Nasadila vám parohy? Vieme prečo!

Hádka

photoxpress.com

Podľa najnovších štúdií sa percento neverných žien začína približovať mužským hodnotám. No kým drvivá väčšina muži podvádza pre uspokojenie svojich sexuálnych túžob, ženy sa do náruče iného hrnú skôr po naplnenie svojich emocionálnych potrieb.

Ak si myslíte, že ženy si milencov hľadajú len preto, že sa necítia dostatočne sexuálne uspokojené, ste na omyle! Nežné pohlavie má na podvádzanie svojich zákonitých manželov aj množstvo celkom iných dôvodov. Tu sú tie najčastejšie z nich, zoradené podľa dôležitosti:

Nevšímate si ju

Vy máte pocit, že si už rozumiete aj bez slov a že jej po tých rokoch predsa nemusíte denne vyznávať lásku. Ona to však vníma tak, že ju prehliadate, nezaujímate sa o jej pocity a nechcete s ňou zdieľať tie svoje.  Jednoducho, ak sa so ženou prestanete rozprávať a prejavovať jej svoju náklonnosť, ste na najlepšej ceste k majestátnemu parožiu. Dajte jej to, po čom všetky ženy túžia – trochu nežností, pozornosti a pocit, že vás zaujímajú jej každodenné starosti a radosti (aj keď by ste radšej pozerali športový kanál s pivom v ruke). Uvidíte, že potom nebude mať potrebu žalovať sa cudziemu chlapovi.

Je naštvaná a frustrovaná

Ak necháte hnev dlhodobo vrieť pod pokrievkou, rátajte s tým, že jedného dňa môže vykypieť. Ženy ako častý dôvod nevery uvádzajú práve hnev na partnera, ktorý prerástol do dlhodobej frustrácie, odporu a pocitu odcudzenia. Ak chcete zabrániť tomu, aby si vaša drahá vybíjala hnev na vás so susedom (alebo vám po rokoch dusenia hnevu dopriala pár minút slávy v kriminovinách), hádžte špinavé ponožky do koša na bielizeň a hlavne, riešte problémy hneď ako vzniknú. Nechoďte do postele pohádaní a neholdujte tichej domácnosť. Tá totiž iba podporuje kvasenie negatívnych pocitov (najmä u žien…vy možno nerozprávate z dôvodu, že práve pozeráte športový kanál s pivom v ruke).

Chýba jej intimita

Nezamieňajte si pojem intimita so sexom. Pre ženy to nie je len o piatich minútach, keď sa „trasie zem“ ani o vlne úžasných orgazmov. Nežnejšie pohlavie jednoducho potrebuje, ako inak, nežnosti. Občasné pohladenie, objatie, letmý bozk pred odchodom do práce, masáž nôh, či spoločný kúpeľ, to všetko vám zabezpečí spokojnú partnerku a postará sa aj o dobrý základ pre večernú rýchlovku.  

Už sa necíti atraktívne

Pozrite sa pravde do očí, ako často svoju partnerku chválite? Pochvala za perfektnú večeru alebo za to, že vám skvele povysávala auto sa nepočíta. Hovoríme o komplimentoch, ktoré majú vašu polovičku udržiavať v pocite, že je pre vás atraktívna, sexi, žiaduca. Ak sa jej takýchto pochvál nedostáva od vás, je oveľa náchylnejšia sadnúť na lep prvému chlapíkovi, ktorý začne spievať ódy na jej oči, vlasy, prsia, či dokonca povahu. Preto začnite pracovať na svojom repertoári lichôtok a najmä sa nenechajte chytiť do pasce, keď sama seba hodnotí komentármi typu: „mala by som schudnúť; mám vypelichané vlasy; na tú celulitídu sa už nedá pozerať,“ a podobne. Aj keby všetko, čo hovorí bola pravda, vy si úplne vystačíte s vetou: „Nevymýšľaj, si krásna, miláčik“. A na druhý deň máte na stole vašu obľúbenú sviečkovú!

Potrebuje utiecť od reality

V čase, keď sa na ňu všetko rúti, môže byť nová známosť akýmsi útekom do lepšieho a krajšieho sveta, kde sa dá na veci pozerať cez ružové okuliare endorfínov. Hormóny sa síce po fáze prvotnej zamilovanosti upokoja a žena vtedy väčšinou s pokorou zamieri späť do prístavu manželstva, ale čo je vám to platné, keď parohy na vašej hlave ostanú už do konca života? Radšej sa snažte byť žene oporou a poskytnite jej pocit, že iba vy ju dokážete ju ochrániť pred hroznými nástrahami zlomyseľného šéfa, zákernej susedy, sociálnej poisťovne či vašich vlastných nevďačných detí.

Nedokážete ju uspokojiť

Verili by ste tomu? Nedostatok kvalitného sexu je až na piatej priečke dôvodov, pre ktoré ženy podvádzajú. Hoci tento bod tiež úzko súvisí s emocionálnym prežívaním. Je predsa dokázané, že pre ženu je sex najmä psychická záležitosť a aj dosiahnutie orgazmu vo veľkej miere závisí najmä od toho, čo sa odohráva v hlave ženy. Ak sa vám teda zdá, že je v posteli nedostatočne uspokojená, nemusíte hneď podstupovať operáciu na zväčšenie mužnosti ani užívať viagru na kilá – skúste namiesto toho preukázať trochu snahy vytvorením „romantickej“ atmosféry, dlhšou predohrou,  komplimentmi či nežnosťami.

Chce sa vám pomstiť

Pomsta a ženy, to jednoducho ide k sebe. Ak ste ju niekedy v živote podviedli (a nezáleží na tom, či to zistila sama alebo ste sa kajúcne priznali) alebo ste jej vyviedli niečo, čo ju ponížilo a poriadne nahnevalo, možno sa dočkáte sladkej pomsty v podobe potmehúdskych úškrnkov od vášho kamaráta, ktorý v poslednom čase akosi prestal chodiť na pokrové večery a namiesto toho tajne zarezáva vo vašej spálni…

Nudí sa

Váš vzťah upadol do stereotypu už pred rokmi, tak prečo je neverná až teraz? Nuž, možno na to myslela už dávno, no nemala vhodnú príležitosť. Nuda dokáže do náruče iného človeka dohnať ako mužov, tak aj ženy. Nevera jednoducho zaváňa dobrodružstvom, má príchuť zakázaného a niektorých ľudí dokonca pocit, že by mohli byť pristihnutí, veľmi vzrušuje. Ak nepatríte k tým, čo snívajú o tom, pristihnúť svoju ženu s iným, doprajte jej vzrušenie. Či už experimentmi v posteli, občasnou zmenou prostredia (áno, myslíme dovolenku mimo vašej chalupy na Záhorí) alebo napríklad tým, že si dáte na zarastenú hruď vytetovať jej meno.

Chce vás pustiť k vode

…a nevie, ako vám to povedať. Tak zvolí skutočne výbornú stratégiu, ktorá vás presvedčí o tom, že to vlastne chcete ukončiť vy – neveru. Tento premyslený plán, ktorým chce žena seba aj vás uchrániť od zdĺhavého rozchodu má však jednu veľkú chybu. Je to ukážková podpásovka, ktorá zasadí vášmu egu takmer smrteľnú ranu.  A zabrániť jej dokážete iba tak, že sa so ženou rozídete skôr, ako stihne svoj zákerný plán uskutočniť. Veľa šťastia!

Zdroj: photoxpress.com, photoxpress.com, www.plnielanu.sk, Gregor
Odporúčame