Nemáte čas na cvičenie? Takto si doprajete viac pohybu bez námahy!

Domáce cvičenie

Ak nemáte čas na cvičenie, skúste týchto pár trikov (Zdroj: GettyImages)

Opäť ste si raz dali záväzok, že začnete poctivo cvičiť, a opäť ste ho nedodržali? Nájsť si čas na pravidelné cvičenie môže byť niekedy problém. Napríklad, ak pracujete na zmeny, podnikáte, cestujete za prácou alebo vás doma po príchode zo zamestnania čaká množstvo iných povinností. Uspokojiť sa ale s konštatovaním, že nestíhate, by bola škoda. Hýbať sa totiž možno aj inak, ako cvičením.

V hektickom období života si namiesto cvičenia môžete pridať do denného harmonogramu aktivity, ktoré udržia vaše telo v pohybe a postarajú sa o vašu kondíciu. Stačí len pár minút, a postupne sa to nazbiera. Tu sú najlepšie spôsoby, ako sa viac hýbať bez toho, aby ste museli ukrajovať zo svojho nabitého programu.

Choďte po schodoch       

Určite ste už takúto radu počuli a možno ste si dokonca povedali, že je to pekná nuda. No verte, ide o jeden z najlepších tipov, ako zostať fit. Ak budete pravidelne namiesto výťahu používať schody, zlepšíte fungovanie svojho srdca a posilníte svoje svaly.

Pracujte počas chôdze

Ak pracujete z domu, padne vám vhod každé narušenie rutiny. Napríklad aj v podobe prechádzky. Zoberte si telefón, slúchadlá a riešte počas chôdze pracovné telefonáty. Ak pracujete v kancelárii, choďte do práce pešo, a vyberte sa dlhšou trasou. Vedci zistili, že chôdza zvyšuje kreativitu a zlepšuje mentálne schopnosti, tak prečo to nevyužiť?

Cvičte aj počas nákupov

Váš čas je určite vzácny a tak treba k pohybu využiť naozaj každú chvíľu. Nakupujete v supermarkete? Prechádzajte jednotlivými uličkami rýchlou chôdzou a pevne sa držte vozíka. Vozík vám poskytne rovnováhu a každý krok s ním sa počíta. Ak máte päť minút navyše, pokojne supermarket obíďte viackrát.

Vymeňte stoličku za loptu

Lopta na cvičenie je skvelý vynález. Nahraďte ňou svoju kancelársku stoličku a môžete zmierniť svoje bolesti chrbta a zlepšiť si držanie tela. Pri sedení na lopte sa pohupujte, krúžte hlavou a panvou, zaťahujte brucho a sedacie svaly, pochodujte v sede, alebo vyskúšajte iné jednoduché a časovo nenáročné cviky.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Začnite konečne cvičiť! Tieto rady a pravidlá vám to uľahčia

Viac sa milujte

Výskumy ukazujú, že pri sexe ženy spália v priemere 3,1 kalórií za minútu, muži 4,2 kalórií. Nie je to síce toľko, ako napríklad pri behu, no aj pri milovaní sa môžete poriadne zapotiť. Skúšajte rôzne polohy a techniky, snažte sa svoj sexuálny styk predĺžiť. Prinesie vám to nielen viac potešenia, ale aj zdravia.

Zaobstarajte si zvieratko

Starať sa o psíka, to znamená chodiť pravidelne na prechádzky. Ak nemáte čas sami pre seba, na svojho domáceho miláčika si ho určite urobíte. Budete prekvapení, ako rýchlo sa dostanete do formy. Samozrejme, nie vždy si človek môže zaobstarať zviera. Ak však máte nablízku útulok, staňte sa aspoň jeho dobrovoľníkom a pomáhajte s „venčením“ opustených psíkov.

Hýbte sa pri sledovaní TV

Ak máte doma bežecký pás alebo stacionárny bicykel, nenechajte ich stáť v kúte. Na ich využitie nepotrebujete žiaden čas navyše – zapnite ich pri sledovaní televíznych novín či obľúbeného seriálu. Keď budete sledovať 30-minútový seriál a pritom cvičiť, získate 30 minút pohybu, ktorý ste predtým nemali. V skutočnosti na domáce cvičenie ani žiadne stroje a špeciálne pomôcky nepotrebujete, stačí jednoducho naplniť vodou dve plastové fľaše a použiť ich namiesto činiek na posilnenie paží a hornej polovice tela.

Rozhodnite sa, že počas každej reklamy budete robiť drepy alebo výpady, alebo sa aspoň poriadne ponaťahujte. Úklony hlavou do strán, krúženie ramenami či hlboké predklony v sede zvládne naozaj každý. Hlavne nezostaňte nečinní a doprajte svojmu telu akýkoľvek pohyb. Verte, že sa vám za to odvďačí.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame