10 tipov na netradičné darčeky ku Dňu matiek: Číslo deväť vás nebude stáť ani cent

Deň matiek

Žena, ktorá nám darovala život, si zaslúži úctu v každom veku (Zdroj: GettyImages)

Deň matiek sa každoročne oslavuje druhú májovú nedeľu. Nastal preto najvyšší čas premýšľať o tom, ako spríjemniť tento sviatok pre tie najdôležitejšie ženy v našich životoch. V tomto článku sme pre vás zozbierali niekoľko nápadov na rôzne darčeky, ktorými môžete vyjadriť svoju lásku a vďaku.

1. Záhradný set

Máj je jedným z najkrajších mesiacov v roku, kedy prekvitajú všetky záhrady. Pokiaľ vaša mama rada trávi čas záhradnými prácami a úpravami, môžete jej venovať sadu kvetov, krov alebo byliniek, ktoré si následne vysadí. Pri ich kvitnutí si tak vždy spomenie na to, že tento darček má od vás. Balíček môžete doplniť aj milými dekoráciami do záhrady, rukavicami či drobným náradím

2. Personalizovaný šperk

Patrí vaša mama medzi dámy, ktoré bez doplnkov ani nevyjdú z domu? V tom prípade jej vyberte zaujímavý šperk, ako napríklad náhrdelník alebo náramok, a nechajte ho personalizovať. Môže to byť menom, iniciálami, dátumom či odtlačkom prsta. Pekný a nadčasový bude tiež prívesok s fotografiami vás a alebo vašich detí.

3. Wellness balíček

Ak si vaša mama rada dopraje oddych vo vani, pripravte jej relaxačný balíček. Ten môže obsahovať aromatické sviečky, šumivé bomby do kúpeľa či masážne oleje. Doprajete jej tak čas na odpočinok a starostlivosť o seba.

(Zdroj: unsplash.com/Isi Parente)

4. Set na varenie alebo pečenie

V prípade, že vaša mama miluje varenie alebo pečenie, máte to o niečo jednoduchšie. Darovať jej totiž môžete napríklad kvalitnú súpravu hrncov, pekáčov alebo kuchynských pomôcok. Praktickým a stále zaujímavým darčekom bude poukážka do kulinárskeho obchodu alebo na kurz varenia.

5. Kultúrny zážitok

Nie je nič dôležitejšie ako spoločne strávený čas. Čo tak si s mamou niekam vyraziť? Výlet do jej obľúbenej reštaurácie, lístky na koncert alebo divadelné predstavenie. To všetko ju vytrhne zo stereotypu a obohatí aj o vašu spoločnosť. Možností je neúrekom.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pravdivý príbeh: Som chlap posadnutý upratovaním – manželka ma opustila, deti znenávideli

6. Niečo pre milovníčky kníh

Ak vaša mama miluje čítanie, poobzerajte sa po knižnom klube neďaleko od jej domova. Vďaka nemu totiž bude môcť diskutovať o rôznych knihách s ďalšími ľuďmi a tiež príde k čítaniu nových titulov a žánrov. Alternatívou môže byť aj predplatné obľúbeného časopisu.

7. Pamätný album

S nástupom digitálnych technológií sa postupne vytráca tradičné vyvolávanie fotografií. Zábery v papierovej podobe pritom uchovávajú spomienky oveľa lepšie ako tie v mobile. Vytvorte pre svoju mamu pamätný album plný spomienok, fotografií a príbehov. Tento darček bude pre ňu neoceniteľnou pamiatkou.

(Zdroj: unsplash.com/Laura Fuhrman)

8. Kurz alebo workshop

Na osvojenie si nových vedomostí či zručností nikdy nie je neskoro. V duchu tohto hesla môžete darovať svojej mame možnosť naučiť sa niečo nové tým, že jej zakúpite poukaz na kurz alebo workshop z oblasti, ktorá ju zaujíma. Môže ísť o varenie, keramiku, jogu, maľovanie a mnoho ďalších aktivít.

9. Osobný čas 

Je možné darovať čas? Áno, dá. Vytvorte peknú poukážku s venovaním toho najvzácnejšieho, čo máme k dispozícii – nášho času. Ponúknite sa v nej, že sa postaráte o domáce povinnosti na deň či niekoľko hodín a vaša mama si tak bude môcť užiť nerušené chvíle sama pre seba a na svoje záľuby.

10. Piknik

Na prvý pohľad sa môže zdať, že piknik je staromódny spôsob randenia pre zaľúbencov. V skutočnosti však pre vašu mamu môže ísť o nový a netradičný zážitok. Vyberte nádherné miesto v blízkosti jazera, na vrchole kopca alebo v parku. Následne pripravte piknikový kôš s lahodnými jedlami a nápojmi. Nezabudnite na deku a repelent.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame