Zdravotné problémy, ktoré potrápia takmer každú druhú ženu

Žena

Zdravotné problémy si nevyberáme. Aj keď sa niekedy snažíme robiť maximum pre svoje zdravie (vyhýbame sa medikamentom a snažíme sa ich nahradiť prírodnými liečivami), nie vždy to pomôže. Aké zdravotné problémy dokážu potrápiť takmer každú druhú ženu?

Akné

Akné nerobí problém len mladým ženám. Čoraz častejšie postihuje aj staršie vekové kategórie. S liečbou problémového akné by ste mali začať čo najskôr, aby sa vám nerozširovalo ďalej. Akné si nikdy nevytláčajte špinavými rukami. Otvorené rany sa vám môžu zapáliť a namiesto odstránenia vyrážky spôsobíte pravý opak.

Akné úzko súvisí so stresom a s pečeňou. Skúste začať používať inú kozmetiku (napríklad sírové mydlo, ktoré akné vysuší), detoxikujte organizmus a uvarte si čaj z čerstvej žihľavy. Okrem toho sa snažte vyhýbať čokoládam, ktoré podporujú tvorbu akné. Nefajčite, nedrogujte a pravidelne čistite pleť prírodnými prípravkami.

Karpálny tunel

Opuch zadného zápästného svalu vie narobiť veľké množstvo problémov najmä ženám pracujúcim za kancelárskym stolom a ťažko manuálne pracujúcim ženám. Začína sa to tŕpnutím palca. Neskôr sa bolesti zintenzívňujú a spôsobujú nespavosť. Najefektívnejšou liečbou karpálneho tunela je operácia, ktorá je 100% účinná.

Vypadávanie vlasov

Nejednej žene sa stalo, že pri česaní vlasov mala kefu plnú vlasov. Ak vás trápi vypadávanie vlasov, skúste s ním vybabrať. Ale ako? Jednoducho – zamerajte sa na častejšiu hygienu vlasovej pokožky (voľte menej penivé šampóny bez chemických látok a parabénov) a zabezpečte vlasovej pokožke dostatočné prekrvenie. Na prekrvenie vlasovej pokožky existujú špeciálne valčeky. Môžete skúsiť aj masáž kokosovým olejom.

Doprajte si krásne vlasy aj počas letného obdobia. Ak ste ešte doteraz neboli na dovolenke a chystáte sa na last minute dovolenku, skúste sa o svoje vlasy starať aj na dovolenke pri mori. Po každom kúpeli v mori si vlasy prepláchnite čistou vodou a zbavte ich piesku a soli.

Spálená pokožka

Cez letné obdobie vie ženy potrápiť silné slnko. Následkom nedostatočnej ochrany si sami spôsobia popáleniny na koži. Bolestivým pľuzgierikom môžete predísť, a to tak, že sa začnete pravidelne natierať opaľovacím krémom s vysokým faktorom ochrany. V prípade, keď vám nepomáha ani krém a radi sedávate na svojej terase, radšej si stiahnite markízu. Ak viete, že vaša pokožka reaguje na slnko zle, skúste preventívne pár týždňov pred letom začať s užívaním tabletiek betakaroténu.

Zdroj: shutterstock.com, PR článok
Odporúčame