Darčeky na poslednú chvíľu pre manželku, dcéru či mamu? Máme tipy, ktoré zaručene potešia každú ženskú dušu!

ideáalny darček pre ženu

Hľadáte ideálny darček pre ženu? (Zdroj: GettyImages)

Vieme, že s nami, ženami, to nie je veru niekedy med lízať. Máme svoje nálady, sme príliš emočné, často máme podrezaný jazyk a povieme aj to, čo sme nechceli. Avšak, milí muži, uznajte, nebolo by vám bez nás smutno? Aj preto vám ponúkame prehľad darčekov, ktorými si nás získate. Rozdelili sme ich do viacerých kategórií.

Darček na tvorenie pre umeleckú dušu

Ženy vraj majú o niečo bližšie k umeniu ako muži. Ktovie, či to naozaj platí. Ak však máte aj vy doma ženu, v ktorej drieme duša umelca, rozviňte v nej túto vášeň. Lístky do divadla či na muzikál môžu byť veľkým prekvapením. Vzhľadom k aktuálnej dobe však odporúčame kúpiť ich vo forme poukážky, ktorá sa bude dať uplatniť, keď bude možné opäť navštíviť divadlá.

Ďalšie tipy

 • Sada na maľovanie: plátno, štetce, farby. Dajte svojej milej sadu na maľovanie, prostredníctvom ktorej sa bude môcť odreagovať aj vyjadriť svoje pocity.
 • Instax: umelci vidia svet inak, ako my. Instax – čiže fotoaparát, ktorý hneď vytlačí fotografie podobne ako kedysi Polaroid, ju môže potešiť. Rozhodne vďaka nemu zachytí aj momenty s vami a uchová si tak spomienky.
 • Hrnčiarska sada: pamätáte si na legendárnu scénu z filmu Duch? Podobný hrnčiarsky kruh môžete darovať aj vy. 

Praktický darček pre kuchárku aj cukrárku

Je vaša žena tou, ktorá sa v rodine stará o plné brušká? Potešte ju peknou kuchynskou zásterou, napríklad z ľanu, v kombinácii s užitočným kuchynským robotom.

Ďalšie tipy

 • Kniha s receptami: stavte na nové recepty, ktoré nepozná a bude si vďaka nim môcť rozšíriť obzor.
 • Poukaz na kurz varenia: áno, dozaista varí výborné jedlá. Ale čo tak zobrať ju na kurz varenia napríklad ázijských jedál? Darujte jej ho vo forme poukážky.
 • Slávnostná sada: možno ju budete používať iba cez sviatky, možno každú nedeľu. Niektoré dni si zaslúžia, aby jedlo bolo servírované v slávnostnej jedálenskej sade. Vyberte krásny porcelán, ktorý bude vašim rodinným dedičstvom. 

Vianočný darček pre romantickú dušu

Každá žena v sebe skrýva romantického ducha s kúskom sentimentality. Podporte spomienky na tieto Vianoce aj dni minulé či budúce digitálnym fotorámom. Stačí iba dať doň USB kľúč s fotografiami a tie sa budú samé prehrávať. Uvidíte, ako sa pri tom rozcíti.

Ďalšie tipy

 • Klasický fotoalbum: veľmi pekným darčekom bude aj tradičný fotoalbum, do ktorého dáte vytlačiť niekoľko vašich spoločných fotografií. 
 • Šperk: nikdy ním nič nepokazíte, práve naopak. Prsteň alebo trendy trojitá retiazka budú správnou voľbou. Ak nazbierate odvahu, možno ju môžete (opäť) požiadať o ruku a obnoviť si tak svoj manželský sľub. 

Darček pre ženu, ktorá sa chce páčiť

Dopraje si vaša žena pravidelnú návštevu kaderníčky, kozmetičky či krásnu manikúru? Výborne. Starostlivosť o seba by mala byť súčasťou života každého z nás. Darujte jej sadu kvalitnej kozmetiky, ktorá bude pre ňu vhodná aj z hľadiska veku či napríklad eliminácie pigmentových škvŕn. S kúpou vám dozaista radi poradia v každej lekárni alebo parfumérii.

Ďalšie tipy

 • Čistiaca kefka na tvár: na výber máte z množstva druhov v rôznych cenových hladinách. Kefka slúži na prečistenie pleti, masíruje, prekrvuje aj pomáha vyhladzovať vrásky. 
 • Parfum: skúste vybrať taký, ktorý sa hodí k jej osobnosti.
 • Rotoped: bez ohľadu na počasie, sa bude môcť aj naďalej udržiavať vo forme a hýbať sa. 

Darček pre pôžitkárku v každom veku

 • Kávovar: čo je lepšie ako vychutnať si kvalitnú kávu či už ráno alebo počas dňa? 
 • Kniha: dobrá kniha, ktorá dokáže čitateľa vytrhnúť zo všednosti dní bude vždy tou správnou voľbou.
 • Letenky: zoberte ju na miesto, ktoré nepozná. Darujte jej letenky na budúce leto, aby si mohla vychutnať nové chute, vône a pohľady.
 • Vyhrievaná deka: ak aj vaša mama či babička trpí neustálym pocitom zimy, stavte na vyhrievanú deku. Už nikdy jej nebude zima.

Objavte naše tipy aj v galérii. Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame