Zažite emotívny Vianočný koncert vokálnej formácie 4 Tenoři v Ružomberku!

(Zdroj: Tlačová správa/NK Factory)

Štyri fantastické hlasy a emóciami nabitá atmosféra! Taký bude výnimočný Vianočný koncert vokálnej formácie 4 Tenoři 20. decembra v Ružomberku. Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo zaspievajú  slovenskému publiku výber toho najlepšieho z ich repertoáru. Jedno z najúspešnejších českých hudobných zoskupení pridá aj vianočné balady či hity Beatles a Mekyho Žbirku. Nenechajte si ujsť oceňovaných umelcov na ich poslednom koncerte v tomto roku!

4 Tenoři na jednom pódiu je zážitok na celý život. Nenechajte si ujsť koncert pilierov českej muzikálovej scény, na ktorom 20. decembra v Ružomberku zažijete hudobné zimomriavky.

„Pre slovenské publikum máme pripravený špeciálny výber toho najlepšieho z nášho repertoáru. Zaznejú skladby od Karla Svobodu a Karla Gotta ako Krev toulavá alebo Jdi za štěstím. Nebude chýbať filmová pieseň Jednoho dne se vrátíš, ktorú preslávila Věra Špinarová. Pripomenieme si aj piesne z muzikálov Bedári a Dracula a aj hity Beatles či Mekyho Žbirku. Ružomberok je náš posledný tohtoročný koncert, takže zaspievame Ave Maria, Panis Angelicus nebo Dny zázraků a přání,“ prezradil Pavel Vítek.

(Zdroj: Tlačová správa/NK Factory)

Na koncerte v Ružomberku predstavia štyri krásne hlasy naživo aj oba svoje albumy. Na prvej štúdiovej nahrávke ponúkli kolekciu filmových a muzikálových evergreenov od skladateľských velikánov ako Karel Svoboda, Andrew Lloyd Webber a Ennio Morricone.

„Rok 2022 bol nás veľmi úspešný, keď uvážime, že sme mohli kvôli pandémii vystupovať až od marca. Vystúpili sme niekoľkokrát aj na Slovensku, dokonca sme v júli zaplnili nádvorie Bratislavského hradu. V lete sme odohrali už stý koncert, na ktorom s nami vystúpila Lucie Bílá. Nedávno sme vydali nový album. Ten prvý získal Zlatú a aj Platinovú platňu,“ neskrýva radosť držiteľ ceny Thálie Marian Vojtko.

Marian VojtkoPavel VítekMichal Bragagnolo a Jan Kříž nahrávali nový, v poradí druhý album v Mercury štúdiu v produkcii Janisa Sidovského, v hudobnej réžii Charlieho Blažka a v sprievode Unique Orchestra. Výsledkom je dvanásť skladieb svetovej i domácej muzikálovej a filmovej hudby. Nechýbajú pesničky od Ennia Morriconeho, Leonarda Bernsteina či skupiny Beatles. Na všetky hity sa môžu tešiť návštevníci Vianočného koncertu, ktorý bude slávnostným zakončením roka.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Nový návrh ministerstva zdravotníctva: Bude sa dať očkovať aj v lekárňach?

„Vianoce trávime každý po svojom. Marian cestuje k rodičom do Banskej Bystrice, kde dodržiavajú tradičné zvyky vrátane krojového oblečenia. Honza bude s rodinou – so svojimi deťmi a manželkou Máriou,  takže to budú Vianoce plné darčekov, Michal býva s priateľkou u maminky a Pavel tradične navštevuje Karlštejnské múzeum betlehemov, kde počas Adventu aj zaspieva, uzatvára manažér a producent Janis Sidovský.

Držitelia ceny Thálie, sólista opery Národného divadla v Prahe a legendy českého hudobného divadla vystúpia 20. decembra 2022 v Ružomberku v sprievode Unique Quartet band vďaka agentúre Key Art, ktorá je organizátorom koncertu.

Vstupenky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk. Všetky informácie nájdete na webe https://www.4tenori.cz/ a facebooku  https://www.facebook.com/4Tenori

 

Zdroj: Zdroj: NK Factory (Tlačová správa)
Odporúčame