami, a počkajte, kým vyschne. Tento lacný sprej uvoľňuje vlákna oblečenia, čo spôsobí zmiznutie všetkých záhybov. Je to výborné riešenie pre tých, ktorí nemajú radi žehlenie.

Túto zmes nastriekajte na oblečenie, uhlaďte ho rukami. (Zdroj: Freepik/drobotdean)

Večný boj so zvieracou srsťou

Každý, kto má doma psa či mačku určite pozná ten pocit – nekonečný boj s chlpmi, ktoré sú všade. A tak beriete do ruky vysávač, a dookola vysávate. Sú však plochy, s ktorými si vysávač neporadí…

Gauč, posteľ, koberce, kreslá či vankúše – máme jeden super trik! Nasaďte si gumovú rukavice, postriekajte si ich vlasovým sprejom, a zľahka prejdite rukou plochu, ktorú je potrebné očistiť.

Sú však plochy, s ktorými si vysávač neporadí. (Zdroj: Freepik/freepik)

 

Sledujte nás aj na Intagrame

Zdroj: Plní Elánu
Odporúčame