Zázračný robotický vysávač uprace za vás: A na počkanie!

Robotický vysávač

amazon.com

Vysávanie nie je až tak fyzicky náročná činnosť, v prieskumoch najneobľúbenejších činností však má svoje postavenie isté. Aj vy by ste ho chceli delegovať na niekoho iného? Máte možnosť!

Robotický vysávač je sympatický okrúhly pomocník. „Vďaka senzorom ho stačí iba položiť na zem a spratať veci, ktoré tam nepatria,“ vysvetľuje nadšená používateľka Saška. Sám vyštartuje z nabíjacej stanice a stihne sa do nej vrátiť ešte pred tým, ako sa mu vybijú batérie. Trvalé prekážky si totiž dokáže zapamätať. Takže o stoličky, stôl, gauč, posteľ a iné kusy nábytku zavadí len raz a potom ich už naučene obchádza. „Dokonca, keď potrebujem malého zamestnať, kým prihrejem večeru, dovolím mu vysávať s diaľkovým ovládačom. Veď aký je rozdiel medzi autíčkom a vysávačom? Takto aspoň robí niečo zmysluplné,“ pochvaľuje si.


Tiež by vás mohlo zaujať: Kupujeme nový vysávač: Ako vybrať ten správny?


Ceny klesajú

Spočiatku boli robotické vysávače naozaj na piedestáli luxusu, no časom zostúpili aj medzi bežných smrteľníkov. A hoci stále nestoja pár drobných, už sa ich cena pohybuje aspoň vo výške, na ktorú si možno našetriť, či vziať splátky. Tie lacnejšie stoja do 200 eur. V akcii ich dokonca možno zohnať aj za 90 eur. So stúpajúcou cenou pribúdajú aj funkcie, ktoré je dobré napasovať na vlastné potreby. V tomto prípade naozaj neplatí, že ten najdrahší je najlepší a keď už, tak treba doň investovať 600 eur.

Podľa čoho vyberať

  • Plocha, ktorú potrebujete povysávať: Ak máte menší byt, naozaj postačí lacnejší model, ktorý plochu na jedno nabitie zvládne povysávať. Tým pádom vám bude stačiť aj menší 250 ml zberný kôš na špinu. Väčším plochám je vhodné dopriať drahšieho robota, ktorý vydrží na jedno nabitie vysávať dlhšie a má aj väčší litrový zberný kôš. Podobne si treba priplatiť aj za domáceho miláčika. Ak máte psíka alebo mačičku budete prekvapení, ako rýchlo sa menší zberný kôš dokáže zaplniť.
  • Kvalitné bočné kefky: Chlpy sa totiž prirodzeným vírením vzduchu usadzujú v rohoch, a v tých robot urobí poriadok len vďaka bočným kefkám.
  • Typy podláh: Ak ich nemáte všade jednotné, myslite na to, že robot potrebuje prechádzať z koberca na parkety, či linoleum. Lacnejšie modely zdolajú takéto prekážky do 1,5 cm. Tie drahšie si poradia aj s 3 cm prahom. Pokiaľ ide o iné prekážky ako sú káble pod stolom s počítačom ochránite ich virtuálnou stenou.
  • Virtuálna stena: Pri drahších modeloch je v cene alebo si ju môžete dokúpiť. Ňou robotovi presne vymedzíte priestor, ktorý vám má upratať.
  • Funkcia dezinfekcie UV-C technológiou: Nie je na škodu do rodín s malými deťmi alebo k alergikom.

Tiež by vás mohlo zaujať: Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!


Občas predsa potrebuje pozornosť

To, že za vás povysáva neznamená, že ho za to netreba aspoň pochváliť. Takže vám stále zostáva na starosť vyprázdňovanie zberného koša a taktiež čistenie kefiek. Žiaľ, na dlhšie vlasy a namotané chlpy stále robot nestačí. To sú však s porovnaním doterajšej fušky okolo vysávania celkom príjemné starosti. A ešte niečo, hoci ich hlučnosť sa pohybuje od 55-68 dcb, nie je pravdou, že by ste mohli nerušene sledovať televíziu a on bude vysávať. Iba ak by vám neprekážalo, že film budete pozerať bez zvuku. Preto je lepšie využiť funkciu načasovania vopred alebo sa s ním prestriedať – kým ste v obývačke, nech vysáva spálňu a naopak. Rovnako treba robota skamarátiť s domácimi miláčikmi, ktorý by jeho poslanie mohli osamote dosť sťažovať.

Zdroj: amazon.com, amazon.com, Pippa
Odporúčame