Knižné tipy: Siahnite po tomto diele zo súčasnej slovenskej literatúry

Slovenská literatúra, vrátane tej súčasnej, ukrýva rôzne skvosty (Zdroj: Freepik/pressfoto)

Slovenská literatúra, vrátane tej súčasnej, ukrýva rôzne skvosty. Na svoje si prídu milovníci takmer každého žánru. Nemusíte siahať po svetových spisovateľoch, aby ste si prečítali dobrú knihu. Spomedzi toho, čo tuzemský literárny svet ponúka, sme dnes na svetlo sveta vytiahli knižku z konca 90. rokov, ktorá je aj v súčasnosti stále aktuálnou!

Odlišný dnes, odlišný vtedy

Knižný debut Michala Hvoreckého, Silný pocit čistoty, bol v čase svojho vydania rozhodne odlišným od ostatnej literatúry, ktorá v tom čase vychádzala. Zbierka poviedok bola vnímaná možno mierne kontroverzne a vytŕčala z davu.

Krátke a výstižné poviedky reagujúce na problémy a veci, ktoré dnes vnímame ako banalitu, no dokážu člvoeku prerásť cez hlavu. Urbanizácia, odcudzenie, sociálne priepasti či duševné rozpoloženia postáv… To všetko (a omnoho viac) nájdete v tejto útlej knižke!

(Zdroj: hvorecky.sk)

Skvelá oddychovka

Ak hľadáte jednoduché čítanie, pri ktorom si oddýchnete a zaspomínate, túto knižku vám jednoznačne odporúčame. Avšak, niektoré pasáže si vyžadujú silný žalúdok, no aj napriek tomu stoja tieto poviedky za to!

Nápadité a hravé stvárnenie katastrofických predstáv spoločnosti v dobe vzniku diela vás však môže aj dokonale pobaviť – príklady, ktorými autor reflektuje dobu sú často plné humoru.

Knihu kúpite TU

Z recenzií vyberáme

Hoci sú recenzie k tejto publikácií skôr horšie, veríme, že sa nenecháte odradiť. My sme túto zbierku čítali, a náš názor je diametrálne odlišný od týchto anonymných hodnotení.

„Po prečítaní nie celej knihy som presvedčený, že pán Hvorecký patrí do rúk odborníkov na izolované oddelenie nejakej psychiatrickej kliniky. „Škandalózna spoveď skejťáka“ je najodpornejší text, aký som v živote čítal.“ Anonymný čitateľ, Martinus.sk

„….literárny hnoj a odpadková grafika tejto paknihy !!!“ Anonymný čitateľ, Martinus.sk

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Knižné tipy: Máte chuť na kultovú svetovú klasiku? Poďte spolu so Salingerom chytať v žite!

 

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame