10 najlepších kníh o zdraví, ktoré by ste mali prečítať: Vďaka nim lepšie pochopíte svoje telo

Knihy o zdraví

Knihy o zdraví vám môžu zmeniť život, pozrite si naše tipy (Zdroj: GettyImages)

Ako spojiť príjemné s užitočným? Napríklad tým, že si oddýchnete pri dobrej knihe, ktorá vám dá mnoho informácií týkajúcich sa zdravia. Nižšie vám ponúkame aktuálny prehľad kníh, ktoré nás zaujali a ktoré by určite nemali chýbať vo vašej knižnici. Všetky kúpite napríklad v sieti kníhkupectiev Martinus.

Medicína výživy 2

Autorom tejto jedinečnej knihy je uznávaný odborník MUDr. Boris Bajer, PhD, ktoré poznáte aj z našich článkov. V minulosti  vydal prvý diel, ktorý sa stal bestsellerom. Kniha je určená pre začiatočníkov aj pokročilých v oblasti zdravej výživy. Napovie vám viac o tom, ako si vybudovať vzťah k športu, čo robiť pred jedením alebo ako vedieť čítať obaly potravín. Okrem toho obsahuje až 60 receptov so zaujímavými tipmi od šéfkuchára Michala Kordoša.

(Zdroj: Martinus)

Kniha, ktorá vám možno zachráni život

Každý z nás chce byť zdravší, silnejší a dožiť sa čo najvyššieho veku. No ktoré metódy naozaj fungujú? Vedecký publicista Graham Lawton prináša nový pohľad na zdravie, výživu a životný štýl. Oddeľuje dojmy od pojmov a kriticky sa vyrovnáva s množstvom mätúcich údajov a desivých titulkov v časopisoch. Na základe najnovších vedeckých výskumov a štatistík ponúka pravdu o diétach a stravovaní, o drogách, desaťtisíc krokoch denne, slanine, počítaní kalórií, káve, mliečnych výrobkoch, spánku a podobne.

Kniha, ktorá vám možno zachráni život
(Zdroj: Martinus)

Manifest menopauzy

Obdobie menopauzy je pre ženu jedným z tých najťažších. Prijať fakt, že starne, nie je rozhodne jednoduché. Téme menopauzy sa venuje kniha Manifest menopauzy. Ak patríte k cieľovke, upokojí vás a neraz aj vtipným spôsobom ukáže, ako prijať toto obdobie. Zároveň vám vysvetlí, že nejde o chorobu, ale o prirodzenú zmenu v tele ženy. Publikácia je určená nielen nežnejšiemu pohlaviu, ale i mužom, ktorí chcú viac porozumieť svojim partnerkám.

(Zdroj: Martinus)

Prečo spíme

Spánok patrí k najfascinujúcejším súčastiam nášho bytia. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo spíme a ako spánok ovplyvňuje naše bytie? Okrem zdravotných benefitov za zmienku stojí aj podnecovanie kreativity a iné zaujímavé aspekty. Ak nie je váš spánok kvalitný a spíte málo hodín, zbystrite pozornosť. Môže to mať mimoriadne nepríjemné následky pre vaše zdravie. Táto faktografická kniha sa u čitateľov stretla s mimoriadne pozitívnym ohlasom.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Ako starnutie vplýva na zuby? Ktoré zmeny môžu zhoršiť stav ústnej dutiny a ako ich riešiť
(Zdroj: Martinus)

Zdravie bez liekov

Dá sa žiť lepší život vďaka potravinám? Môžeme si dokonca stravou zachrániť život? Na tieto aj ďalšie otázky vám ponúka odpoveď Zdravie bez liekov od Ladislava Kuželu a Zuzany Čižmárikovej. Autori rozoberajú mikroorganizmy nachádzajúce sa v našich črevách a to, ako ovplyvňujú zdravie, imunitu či psychiku.

(Zdroj: Martinus)

Lekárnička s esenciálnymi olejmi

Trápia vás nespavosť, nízke libido, chronická bolesť, únava či iné ochorenia? Pomôcť vám môžu esenciálne oleje. Tie tvoria už tisícky rokov základ prírodnej medicíny. Ak chcete skúsiť v živote aj trošku odlišný spôsob podpory zdravia, rozhodne siahnite po tejto knihe. Okrem iného zistíte vyše 150 vedecky overených a najmä jednoduchých receptov na výrobu domácich esenciálnych olejov.

(Zdroj: Martinus)

Telo si pamätá

Ak ste sa v živote stretli s udalosťou, ktorá vo vás zanechala nepríjemnú pachuť, je možné, že telo si ju pamätá. Autor, Doktor Bessel van der Kolk, prichádza so zaujímavou štúdiou a tvrdením. Vysvetľuje, ako trauma doslova pretvorí telo aj mozog, tiež skúma inovatívne prístupy k liečbe. Možno aj vďaka tejto knihe dokážete vziať život opäť do vlastných rúk.

(Zdroj: Martinus)

Zápal – skrytý zabijak

Vedeli ste, že ak máte v tele zápal, ktorý pretrváva dlhšiu dobu, môže vám to spôsobiť množstvo zdravotných komplikácii? Chronický zápal sa môže prejavovať napríklad únavou, alergiami, vysokým krvným tlakom či boľavými kĺbmi. 360-stranová publikácia Zápal skrytý zabijak, vám ponúka ozdravný program, tipy či informácie o tom, ako sú jednotlivé choroby medzi sebou prepojené.

(Zdroj: Martinus)

Dych

Dýchanie berieme ako prirodzenú súčasť nášho života. Dýchate však správne? Mnohé štúdie ukazujú, že nie, Ak chcete vedieť viac o tejto téme, siahnite po diele Jamesa Nestora s názvom Dych. Pozitívne reakcie na knihu sa zhodujú v tom, že po prečítaní tohto diela už nikdy nebudete dýchať tak, ako predtým.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Také vtipné, až sa budete chytať za bruchá! Objavte knihy plné humoru, vhodné sú aj ako darček
(Zdroj: Martinus)

Dobré vibrácie, dobrý život

O psychickom zdraví sa hovorí stále viac a viac. Nečudo. Psychické zdravie, ktorého súčasťou je aj sebaláska, sú niečo, na čo mnohokrát zabúdame. To, čo nie je vidno, si totiž nevšímame. Kniha Dobré vibrácie, dobrý život sa zaoberajú témou sebalásky a toho, ako zmeniť negatívne myšlienky na tie pozitívne. Po prečítaní možno budete dávať na prvé miesto sami seba a aj pre druhých sa stanete zaujímavou inšpiráciou a motiváciou.

(Zdroj: Martinus)

 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame